u Kinderboek Zeeuwse dag en internationale toppers 3 Fiep in de natuur Nieuwe oude Bowie fjp Boek Paolo Cognetti Worstelende vrouwen natuuF '>5| Cd P Serie LINE UP mijn best doen om hem bij te be nen. Dat dat lukt, is voor mij ma gie." En er gebeurde voor Shaggy nog iets opzienbarends, vertelt hij na dat Sting de onderliggende maat schappelijke lading van de zonnige reggae- en popcollectie heeft ont huld. Volgens Sting is er sprake van een hoopvolle boodschap in don kere politieke tij den. Shaggy: „Elke ochtend kwam Sting de studio binnen met een krant onder zijn arm: 'Heb je gelezen wat die idioot van een Trump nou weer heeft ge daan? Wat vind je daar nou van als Amerikaanse immigrant?' Daarover waren we het steeds snel eens. Maar er is meer dan Trump. Kijk naar de Brexit, naar Syrië. Het is al lemaal zorgwekkend. Wij artiesten moeten hoop bieden." Piemel En zo maakte de man die zichzelf op Boombastic (1995) aanprees als een 'boombastic, romantic and fan- tastic lover' ineens een geënga geerd album. „Dit is mijn meest politieke plaat ooit, ja. Mijn enige ook! Ik heb twaalf albums gemaakt, maar weet heus wel dat mensen zich van mij alleen die paar grote hits herinneren. Het vervelende is alleen dat de muziekindustrie om die reden steeds herhaling ver langde. Ik hoor het zo'n hoge baas van de platenmaatschappij nog zeggen: 'Het is pas een echte Shaggy-song, wanneer hij het over zijn piemel kan hebben'. Ik was verbijsterd, al had hij ergens wel een beetje gelijk. Ik ben blij met deze nieuwe richting. Dit past be ter bij mijn leeftijd." Sting nipt van zijn espresso, zet zijn leesbril weer op en zegt: „Wie goed luistert, hoort dat we het nog steeds bijna elk liedje over onze piemel hebben. Het is popmuziek tenslotte." broek, geblondeerde piekhaar en getailleerde T-shirt, contrasteert hij toch fel met de blinkende ket tingen die over het beginnende buikje van de 49-jarige Shaggy zijn gedrapeerd. Om zijn vinger draagt de laatste bovendien een ring met daarin een glimmer van het for maat sjoelsteen. Per ongeluk De twee zijn de laatsten om het ge brek aan logica achter hun duetten te ontkennen. „Op papier zou onze samenwerking een mis lukking moeten zijn", zegt Sting over het onlangs verschenen album 44/876, vernoemd naar de net nummers van hun thuisba- ses Engeland en Jamaica. „Het album is werkelijk per ongeluk ont staan. Niemand verwachtte het. Wij al helemaal niet. Maar zodra we begonnen te werken, wisten we: dit is iets bijzonders." Shaggy: „Ik had een liedje, Don't Make Me Wait, waarvoor ik via via om Stings hulp vroeg. Pas in de studio realiseerden we ons hoe goed onze stemmen elkaar aanvul len. Ook voor ons een grote verras sing, want Sting is een mooie te nor, en ik ben meer een soort ra tel. Dat bleek bij elkaar te passen." Unieke stem Sting: „Ik heb nooit een Shaggy-al- bum gekocht. Kende alleen zijn hits. Maar ik herken een unieke stem als ik hem hoor. Er zijn in de muziek zoveel stemmen die op el kaar lijken. Er zijn honderden meisjes die klinken als Mariah Ca- rey. Maar zoals Shaggy hoor je ze nergens. En ik denk graag dat voor mij hetzelfde geldt.' Shaggy knikt hevig van ja. „We hebben elkaar versterkt. Reggae be staat normaal gesproken uit één of twee akkoorden. Nou, dat is niets voor Sting. Die wil componeren. Een brug, een modulatie, een wis selend drumpatroon. Ik moest echt donderdag 28 juni 2018 GO Dat een boom een toren flat is voor beestjes, daar had je misschien nooit bij stilgestaan. Auteur Jan Paul Schutten laat met illu straties van Fiep Westen dorp in het kinderboek Fiep in de natuur niet alleen kleine kinde ren de wereld om ons heen op een an dere manier beleven - bijvoorbeeld door op microsafari te gaan in het Nederlandse bos. De natuur vol grote en kleine verras singen. Verschenen bij Querido. Voor fans is het een kleine pleister op de wonde: nadat een ar tiest is heengegaan, ver schijnen postuum uitga ven van onbekende op namen. Van David Bowie f j^j komt een dubbel-cd uit van zijn Welcome to the Blackout (Live Londen '78). De op namen zijn gemaakt tijdens de Isolar II Tour, die bekendstaat als een van Bowie's betere concertreeksen uit zijn carrière. Verschijnt morgen bij Parlophone. De Italiaanse schrijver Paolo Cognetti brak afge lopen jaar door met zijn te dere roman De acht ber gen, die in Italië de belang rijkste literaire prijs won. Nu verschijnt De buitenjon gen, dat hij eerder schreef en dat een tweeluik vormt met zijn bestseller. Cognetti schrijft over zijn terugkeer naar de bergen, toen hij in crisis zat en zijn toevlucht nam tot de na tuur. Verschenen bij De Bezige Bij. DE BUITENJONGEN Een jaar nadat het eerste seizoen van GLOW, Gor- geous Ladies Of Wrestling, in première ging, volgt nu het tweede seizoen van deze serie over actrices die in een tv-serie over vrouwelijke worstelaars spelen. De dames moeten nog harder knokken voor hun succes. Ruth krijgt bonje met de regis seur en Debbie besluit medeproducer te worden, wat twee mannelijke collega's niet waarderen. Vanaf morgen op Netflix. samen op de dam Voor het eerst begint Concert at Sea dit jaar al op donderdag. Op het hoofdpodium staan de grootste namen uit de Zeeuwse popmuziek: Blof met Het Zeeuws Orkest, Danny Vera en als afsluiter Racoon. Tijdens de ombouw van het podium spelen op het strand Gwen van Oeveren, Suzan&Freek, Jim van der Zee en Jacqueline Govaert. Voor de grote finale van Sting en Shaggy heeft het publiek op vrijdag al een stoet aan artiesten voorbij zien komen op vier podia. De belangrijkste namen: Blof en gasten met het pro gramma Cover at Sea, Ronnie Flex Deuxperience, Miss Montreal, Guus Meeuwis, de Zeeuwse hiphopper Bas de Meijer, Traudes, Jacqueline Go vaert, Haevn, Muyayo Rif en de The Dirty Daddies. Met Alanis Morissette heeft Concert at Sea ook op zaterdag een wereld beroemde artiest. Zij staat 's avonds op het hoofdpodium, net vóór Blof, de organisator en traditionele afsluiter van het festival. Op het grote podium staan verder Di-Rect, Broederliefde en Van Dik Hout. Op het iets kleinere Umoja Podium treden achtereenvol gens de Vlaamse band Buurman, Mi- chelle David the Gospel Sessions, Wulf, Jonathan Jeremiah, Jonna Fra- ser en - ook traditie rond midder nacht: - Wipneus en Pim op. Van Dik Hout, Buurman en Wulf geven ook strandoptredens. De PZC plaatst alle dagen sfeerim pressies en video's op pzc.nl. Radio 2 is live aanwezig op Concert at Sea. De organisatie streamt een aantal concerten op de website concertat- sea.nl. Daar is ook het complete pro gramma met tijdstippen te vinden. Concert at Sea, vandaag tot en met zaterdag 30 juni op de Brou- wersdam. Shaggy en Sting spelen vrijdag om 22.30 uur op het Zee land Podium. Meer info: concertat- sea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50