Meerstemmige ode aan Britse componisten E Bowie gaat nooit verloren 2 MUSICA BREXIT S--1Q B' Wie zoet is... delicious. Sting en Shaggy Het meest onverwachte koppel uit de popmuziek sinds Cliff Richard en The Young Ones staat morgen op de Brouwersdam. Police-voorman Sting en 'Mr. Boombastic' Shaggy brengen hun zonnige reggae op Concert at Sea. Uitgelicht Samen zingen is de hemel', hoorde ik laatst iemand beweren. Het is in ie dere geval fijn om te luisteren naar goede zangers die op overtuigende manier een melodie zingen. En dan hoor je één stem. Hoe aantrekkelijk is het dan om te luisteren naar de samenklanken van meerdere vocalisten. Dan zorgen de akkoorden voor meer zeggings kracht. Alles wordt echt expressief als ver schillende melodieën tegelijk en door elkaar klinken. Die veel-klanken hoor je in polyfonie. zong als koorknaap en werd toen besmet met het muziekvirus. Hij studeerde dwarsfluit en zang, trad op in bekende koren en als solist en dirigeert al twintig jaar verschillen de kamer koren (waaronder een periode het Middelburgs Kamerkoor). Sinds 1999 dirigeert hij het ensem ble Polyfoon en voert hiermee het een na het andere spannende project uit. Deze keer Musica Brexit Natuurlijk denken nu heel wat mensen aan de huidige Engelse Brexit. Maar ergens uitstap pen, daar denken de musici niet aan. Die hou den juist van om samen iets op te bouwen. De titel slaat op het feit dat Engeland zich po litiek en economisch in een moeilijke situ atie had gewrongen op het einde van de 19de eeuw, door zich terug te trekken in a splendid isolation. Het programma Musica Brexit bevat 15de eeuwse- tot heden daagse Engelse koormuziek. Polyfoon zet En geland in een positief daglicht. Het ensemble brengt een ode aan het eiland, met werken van Tallis, White, Sheppard, Tavener, Fayrfax, Pear- sall en Talbot. Polyfoon zet Engeland in een positief daglicht MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Kookboek en het afwis selende pro gramma staan garant voor een heerlijke muzikale middag. Na afloop kun nen concert bezoekers ge zellig nakaar ten met de musici. Op papier zou onze samenwerking een mislukking moeten zijn ting snapt de grap niet. Het gesprek is aanbeland bij het formaat van de ge zinnen van zijn col lega Shaggy en van hemzelf. Sting heeft zes kinderen. Shaggy heeft er vijf en zegt ernstig: „Misschien hadden ze bij Sting thuis net als bij ons op Jamaica nog geen televisie." De Po- lice-zanger tilt zijn leesbril van zijn neus en blikt minzaam naar de an dere zijde van het bankstel. „Dit gaat langs me heen." Reactie Shaggy: ratelend gelach dat over gaat in een hoestbui. Maar maak van Sting ook weer geen humorloze poparistocraat. Als het gaat over het ontbreken van muziek van The Police in de platen kast van Shaggy, slaat hij terug: „Shaggy heeft al een uitgebreid dossier bij de politie; daar hoeft niets van The Police bij." Ze vormen op z'n zachtst gezegd een onverwacht koppel: Sting de immer afgetrainde rock-'n-rollve- dette, die op zijn landgoed in Tos cane zijn eigen wijn verbouwt. En Shaggy, de zelfbenoemde 'Mister Lover Lover' die zijn fortuin maakte met songs over zijn bedprestaties (Boombastic) en over het tegen de klippen op ontkennen van ontrouw (It Wasn'tMe). Sjoelsteen Wie hen deze ochtend in een suite van een van Londens deftigste ho tels aantreft, ziet meer verschillen. Hoewel Sting de modetrends voor de gemiddelde 66-jarige met kracht ontkent met zijn gebleekte spijker- donderdag 28 juni 2018 GO Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is mu- ziekrecensente. Wat: Musica Brexit, concert door Polyfoon Waar: Sint Baafskerk in Aardenburg Wanneer: zondag 1 juli 16.00 uur Het ensemble Polyfoon is een projectkoor dat werkt onder leiding van Lieven Deroo. Hij De keuze van onze redactie: e.:" 5 Ksenia Kouzmenko - Ranges of Érard Impressionisti sche muziek van Franse compo nisten, opgeno men in de Zeeuwse Con certzaal. Parijs vormt de rode draad van deze betoverende klankwereld. Kamasi Was hington - Heaven and Earth De Amerikaanse tenorsaxofonist heeft al een grote band, maar breidt die waar nodig uit met een orkest of koor, voor mee slepende compo sities die meer zijn dan jazz. 'fa-i in ===s= M *1™ Soulwax - Essential Op dit album geen rockmuziek, maar de aanste kelijke dance die de Vlaamse broers Stephen en David De- waele tot zulke geliefde dj's maakt. Vivian de Gier bakt zoetje broodjes met het nieuwe kookboek van Delicious, luistert naar een oud concert van David Bowie en kijkt uit naar een serie met worstelende vrou wen. Keuze genoeg! IÉT ZO! Of het nou om cake of koek jes gaat, wafels, ijs of bon bons - voor wie van zoet houdt is Delicious. Hét zoet- boek! een traktatie. Gevuld met een uitgebreide ingrediën tenuitleg, heerlijke recepten en foto's om van te watertan den is dit kookboek van tijdschrift Delicious om je vingers bij af te likken. Pikant-zoete kaneel- nootjes, pijnboombiscotti met abrikoos of dadel- kokos-mango-taartjes - voor iedereen is er iets feestelijks bij. Verschijnt morgen bij Fontaine. Tegenpolen De zuivere heldere koorklank van Polyfoon, de prachtige akoestiek van de Sint Baafskerk Ensemble Polyfoon zingt koor muziek uit verschillende perioden. Stefan Raatgever 44 Sting Shaggy en Sting, een onverwachte combinatie. FOTOANDREWPAR- SONS/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49