oefenende profclubs Tweede deel van NK tijdrijden nekt Mobach Driebanders én wereldreizigers II 13 Bij het eerste tussenpunt had Mo bach veruit de snelste tijd geklokt en dus gloorde er lange tijd zelfs nog iets meer dan alleen een po diumplek. De goede lijn van het eerste gedeelte van zijn tijdrit kon de coureur van de opleidingsploeg van Sunweb niet doortrekken. Hij kwam na 31 minuten en 53 secon den over de finish, 21 seconden achter winnaar Hartthijs de Vries. Met de Goesenaren Lars Oreel en Timo de Jong stonden er nog twee Zeeuwen aan het vertrek bij de beloften. De twee, uitkomend voor het continentale team Des- til-Parkhotel Valkenburg, ontlie pen elkaar maar een paar tellen in de uitslag. Oreel werd met een tijd van 33 minuten en 43 seconden 23ste. De Jong eindigde op drie se conden van zijn ploeg- en stadge noot als 26ste. Brian van Goethem uit Philip pine eindigde bij de profs als elfde. Daarmee verbeterde hij zijn beste prestatie op het NK tijdrijden van 2014 met één plekje. De renner van Roompot-Nederlandse Lote rij raffelde het 52 kilometer lange parkoers afin een tijd van 1.07.17. Dylan van Baarle veroverde de Nederlandse titel in een tijd van 1.02.34. het is, dat gun ik 'm dan niet." Het tekent de sfeer in de groep. Spelers van verschillende clubs en variërende leeftijden stuwen el kaar naar grotere hoogtes. „Hier komen ze met elkaar in verbin ding", legt Duvekot trots uit. „Het sociale aspect dus. En normaal hadden de jongens misschien bier gedronken doordeweeks. Nu heb ben ze houvast én blijven ze lekker fit." Heftige verhalen „Het geeft me zó veel energie om er voor mensen te kunnen zijn", vervolgt de student Social Work. Duvekot begeleidt naast sporters ook mensen met een beperking door gedragsproblemen of psychi sche problemen. „Ik gebruik sport als middel", vertelt hij. „Tijdens een balletje trappen kom ik mak kelijker op heftige verhalen dan wanneer we een kruisverhoor hebben." Duvekot noemt Go Ahead Ea- gles-verdediger Julius Bliek als voorbeeld. „Julius heeft een roe rige periode gekend", onthult Du vekot. „Hij merkte dat de profwe- Normaal hadden de jongens misschien bier gedronken doordeweeks reld hard is. Even heeft hij aan zichzelf getwijfeld en tijdens mijn trainingen kwamen we op zulke gesprekken. Hij kwam even zijn hart luchten. Dat is de andere kant van mijn werk." En voor wat hoort wat, zo blijkt. „Binnenkort mag ik met Julius mee, een weekendje Deventer. Ik ga daar meekijken met de verzor ging en fysio. Dat soort dingen zijn gaaf." Duvekot is constant druk met zijn bedrijfje. Het WK in Rusland ontgaat hem dan ook volledig. „Se rieus: ik heb bijna niks gezien. Ik kan er ook niet over meepraten. Ik wist niet eens dat Messi en Ro- naldo een penalty gemist hadden. Dat hoorde ik later pas. Ik ga ook niet op vakantie. Hier ben ik hele dagen mee bezig." Het scherm van zijn telefoon licht op. „Kijk", zegt Duvekot. „Weer een paar gasten die willen meetrainen. Het gaat nu echt hard." van vakantie houden is", vertel len ze. „Er zijn veel mensen die ons voor gek verklaren, maar daar zitten we niet mee. Een ander gaat liggen bakken in de zon en wij gaan naar een toernooi om te biljarten, partijen te kijken en mensen te ontmoeten. De drie bandenwereld is een grote fami lie; of je nu goed bent of niet, ie dereen praat met je, respecteert je en kijkt naar je als je speelt. Wat is er mooier dan om van je hobby je vakantie te maken." Ze reizen overigens niet alleen om te biljarten, Eckel en Geyt zien ook wel iets van de stad of het land. „We oriënteren ons van tevoren op wat we zouden willen zien en dat doen we dan ook. Wel gefaseerd, omdat we weten dat we er ook weer terugkomen in één van de volgende jaren. De meeste tijd brengen we toch door in de biljartzaal." Het is eerstvolgende toernooi voor de twee is de World Cup in Porto, die van 2 tot en met 8 juli is. „Daarna gaan we in oktober nog naar Cairo in Egypte en La Baule in Frankrijk en in december naar Hurghada, ook in Egypte. Mooie vooruitzich ten genoeg dus." De driebanders Sylvia Eckel (45) en Ronald van Geyt (60) uit Hansweert reizen de hele wereld rond om deel te nemen aan we reldbekertoernooien. Ze overle ven echter zelden een ronde. De grote vraag is daarom: waarom schrijven ze zich toch elke keer in? „Wij zijn idolaat van de biljart- sport en dan vooral het drieban den", leggen ze uit. „We spelen allebei op de grote en de kleine tafel en gaan ook in Nederland naar diverse toernooien, zoals de Grands Prix." Eckel speelde haar eerste we reldbekertoernooi in 2006 in Sluiskil. Geyt debuteerde in 2010 in Wenen. „Daar kwam ik ook een ronde door. Dat heb ik in to taal twee keer mogen meema ken." Eckel: „Mij lukte het nog nooit." Sinds de twee elkaar leerden kennen, kiezen ze samen hun toer- nooien uit. „Dit jaar doen we overal mee, be halve in New York, omdat ik moet wer ken", vertelt Eckel. Maar daar speelden ze al wel eerder, net als in Porto, An- talya, Istanbul, Bursa, Hurghada, Luxor, Ho Chi Minh-stad, Seou' en La Baule. „Wij doen na genoeg overal mee omdat het onze manier met 13,35 euro nummer twee. Beide bedragen zijn inclusief 85 cent on- line ticketingkosten. RCS-FC Dor drecht van zaterdag, Schouws elf- tal-FC Dordrecht (7 juli in Burgh- Haamstede) en WHS-ADO Den Haag (10 juli in Sint-Annaland) zijn met 5 euro de 'goedkoopste' wed strijden. In Bruinisse rekenen ze als enige niets voor kinderen onder 13 jaar voor het duel Bruse Boys-KV Oostende (vrijdag 7 juli). donderdag 28 juni 2018 datum plaats wedstrijd aanvang volwassen kinderen (t/m 12) 30-jun. Oost-Souburg RCS-FC Dordrecht 19.00 uur 5,00* €5,00 4-jul. Philippine Zeeuws elftal-Oostende (Bel) 19.30 uur 7,50* €5,50 6-jul. Bruinisse Bruse Boys-Oostende (Bel) 18.30 uur €7,50 gratis 7-jul. Middelburg Zeeuws elftal-Feyenoord 17.00 uur 15,85** 6,85** 7-jul. Burgh-Haamstede Schouws elftal-FC Dordrecht 19.00 uur €5,00 2,50*** 9-jul. Goes Goes-ADO Den Haag 19.30 uur 9,00** 4,00** 10-jul. Sint-Annaland WHS-ADO-Den Haag 19.30 uur €5,00 €2,50 11-jul. Oostburg Hapoel Haifa (Isr)-Oostende (Bel) 18.00 uur 12,50**** 6,50**** 12-jul. Bruinisse Zeeuws elftal-AZ 19.30 uur 13,35** 5,85** 14-jul. Goes AZ-Lokeren (Bel) 16.00 uur 9,00** 4,00** Jarno Mobach is bij het Neder lands kampioenschap tijdrijden in Bergen op Zoom als vierde geëindigd bij de beloften. De renner uit Philippine (19) kwam in de bijna 26 kilometer lange rit zeven tellen tekort voor een podiumplek. Arwin Willemsen Bergen op Zoom concurrenten fitter - Wouter Duvekot Ronald Geyt en Syl- via Eckel. foto JOHAN VAN DER HEI JDEN Joop van den Oudenhoven Hansweert uitvalt korting voor leden van gastvereniging of 65-plussers in combinatie met tickets voor andere duels te koop, waardoor prijs lager kindertarief t/m 16 jaar in voorverkoop goedkoper Gérard de Nooijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41