Examen vmbo'ers voor deel opnieuw Caribische Cruise Topper 3 Oud-GL-leider eerste vrouwelijke burgemeester Amsterdam Femke Halsema wordt de nieuwe burgemeester van Amsterdam. Ondanks een petitie tegen haar komst, stemde de gemeenteraad gisteravond in meerderheid voor de voormalig GroenLinks-leider. De stemming was achter gesloten deuren. Aan het besluit ging een urenlange geheime vergadering vooraf. Het is daarom officieel niet bekend of Halsema (52) met een ruime meer derheid is benoemd en welke par tijen voor of tegen haar komst heb ben gestemd. De strijd om de bur- gemeestersstoel, die vrijkwam na het overlijden van Eberhard van der Laan, zou uiteindelijk tussen Halsema en oud-wethouder Caro- lien Gehrels (PvdA) zijn gegaan. Binnen de vertrouwenscommis sie, die een voordracht aan de ge meenteraad moest doen, zou hier echter grote verdeeldheid over hebben bestaan. Dat Halsema niet bij iedereen geliefd was, bleek uit een petitie onder de titel: 'Houd Halsema uit de Stopera'. Meer dan 7300 mensen hebben dit onderte kend. Die aversie was vooral ge richt op haar linkse profiel. Halsema is de eerste vrouwelijke burgemeester sinds 1343, toen de stad voor het eerst een burgemees ter kreeg. Het is ook voor het eerst dat GroenLinks de eerste burger van de hoofdstad levert. De laatste acht burgemeesters waren van de PvdA, met als uitzondering de hui dige interim-burgervader Jozias van Aartsen (WD). Verbindend „Femke Halsema is beslist en ver bindend. Ze kent de stad, de ver schillende lagen van de samenle ving, de problemen en de uitda gingen door en door. Ze ziet op een inspirerende manier de kansen en mogelijkheden in Amsterdam en ook de kwetsbaarheid", aldus Johnas van Lammeren van de ver trouwenscommissie die de sollici tatiegesprekken namens de raad heeft gevoerd. Femke Roosma, de fractievoor zitter van GroenLinks in Amster dam, liet na afloop weten verheugd te zijn over de beslissing: „Ik denk dat Amsterdam heel erg blij en trots mag zijn met deze voor dracht. Dat sommige mensen vraagtekens zetten bij de bestuur lijke ervaring van Halsema, begrijp ik niet. Ik denk dat mevrouw Hal sema een verbinder zal zijn, ie mand die er is voor alle Amster dammers." Ook GroenLinks-lei der Jesse Klaver is enthousiast. Via Twitter reageert hij: 'Amsterdam. Wat krijg je een krachtig boeg beeld. Wat krijg je een fantastische burgemeester! #trots' Annabel Nanninga, fractievoor zitter van oppositiepartij Forum voor Democratie Amsterdam, was minder enthousiast: „Ik weet niet of de mensen in de stad hier blij mee zijn, we gaan het er gewoon mee doen de komende jaren. Ik vind de samenstelling van ge meenteraad, de wethouders en de burgemeester niet evenwichtig. Dat sommigen vraagtekens zetten bij haar ervaring, begrijp ik niet We gaan constructief oppositie voeren en laten zien wat er mis kan gaan met een extreemlinks col lege." Halsema moet nog op ge sprek bij de minister van Binnen landse Zaken, Kajsa Ollongren. Daarna wordt ze benoemd door de koning en in de raad beedigd door de commissaris van de koning. 114 sollicitanten Femke Halsema (51) zat vanaf 1998 in de Tweede Kamer voor Groen Links. Ze werd in 2002 lijsttrekker en fractievoorzitter van de partij. In 2011 verliet Halsema de poli tiek. In totaal hebben 114 mensen gesolliciteerd naar de functie van burgemeester. Aan het begin van de zoektocht was het de bedoeling om op 5 juli een nieuwe burge meester te benoemen, maar door het tussentijds heropenen van de vacature werd die deadline ver schoven naar 19 juli. De sollicitatie procedure is vertrouwelijk en het lekken van informatie kan straf rechtelijke gevolgen hebben. Toch kwam er het een en ander naar buiten. Het OM kondigde gisteren een strafrechtelijk onderzoek aan naar een mogelijk lek uit de ver trouwenscommissie. P13 Het goede nieuws: de 354 leerlin gen van het VMBO Maastricht hoe ven hun eindexamen niet over te doen. Dat betekent niet dat ze als nog hun diploma krijgen. Bij de schoolexamens zijn volgens minis ter Arie Slob voor Basis- en Voort gezet Onderwijs 'vele duizenden tekortkomingen' gesignaleerd door de Onderwijsinspectie. Dus is er ook slecht nieuws: veel scholieren zullen deze zomer terugmoeten naar de schoolbanken. Maar dan zouden ze hun diploma alsnog kunnen halen, schrijft Slob aan de Tweede Kamer. Tot 1 januari 2019 krijgen ze de tijd om gaten in hun kennis op te vullen. Het is de oplossing voor wat Slob 'wantoestanden en bestuurlijk fa len' van de school in Maastricht noemt. Daar bleken - na een mel ding van een klokkenluider bij de onderwijsinspectie - leerlingen soms nauwelijks les te krijgen in een vak, werden de schoolexamens niet of onjuist afgenomen en zijn er fouten gemaakt in de registratie. Zo ontbraken cijfers voor meerdere toetsen en andere onderdelen. Vooral bij Engels, wiskunde en praktijkvakken. De schoolexamens moeten voor een deel dus over, stelt Slob. Voor sommige leerlingen zal alleen een zomer doorblokken genoeg zijn, stelt hij. Er wordt nagedacht over een zomerschool, mogelijk met hulp van leraren uit het land die eerder al hun hulp aanboden. An dere leerlingen hebben meer tijd nodig om de hiaten in hun kennis bij te spijkeren. Voor hen zit er wellicht niets an ders op dan het jaar over te doen. Beslis snel voor een Last Minute cruisevakantie vanuit Bon Bini Curagao! Kras.nl/curacao-cruises of bei oss-osss 886 donderdag 28 juni 2018 GO Ruben Koops Michiel Couzy Amsterdam - Femke Roosma, GroenLinks Ondanks weerstand koos de raad voor Femke Halsema. FOTO ANP De 354 vmbo-leerlingen die door fouten van hun school hun diploma kwijt raakten, hadden hun hoop gevestigd op minister Slob. Maar die hoop is vervlo gen: ze moeten allemaal weer aan de bak. Hanneke Keultjes Den Haag Femke Halsema kent de stad' Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Bonaire Cartagena, VENEZUELA All Inclusive cruise per MS Monarch Boek nu deze onvergetelijke cruise en geniet deze zomer van zon, zee en strand in het Caribisch gebied. Vliegreis, transfers en 1 hotelnacht Curagao Alle maaltijden, dranken en fooien aan boord Kleurrijke route: Bonaire, Aruba, Panama en Colombia Verleng uw reis met een strandvakantie op Curagao

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3