Beleef Rescue Vlissingen vanaf het water VLISSINGEN 1 I I I Li_T' 10 ZE 15 AUGUSTUS 2018 CLUB De rondvaarten met de Zilvermeeuw uit Drimmelen zijn populair bij onze abonnees. Daarom hebben we ook dit jaar een interessante én luxe rondvaart: door de natuur van de Biesbosch, langs de historische binnenstad van Dordrecht en naar de zeehaven van Moerdijk. Ook dit jaar varen we met de ge ruisloze Z8 van De Zilvermeeuw. „De boot vaart elektrisch", zegt reder Adriaan Schuller. „Dat is goed voor het milieu én vooral ook voor het comfort. Het is heel stil aan boord en er zijn geen trillingen. De gasten kunnen hierdoor volop genieten van het uitzicht, ook al omdat de raampartijen heel groot zijn. Het schip heeft een schitterend interieur en is heel mooi van binnen. Het geeft een luxe gevoel." Historisch Daarnaast heeft het schip een geringe diep gang. „Daardoor kunnen we vrijwel overal ko men. Zo gaan we met deze tocht eerst door de Biesbosch over het Steurgat naar Werkendam. Dan zetten we koers naar Hardinxveld-Gies- sendam, Sliedrecht en Papendrecht", vertelt Schuller. „Daarna krijgen we een prachtig zicht op de historische kern van Dordrecht. Ook ko men we langs Drierivierenpunt, het drukst be varen knooppunt van rivieren in Europa." Ver volgens zet de Z8 koers naar de haven van Moerdijk. „Vanaf de boot hebben we een unieke kijk op de vierde zeehaven van Neder land. De haven ontving vorig jaar maar liefst 1900 zeeschepen en heeft een open verbinding met zee. Ook kwamen er vorig jaar bijna 12.000 binnenvaartschepen. In het havengebied wer ken meer dan 17.000 mensen. Het is prachtig om die bedrijvigheid in werking te zien. Van zelfsprekend wordt er deskundige uitleg gege ven bij wat we onderweg allemaal zien." De Zilvermeeuw staat ook bij deze reis weer garant voor de verzorging van de gasten. „Er is 's ochtends eerst koffie en gebak. Tussen de middag hebben we een luxe en uitgebreide scheepslunch met luxe broodjes en onder meer carpaccio, salade en soep. En 's middags zijn er nog warme snacks", zegt de Zilvermeeuw-ei genaar. „Bij de succesvolle Markttocht van vo rig jaar en dit voorjaar hadden we meer plaat sen, maar dit schip biedt meer comfort en meer luxe." Arrangement Route: Drimmelen, langs Biesbosch, Dordrecht en zeehaven Moerdijk. Opstapplaats: Biesboschweg 2, Drim melen Gratis parkeren 10.00 uur tot ca. 16.30 uur Inclusief uitgebreide scheepslunch Inclusief koffie/thee met gebak en een Data: 10,11,12 en 13 juli Prijs: 47,50 euro per persoon hapje. Rederij Deninck vaart vanaf de Koopmanshaven in Vlissingen, on der aan het standbeeld van Michiel de Ruyter, de Westerschelde op om u tussen en onder de shows op het water en in de lucht mee te laten genieten van het grootste hulpver- lenings spektakel in Nederland. Er worden drie afvaarten verzorgd die elk zo'n anderhalf uur duren. Net als bij de voorgaande edities zullen blus- en andere speciale vaartuigen, meerdere helikopters en vliegshows onderdeel vormen van het evenement. U vaart op het water te midden van deze acties. Speciaal voor PZC Club zijn er een viertal vaartochten georgani seerd; de helft van onderstaande ticketprijzen gaat naar Stichting Rescue Vlissingen. Rescue kan deze bijdrage heel goed gebruiken om hét grootste hulpverleningsevene ment van Nederland mogelijk te blijven maken en gratis toeganke lijk te houden. - Retour overvaart: Terneuzen - Vlissingen 29,99 euro - Rondvaart: Vanuit Vlissingen naar het Badstrand: 19,99 euro. Vertrek 12.00 uur - Rondvaart: Vanuit Vlissingen naar het Badstrand: 19,99 euro. Vertrek 13.30 uur - Rondvaart: Vanuit Vlissingen naar het Badstrand: 19,99 euro. Vertrek 15.00 uur Op reis met Urker MANS Formatie Vaartocht met de Oesterbaron jBiwm ffiïrif donderdag 28 juni 2018 IS L \iA Op stap met Zilvermeeuw Bestel nu uw tickets via pzc.nl/club. Voor het eerst dit jaar is het mo gelijk om de shows van Rescue Vlissingen mee te beleven vanaf het water van de Westerschelde voor de Boulevard van Vlissin gen. Bestel snel pzc.nl/club. uw tickets via Op zaterdag 7 juli komt de Urker MANS Formatie op nieuw naar Vlissingen voor een concert in de Sint Ja- cobskerk en op zaterdag 25 augustus naar de Hervormde Kerk in Burgh-Haamstede. Het repertoire bestaat uit lie deren rondom het thema 'Op reis.' Te denken valt aan gees telijke liederen zoals: 'Is uw paspoort getekend', 'Get on Board' en 'Coming home'. Daarnaast zingen ze bekende klassieke werken, spirituals en populaire muziek. Een zomer- concert van de Urker MANS Formatie staat garant voor enkele uren ontspannen ge nieten van koor- en solozang en instrumentale muziek. Lezers van de PZC krijgen een korting van 2,50 euro op de entree en betalen 15 euro voor een kaart. Bovendien ontvangt u per persoon een consumptiebon en per twee bezoekers één van de gratis orgel-cd's: 'Martin Mans gees telijk' of 'Martin Mans klassiek' vanuit Bolsward. Bestel nu uw tickets via pzc.nl/club. Vaar mee op oesterschip YE- 7 en neem een kijkje in het leven van een Zeeuwse oes terkweker. Tijdens deze exclu sieve rondvaart vaart u naar een oesterkweekperceel waar een live sleepvisdemonstratie wordt gegeven. Natuurlijk mag er ook een heerlijke Ba- ronnenoester worden ge proefd, zo uit de Ooster- schelde in uw mond. Verser kan het niet. Tickets en meer informatie op pzc.nl/club. op de Boulevard en het Badstrand van Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38