Bouwen aan Fort Europa Rolstoelwandeling is traditie voor CSW WhatsAppgesprek School en leerling 2 Het busvervoer in Zeeland ligt sinds gisteren weer plat. Dat komt leerlingen die een toetsweek hebben behoorlijk slecht uit. STAKING STRESS BUSCHAUFFEURS Commentaar De regeringsleiders van Europa buigen zich vanaf van daag in Brussel over de migratie. Zij worden het maar niet eens over de aanpak van de stroom vluchtelingen via Noord-Afrika. Niet over de manier waarop de asielzoekers worden geweerd, niet over de verdeling van de mensen die het halen. Er was zelfs een voorbereidende conferentie voor nodig om de deelnemers in de juiste stemming te brengen. Dat de toestroom van vluchtelingen veel minder is dan in voorgaande jaren vermurwt Europa duidelijk niet. In Brussel komen veel ideeën op tafel. Van de inrichting van kampen in Noord-Afrika, via tijdelijke opvang in kampen in Eu ropa - desnoods zelfs in Albanië, tot opvang in de regio waar de vluchtelingen vandaan komen. Het is allemaal niet fraai. Het gaat meestal om verplaatsing van het probleem naar minder sterke landen. Ook al betaalt Europa mee, dat komt toch neer op afschuiven. Voor deze harde lijn is in Nederland voldoende politiek draagvlak. Alleen GroenLinks wil soepeler zijn. In Brussel wordt dus gepraat over versteviging van Fort Eu ropa. Dat landen als Italië en Griekenland zo defensief zijn, is wel te begrijpen. Zij zitten met de grootste problemen. Voor de rest van Europa ligt dat anders. Daar kunnen best nog wat mensen bij. Het is schandalig dat Polen, Hongarije, Tsjechië en Slowakije de boot afhouden. En Nederland? Wij vangen nu even twintig mensen op van het vluchtelingenschip Lifeline. Mooi. Maar we zouden veel meer kunnen doen. Brussel praat over het afschuiven van het migratieprobleem naar minder sterke landen VLISSINGEN Groepen derdeklas sers van CSW Bestevaer wandel den gisterochtend met bewoners van Ter Reede door Vlissingen. Ou deren die zelf nog een beetje uit de voeten konden, maakten een ritje mer de zonnetrein, anderen lieten hun rolstoel voortduwen door leer lingen. Er namen iets minder ouderen deel dan tevoren gedacht, omdat het ook zomermarkt was in Ter Reede. Tweedeklassers, die aanvan kelijk ook zouden helpen, hoefden daarom niet op te draven. „De laat ste schooldag is niet te verplaatsen. Maar we willen wel een traditie van de rolstoelwandeling maken. De zomermarkt van volgend jaar wordt door WVO Zorg op een an dere datum gehouden, zodat we volgend jaar nog meer mensen kunnen plezieren", betoogde CSW-docent Gerrit Broers. ALMANAK „Wat is het wachtwoord van bol.com?" „Mijn verjaardag plus geboor tejaar, zonder nul." „Met hoofdletter?" „En dan een 5. Of misschien ook zonder 5. Ik denk zonder 5." „Allebei fout. Je bent de 23e ja rig toch?" *geen reactie* „Joehoe" „Jahaa" „Wat jahaa?" „Ik verwijder alles weer. Ik vind dit link." *Deze berichten zijn verwijderd* „Nu zie ik niks meer???" „Zucht. Ik bel je wel even." Partijen willen ook cruises Reijnierse opent expo Naerebout Parkeerplekken bij zorgcentrum Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: De matrixborden op het bussta tion in Terneuzen geven aan dat de bus naar Goes bijna vertrekt. Maar die blijft woensdagmorgen weer leeg. „Zijn ze alwéér aan het staken?", zegt de enige passagier die tevergeefs op de bus naar Hulst wacht. Ze zucht. „Het lijkt Frankrijk wel." De chauffeurs zitten even ver derop aan de koffie, in buurthuis De Kameleon. Frits Vervaet uit Walsoorden kletst met zijn collega's, maar liever zou hij ach ter het stuur zitten. „We vinden het helemaal niet leuk om te sta ken, maar het is nodig, omdat we de mensen veilig moeten kunnen vervoeren." Vervaet is zestien jaar chauffeur. „In die jaren hebben we alleen maar ingeleverd. Vroe ger kon ik 's avonds na het werk nog wel eens in de tuin werken. Nu kan ik niks meer, omdat ik te moe ben. De maat is vol." Het is dit jaar de vierde keer dat de chauffeurs het werk neerleg gen. Ze willen onder meer een hoger salaris en Hoe moet dat nu? Normaal gesproken gaan Marilène Goud en Mariene Geluk uit Terneuzen met de bus naar het Hoorn- beeck College in Goes. Maar door de staking van de bus chauffeurs was dat woensdag geen op tie. „Mijn vader heeft ons met de auto ge bracht", zegt Mar iene. „Dan was hij maar iets later op het werk." Aangezien het busvervoer ook de komende dagen ver moedelijk plat ligt, logeren de twee mei den de komende da gen bij kennissen aan wat voor hen 'de overkant' is. „Onze ouders werken, dus die kunnen ons niet elke dag brengen", legt Marilène uit. „Gelukkig rijden de treinen wel, zodat ik vanuit Middelburg op school kan ko men." Ondanks de gevonden oplossing balen de meiden van de situatie. Mar iene: „Het is toets week. Dan studeer ik eigenlijk het liefst thuis." Mariene zegt be grip te hebben voor de acties van de chauffeurs, maar vindt het jammer dat er geen rekening mee is gehouden dat op veel scholen mo menteel het school jaar wordt afgerond. „Tijden de examens hebben ze niet ge staakt, maar waar schijnlijk beseften ze niet dat er op veel scholen nu ook nog toetsen zijn. Had deze staking niet in de vakantie kunnen plaatsvinden?" Ook locatiedirec teur Evert Timmer man spreekt zijn on genoegen uit over het feit dat het niet rijden van de bussen in de toetsweek valt. „Ik wil geen waardeoordeel over de staking geven, met deze bon voor donderdag 28 juni 2018 Tip? redactie@pzc.nl „Nee" VLISSINGEN De oppositiepartijen heb ben elkaar nog niet ge vonden in de nieuwe Vlis- singse gemeenteraad. Onafhankelijk van elkaar vragen SGP, VVD en Christenunie aan B en W of Vlissingen zich ook wil aansluiten bij Dutch Delta Cruise Port, waarin Zee land, Zuid-Holland en Brabant samenwerken om cruiseschepen te lok ken. Als 'toeristenstad' zou Vlissingen zich ook bij de organisatie moeten aansluiten, stelt de SGP. Ook beide andere par tijen zien mogelijkheden. VLISSINGEN Rens Reijnierse (50Plus) maakt morgen voor de eerste keer buiten de Vlissingse raadzaal offici eel zijn opwachting als wethouder. Hij opent als portefeuillehouder cul tuur een tentoonstelling in het MuZEEum over de dit jaar twee eeuwen ge leden overleden Vlissin- ger 'Frans Naerebout, loods en mensenredder'. Er is van 30 juni tot en met 31 oktober vooral aandacht voor de actie waarbij 87 opvarenden van VOC-schip Woest- duyn werden gered. VLISSINGEN Het Vlissingse CU-raads- lid Coen van Dalen pleit voor het vrijmaken van twee parkeerplaatsen voor kortparkeerders bij zorgcentrum Scheldehof op het Scheldekwartier. Mensen die slecht ter been zijn en de bewoners halen en brengen, krijgen nu een bon omdat er al leen vergunninghouders plaatsen zijn. Het kost halers en brengers even tijd om bewoners van of naar hun appartement te begeleiden, dus alleen kiss and ride volstaat niet, meldt Van Dalen. Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113 - 21 66 77 Ik ben het Cornelleke Blok Terneuzen Rob Paardekam Goes Van Me£ 3O a KuTs Do&bo&k. y Vind een winkel via pzc.nl/doeboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30