Van Baarle toont tijdrittalent en klopt Terpstra en Kelderman 25 Straf AC Milan: niet in Europa Ajax bevestigt komst Tadic Oranje verliest in en van China Voor Dylan van Baarle was de tijdrit jarenlang een bijnummer. Dit seizoen, rijdend bij het grote Sky, is dat anders en direct wint hij hetNK. 'Ik hem hem weer, eindelijk!' UITSLAGEN Dylan van Baarle (26) hangt op de Grote Markt in Bergen op Zoom volledig gesloopt over zijn stuur, wachtend op de finish van Jos van Emden, maar de tranen van vreugde kan hij al niet meer be dwingen. Hij weet het al. En zijn vriendin Floortje Mackaij en moe der Renate ook. Ze aaien hem over de rug, zoenen hem op de wang: de nationale titel bij de tijdrijders is binnen. Mackai, eerder op de middag bij de vrouwen zelf nog zesde, kan haar geluk niet op. Van dichtbij zag ze hoe gedisciplineerd haar vriend leefde. „Dit is zo mooi na zijn waar deloze voorseizoen. Hij leeft zo hard voor zijn sport. Ik hou van lek ker eten en kook graag, maar Dyl wilde nooit iets. De laatste tijd was hij zo goed in vorm, hij werd er bijna bang van." Het komt allemaal samen in een indrukwekkende 52 kilometer lange tijdrit, waarin hij de concur rentie op grote achterstand rijdt. Niki Terpstra wordt op 30 seconden tweede, Wilco Kelderman op 1.03 VROUWEN derde en Jos van Emden op 1.55 vijfde. Met wereldkampioen Tom Du- moulin, nog op hoogtestage in La Plagne, hoefde Van Baarle niet af te rekenen. Ergens is zijn overmacht verrassend, want een indrukwek kend cv op het NK tijdrijden had Van Baarle voor gisteren niet. De vijfde plaats in 2015 was zijn beste uitslag en de vorige twee jaar liet hij het evenement zelfs aan zich voor bijgaan. „Maar ik weet van mezelf dat ik het kan", zegt Van Baarle, inmid dels gekleed in het rood-wit-blauw. De reden waarom het er jaren niet uit is gekomen, is simpel: bij zijn vorige ploeg Cannondale was de tijdritfiets niet goed genoeg. En dus liet Van Baarle, in de jeugd bij de ju nioren en beloften al 's lands beste tijdrijder, zijn ambities in de tijdrit varen. Wel viel hij op als kasseien specialist in klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs- Roubaix. Maar toen hij in december op de Pinarello van zijn nieuwe ploeg Sky stapte, was er plots weer het vuur. „Zo'n snelle fiets, zo'n snel pak, dat geeft meteen moraal", legt hij uit. „Ik heb nu supermateriaal. Mis schien trap ik niet eens meer ver mogen dan in het verleden, maar ik ga er wel harder mee. Halverwege mei ben ik extra op de tijdritfiets gaan trainen. Dat ik hier nu op deze manier win, had ik misschien niet echt verwacht, maar ik voelde het wel een beetje aankomen. Zonder Dumoulin lag de strijd open." Ge durende de dag zijn er de zenuwen. Juist omdat hij voelt dat het we ieens mooi kan worden. In de auto op weg naar Bergen op Zoom laadt hij in de achterbak de batterijen van zijn schakelsysteem op. Halver wege de middag belt hij zijn Floor tje nog, om te vragen hoe haar tijd rit is gegaan. Daarna zet Van Baarle de zenuwen om in een strakke, sterke tijdrit. Benieuwd Na een voorseizoen waarin hij het niet kon waarmaken in de voor jaarsklassiekers, hoopt Van Baarle nu op een mooie zomer. Hij wil Chris Froome naar een Tourzege helpen, maar het bekendmaken van de Sky-selectie is al tweemaal uit gesteld. „Ik ben heel benieuwd. Misschien wilden ze het NK af wachten, dan heb ik nu een streepje voor. Maar ik houd ook rekening met slecht nieuws. Dan moet ik met deze vorm op het strand gaan liggen. Dat zal niet makkelijk zijn." donderdag 28 juni 2018 VOETBAL AC Milan mag komend seizoen voor straf geen Europees voetbal spelen. De financiële con trolecommissie van de Europese bond UEFA bestraft de Italiaanse club hiermee, omdat AC Milan de regels wat betreft het Financial Fair Play heeft overschreden. De club gaf het afgelopen seizoen aan zienlijk meer geld uit dan dat er werd binnengehaald. VOETBAL Ajax heeft de komst van Dusan Tadic (foto) bevestigd. De inter national van Servië tekent na het WK voor vier jaar in Amsterdam. Ajax betaalt Southampton 11,4 miljoen euro voor de middenvelder. Die transfersom kan oplo pen tot 13,4 miljoen euro. De 29-jarige Tadic speelde eerder voor FC Groningen en FC Twente. VOLLEYBAL De Neder landse vrouwenploeg is de finaleronde van de Nations League met een nederlaag begonnen. Olympisch kam pioen China was te sterk voor eigen publiek in Nan- jing: 3-1 (20-25 25-21 25-22 25-18). Oranje moet van daag winnen van Brazilië, want alleen de beste twee van de groep plaatsen zich voor de halve finales. TENNIS Mannen. Antalya, 2de ronde: Garcia- L. (Spa) - Haase (5) 6-2 6-7 7-6, Man- narino (Fra) - Berankis (Lit) 6-4 7-5, Dzumhur (Bos) - Copil (Roe) 4-6 6-4 6-4, Monfils (Fra) - Kavcic (Slv) 6-3 5-7 7-5, Sousa (Por) - Basic (Bos) 6-7 6-4 6-4. Eastbourne, 2de: Lacko (Slw) - Schwartzman (Arg) 4-6 6-4 7-5, Koe- koesjkin (Kaz) - Ferrer (Spa) 6-2 6-0, M. Zverev (Dui) - Johnson (VS) 6-3 6-3, Edmund (GBr) - Murray (GBr) 6-4 6-4, Shapovalov (Can) - Donaldson (VS) 6-4 4-6 6-2, Cecchinato (Ita) - Istomin (Oez) 4-6 6-4 7-5, Norrie (GBr) - Clarke (GBr) 6-4 6-3. Vrouwen. Eastbourne, 3de: Radwanska (Pol) - Kvitova (Tsj) walk- over, Sabalenka (WRu) - Mertens (Bel) 7-5 2-6 7-6, Wozniacki (Den) - Konta (GBr) 4-6 6-1 6-4, Kar. Pliskova (Tsj) - Strycova (Tsj) 6-3 6-4, Kerber (Dui) - Collins (VS) 6-1 6-1, Ostapenko (Let) - Buzarnescu (Roe) 6-1 6-2, Kasatkina (Rus) - Sevastova (Let) 6-4 6-4, Barty (Aus) - Hsieh (Tai) 6-0 6-4. Wimble- don, kwalificatie. 2de: Duque (Col) - Hogenkamp 6-4 6-1. VOLLEYBAL Vrouwen. Nanjing, Nations Cup: China - Nederland 3-1 (20-25 25-21 25-22 25-18). Dylan van Baarle op zijn snelle fiets en in zijn snelle pak op weg naar de titel bij het NK tijdrijden in en rond Bergen op Zoom. fotoanp 'Ik heb supermateriaal, dat geeft me moraal' Pim Bijl Bergen op Zoom Ellen van Dijk (foto) ont troonde op het NK An- nemiek van Vleuten, die een jaar ongeslagen was op de tijdritfiets. „Dit betekent heel veel", zei Van Dijk (31). Elf jaar geleden was ze al de beste. In 2012 ook, en in 2013 toen ze ook wereldkampioen werd. Maar daarna was het vaak net niet. Verloor ze met 0,03 seconde, of drie secon den. Of had ze een lekke band. „Daarom is mijn gevoel nu: ik heb hem weer, einde lijk!" De Europees kampioene was na 26 kilometer zes, res pectievelijk dertien seconden sneller dan Anna van der Breggen en Lucinda Brand. Van Vleuten werd vierde. Zaterdag (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 12.00 uur: Wegwedstrijd vrouwen (141 km) Zondag (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 10.15 uur: Wegwedstrijd mannen (221,6 km)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25