i Triest, zo weinig strijd bij Duitsers iL 22 Bondscoach Joachim Löw staat volop ter discussie na Hoe historisch de afgang van Duitsland ook was, zonder aan kondiging kwam de 0-2 tegen de Zuid-Koreanen en daarmee de vroege WK-uitschakeling niet. De Weltmeister was heel het jaar al onherkenbaar. WK VOETBAL RUSLAND 2018 Warm welkom Jahanbakhsh Column WILLEM VAN HANEGEM Het is natuurlijk ongelofelijk, Duitsland nu al naar huis. Maar als je naar die twee eerste wedstrijden keek, is het eigenlijk niet eens zo gek. Uit één rake vrije trap in de blessuretijd te gen Zweden kun je geen hoop putten. Er zit daar structureel iets fout. Gewoon triest om te zien hoe weinig strijd er in die ploeg zit. Zo'n Özil. Dat is geen speler die de boel bij de hand neemt. Als het niet loopt, heb je helemaal niks aan hem. Het is volgens mij lekker weer in Rusland, dus ik had wel meer van hem verwacht. Ja, ik vind het een mooiweervoetballer. Er loopt bij Duitsland sowieso niemand tussen die zegt: zo, en nu is het genoeg. Kroos, Hummels en Khedira hebben dat ook niet. Vier jaar terug, toen ze we reldkampioen werden, hadden ze nog iemand als Schweinsteiger, die deelde tenminste nog eens uit. ledereen weet dat ik als voetballer niet zo gek was op Duitsers. Dat kwam niet eens zozeer door de oorlog, maar ik vond die gasten gewoon arro gant. Maar de laatste jaren heb ik van het Duitse elftal genoten. Vorig jaar bijvoorbeeld nog tijdens de Confederations Cup. Maar de jonge gasten die toen speelden, zie je nu niet. De oude garde wilde niet dat Sané meeging naar het WK. Precies de speler die ze nu misten. Prima als de bepalende spelers in vloed uitoefenen, maar laat het dan wél zien. Coach Löw heeft daar op ver trouwd, nu krijgt hij het ge zanik. Ik ben ook wel benieuwd wat de mensen nu zeggen die Duitsland als het wal halla zagen. Wij moesten vooral bij de buren kijken hoe goed zij het wel niet voor elkaar hebben. Nou, dat hebben we gezien. Bij het nationale team is daar ineens niet veel meer van over. Kunnen we daar gelukkig ook weer mee ophouden. Benieuwd wat mensen nu zeggen die walhalla zagen in Duitsland Mats Hummels wond er gister avond na de pijnlijke nederlaag in Kazan tegen Zuid-Korea geen doekjes om. „In de herfst van 2017 hebben we onze laatste fatsoenlijke wedstrijd gespeeld", sprak de aan geslagen verdediger, die na de valse WK-start tegen Mexico (0-1) ook al de knuppel in het hoenderhok had gegooid met zijn openlijke kritiek op de veel te risicovolle speelwijze. „De laatste oefenwedstrijden liep het ook niet goed." Voor Joachim Löw kwam de uit schakeling daarom keihard aan. De man die als eerste Duitse bonds coach de wereldtitel met zijn land had willen prolongeren, schreef ge schiedenis op een manier die hij nimmer had voorzien. Nog nooit werd Duitsland al in de groepsfase uitgeschakeld op een WK. Als hek kensluiter nota bene van een op pa pier niet onoverkomelijke poule. Wat dat voor zijn positie bete kent, kon en wilde de 58-jarige coach meteen na afloop niet zeg gen. „Het is nog te vroeg om die vraag te beantwoorden", aldus Löw, die juist voor het WK zijn contract verlengde tot de zomer van 2022. „De teleurstelling bij mij is nu ook heel groot. Maar ik moet hier eerst eens een nacht over sla pen." Stevige discussie En Löw niet als enige. Bij de Duitse voetbalbond DFB wilden ze in de emotie van het moment gisteren niet op de zaken vooruitlopen. Maar dat er een stevige discussie zal losbarsten over de meest succes volle bondscoach die de Mannsch- aft ooit had, staat wel vast. „We hebben veel verloren van wat we Waar Die hebben opgebouwd", erkende Löw, Mannschaft die na het WK van 2006 als opvol- gisteren wel ger van Jürgen Klinsmann elk groot eensgezind in toernooi (EK 2008, 2012 en 2016; was: ongeloof. WK 2010,2014) minimaal de halve foto reuters finale haalde. Over invloed van spelers gesproken: Messi moest zijn coach Sampaoli bij Argentinië vertellen hoe er gewisseld moest worden. Dat verbaast me hele maal niets. Bij FC Barcelona werd vijfjaar geleden ineens de Argentijn Gerardo Martino trainer en la ter de bondscoach van Argentinië. Ook op voorspraak van Messi na tuurlijk. Zo werkt dat met die grote spelers. Maar ik kan me niet voorstellen dat Argentinië dit lang gaat vol houden. Ik stoor me trouwens heel erg aan de scheidsrechters op dit toernooi. En dat komt ook door die VAR. Ik hoop niet dat we die blijven zien in het voetbal. Scheidsrech ters gaan zich duidelijk an ders gedragen. Dat schiet toch niet op? Er is niets natuurlijks meer aan. En ook de videoscheidsrech- ters zijn inconsequent, waardoor er alleen maar meer discussie is. donderdag 28 juni 2018 GO Alireza Jahanbakhsh (foto) is met zijn Iraanse ploeggeno ten groots onthaald op de luchthaven van Teheran. „We zijn uitgeschakeld met slechts één punt verschil", verwijst de 24-jarige AZ-spits naar de uitschakeling in de loodzware poule met Marokko, Spanje en Portugal. Unieke KO voor Zuid-Korea J Duitsland Wietse Dijkstra Zuid-Korea - Duitsland 2-0 Rotterdam/Kazan 90+2. Kim 1-0 90+6. Son 2-0 Opstellingen Cho Neuer Y. Lee Kimmich Yoon Süle Kim Hummels Hong Hector 78. Brandt Jang Jung Goretzka 63. Müller Moon 69. Ju Khedira 58. Gomez Son Ozil Kroos Koo 56. Hwang 79. Go Scheidsrechter: Geiger (VS) Toeschouwers: 41.835 jj ?- -'-N t-, HVTT«*<rw i' .r-JfkL - S? .Vr'. wt -• 'V-- -• - d - Mitrovic 90. Jovic Servië - Brazilië 0-2 E 0-1 35. Paulinho 0-2 68. Thiago Silva Opstellingen Stojkovic Alisson Rukavina Fagner Milenkovic Thiago Silva Veljkovic Miranda Kolarov Marcelo Tadic 10. Filipe Luis Milinkovic-Savic Paulinho Ljajic 66. Fernandinho 75. Zivkovic Casemiro Matic Coutinho Kostic 80. Augusto 82. Radonjic Willian Gabriel Jesus Neymar Scheidsrechter: Faghani (Ira) Toeschouwers: 44.190 Philippe Coutinho, die hier een tackle ontwijkt, ont popt zich meer en meer als de grote leider en vormgever van de Brazilianen. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22