s/octf 'Dit is bijna onmenselijk voor de campinggasten' 7 CON AMORE120- JARIG BESTAAN De muziekvereniging Con Amorein Hoedekenskerke viert zaterdag haar 120-jarig bestaan. Het hele dorp feest mee, met als klapper een boerenbruiloft. Con Amore heeft haar ontstaan te danken aan koningin Wilhel- mina. Op 6 september 1898 werd zij de nieuwe vorstin van Nederland en die inhuldiging werd groots ge vierd. Omdat er bij een feest mu ziek hoort, werden er in dat jaar tal van muziekverenigingen opge richt, waaronder Con Amore. In middels zit de achterkleinzoon van Wilhelmina op de troon, en Con Amore is er nog steeds. „Met vallen en opstaan", vertelt Rinus de Bart, spelend lid van de vereni ging. „In de jaren dertig en in de oor logsjaren heeft alles even stil gele gen, maar er waren ook succes sen. Het lukte zelfs een keer om met een concours in de ere-afde- ling te komen. Dat is zo'n beetje het hoogste wat je kunt halen. Maar dat was maar eenmalig hoor, zoiets was toch een beetje te hoog gegrepen voor zo'n kleine vereniging, daarna zakte het ni veau weer een beetje af." Twintig leden Net als veruit de meeste muziek verenigingen in het Zeeuwse, is het voor Con Amore lastig om het hoofd boven water te houden. Het ledenaantal schommelt al jaren rond de twintig leden, maar ver toont weer een langzame daling. Nieuwe leden werven is nog niet zo eenvoudig. „Een kleine twee jaar geleden hebben we het initia tief genomen om eens met Con Affezzione, de muziekvereniging van Kwadendamme te gaan pra ten", vervolgt De Bart. „Zij kam pen met hetzelfde probleem en daarom treden we sindsdien op als gezamenlijke muziekvereniging". Voor het feestje ter ere van het jubileum heeft Con Amore ook samenwerking gezocht met andere verenigingen, zoals Mooi Zeeland, 't Wienkeltje van Wul- lempje, de sportvereniging, Dorpshuis De Griend, de Dorps raad en de PKN kerk De Ark. In de Kerkstraat wordt een braderie ge houden en er zijn demonstraties. In De Griend zijn activiteiten voor kinderen en in de dorpskerk is een expositie te bewonderen met schilderijen van Esther Meul- blok en natuurlijk ontbreken de optredens van het muziekkorps niet. Ludiek De dag wordt afgesloten met een muzikaal avondprogramma in de feesttent. „Maar de grote klapper van de dag is de boerenbruiloft", verzekert Jo Koeman van Kleder- drachtgroep Mooi Zeeland. „Dan treden Hubert van der Maas en Valerie Mieras in het huwelijk. Tenminste, ze trouwen niet echt, het wordt een ludieke bruiloft, maar wel helemaal in de stijl van toen. Ze zijn gekleed in kleder dracht en vertrekken vanaf de rand van het dorp in een verenwa gen, een boeren rijtuig. Daarachter rijden nog een paar oldtimers." „De in scene gezette echtverbin tenis vindt plaats in de feesttent, bij Dorpshuis De Griend. We heb- ben zelfs Gerben Dijksterhuis, de burgemeester van Borsele, be reid gevonden om het huwelijk te voltrekken", glundert Koeman. „Daarna vertrekt het stel naar de dorpskerk voor een korte ceremo nie. Ook dit is voor iedereen toe gankelijk en we hopen natuurlijk dat de kerk volstroomt." DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS Het plan om camping De Veer- hoeve in Wolphaartsdijk totaal te ontruimen - om plaats te maken voor vakantiehuizen - is ook bij voorzitter Sjaan Huissoon van de dorpsvereniging ingeslagen als een bom. „Ik ben er totaal door over rompeld", zegt ze. „Dit is bijna on menselijk voor de vaste gasten." Op de camping is grote beroe ring ontstaan over de plannen van de nieuwe eigenaar Leisure2B. Die wil dat de vaste gasten eind vol gend jaar zijn vertrokken met hun stacaravan. „En dat terwijl veel van deze mensen er al tientallen jaren staan en bovendien veel geld heb ben gestoken in een caravan en de aankleding van hun stukje grond", zegt Huissoon. Zij beschouwt de gasten van de camping als een onderdeel van de samenleving van Wolphaartsdijk. „Ze zitten er vaak van het vroege voorjaar tot het late najaar. Ze gaan in het dorp naar de kapper, doen er boodschappen en nemen deel aan activiteiten." Gasten Huissoon, die maandagavond op de camping sprak met een aantal gasten, zegt dat de dorpsvereni ging een paar jaar geleden heeft kennisgenomen van het nieuwe bestemmingsplan voor de cam ping. De vereniging heeft toen nog be dongen dat er meer aandacht kwam voor de afwikkeling van het verkeer. „Dat dit verregaande plan er zou komen, hadden we niet voor mogelijk gehouden", zegt ze. Het bestemmingsplan was in Gasten op Veerhoeve zijn onderdeel van samenleving in Wolphaartsdijk haar ogen bedoeld om de camping uit te breiden met huisjes, niet om ook het bestaande deel volledig te saneren. Net als de gasten is ze daar volledig door verrast. „Een ambte naar heeft tegenover mij bevestigd dat dit kan", zegt Huissoon. „Al zoekt de eigenaar hiermee wel de uitersten van het bestemmings plan op." Standpunt Huissoon benadrukt vooralsnog op persoonlijke titel te spreken, hoewel ze al wel met andere be stuursleden heeft gesproken die ook geschrokken zijn. Ze wil snel een bestuursvergadering beleggen om als dorpsvereniging een offici eel standpunt te bepalen. „Want het zou zomaar kunnen dat de omgevingsvergunning nog in de zomer wordt gepubliceerd", zegt ze. „Dan zijn mensen uit ons bestuur op vakantie, dus moet een standpunt zijn ingenomen." SPECIAALZAAK woensdag 27 juni 2018 BE Heel Hoedekenskerke feest mee Rachel van Westen Hoedekenskerke Rinus de Bart (m), Jo Koeman en Saar Harthoorn vieren met Con Amore het 120-jarig be staan van de muziekvereniging. FOTO MARCELLE DAVIDSE 2+1 Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 1-6 t/m 30-6-2018 Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Sjaan Huissoon ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56