Fietsroute eindelijk compleet M Stinkt een vergister of stinkt-ie nou niet? 6 Schuldhulp voortaan op één adres Ze hebben er dan ook lang op moeten wachten, de mensen die regelmatig op de fiets van Katten- dijke richting het Goese Meer en vice versa rijden. De Goese Golf heeft de aanleg van het fietspad een tijd kunnen tegenhouden door het voeren van juridische Een stuk of dertig inwoners van Rilland namen gisteravond, on danks het WK-voetbal, de tijd om naar het dorpshuis van Rilland te komen. Daar was een delegatie van energieproducent Engie neerge streken om belangstellenden zoveel mogelijk te vertellen over de plan nen. „Het gaat om een rottingsproces dat we gecontroleerd uitvoeren in een installatie", klinkt het wat on smakelijk uit de mond van project leider Jeroen Wagenaar. „Daarmee scheiden we allerlei restmateriaal in methaan en CO2. Methaan gaat in het aardgasnet en de CO2 gaat naar de tuinders." Toch is het volgens Wagenaar niet zo smerig als het klinkt. „Rui ken doe je het niet. Want al het in- en uitladen van vaste stof gebeurt binnen in de hal. Wel gaan we nog nader onderzoek laten doen naar mogelijk infectiegevaar. We willen procedures. De vereniging was niet blij dat het pad onderlangs de noordzijde van de dijk kwam te liggen, pal naast de golfbaan. De club ving echter bot. In okto ber vorig jaar begon de aanleg van het fietspad, sinds deze week kan het worden gebruikt. Daar zijn ook Herman en Nel Verhagen uit de Goese Polder blij mee. „Wij mogen graag een stukje fietsen en gaan dan graag via Wilhelmina- dorp richting Kattendijke en We- meldinge", vertelt Nel. „Dat is een mooie route, maar ik vond de Kat tendijksedijk altijd een vervelend stuk. De auto's rijden hier best hard. Ze scheerden vlak langs je." Bang om een golfballetje tegen niet dat de naastgelegen kwekerijen risico lopen dat hun gewas besmet raakt." Een van die naastgelegen kwe kers is Kees Hoogendoorn. Hij kweekt paprika's vlak bij de locatie waar Engie wil gaan bouwen. „Ik vind het een slecht plan. Wij zitten langs de aanvoerweg en vrezen in fecties", laat hij weten. „Binnenkort gaan we eens in Bemmel kijken. Daar staat al een vergister en daar In Bemmel staat ook een vergister en die stinkt wel degelijk hebben ze wel degelijk last van stank." Volgens Michael Verheul van En gie hoeft Hoogendoorn daar in Ril land niet bang voor te zijn. „In Bemmel staat een open vergister. Daar ligt het vaste materiaal buiten. Deze in Rilland wordt helemaal ge sloten en in het gebouw is onder druk. Als er een lek is of als er een deur open gaat, gaat de lucht naar binnen." het hoofd te krijgen, is Herman niet. „De kans dat het in de oude situatie een keer fout zou zijn ge gaan tussen een fietser en een auto was groter denk ik." Afzwaaiende balletjes vormden één van de argumenten van de Goese Golf tegen het fietspad. De club had liever gezien dat het aan de zuidkant van de dijk was geko men. Volgende week wordt het pad officieel geopend. Het fietstra- ject tussen Goes en Wemeldinge is nu compleet. In 1999 werd het fietspad tussen Kattendijke en Wemeldinge aangelegd. Vijfjaar later volgde het deel tussen Kat tendijke en het nu aangelegde stuk. Borsele en Reimerswaal sluiten voor de schulddienstverlening aan bij de Gemeenschappelijke Regeling (GR) de Bevelanden. Vanaf 1 juli kunnen alle inwo ners van de Bevelanden met (dreigende) financiële proble men terecht op hetzelfde adres. Inwoners van de gemeente Goes, Kapelle en Noord-Beve land konden voor schuldhulp verlening al langer terecht bij de afdeling Werk, Inkomen Zorg (WIZ) van GR de Bevelanden. Per 1 juli sluiten daar nu ook Bor sele en Reimerswaal bij aan. Die twee gemeenten lieten de aan- meldprocedures voor mensen met financiële nood tot nu toe lopen via de Kredietbank Breda. Via één centraal nummer kunnen alle Bevelanders vanaf 1 juli bellen met (0113) 239100. Dan kan een afspraak worden ingepland voor het spreekuur op dinsdag- of donderdagmorgen. Dat spreekuur vindt plaats bij GR de Bevelanden. Ook is het mogelijk gebruik te maken van een telefonisch spreekuur. Daar voor is de woensdagmorgen ge reserveerd. IN DE REGIO Nieuwe expositie Leesgroep filosofie Concert Koor A58 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 27 juni 2018 Het nieuwe fietspad met op de achtergrond de golfbaan, fotomarcelledavidse 'Helemaal top!' Een oudere man die gistermiddag over het nieuwe vrijliggende fietspad langs de Kattendijksedijk bij Goes rijdt, steekt zijn duim de lucht in. Hij is in zijn nopjes met het nieuwe stukje asfalt. Rob Paardekam Goes Energieproducent Engie wil een grote biovergister bouwen langs de snelweg bij Rilland. Om de dorpelingen te informeren hield het bedrijf gisteravond een in loopavond in het dorpshuis. Willem Adriaansens Rilland -Kees Hoogendoorn, paprikateler Willem Adriaansens Goes HEINKENSZAND Tot en met zaterdag 14 juli exposeren Adri Karman, Maria van den Eartwegh en Arjen Pouwer hun werken in 't Kunstuus in Hein- kenszand. Adri Karman en Maria van den Eart wegh exposeren schilderijen en er is keramiek van Arjen Pouwer te zien. 't Kunstuus is op woensdag, donder dag en vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur, op vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur open. GOES De bibliotheek in Goes houdt van daag een introduc tiebijeenkomst voor een nieuwe lees groep filosofie. Deze bijeenkomst is een initiatief van or ganisatie Senia, in samenwerking met de bibliotheek. De leesgroep ver diept zich aan de hand van een boek in een filosoof, stro ming of maatschap pelijke ontwikkeling en gaat daarover met elkaar in ge sprek. De bijeen komst begint om 14.00 uur. Aanmelden via andre.schoonder- beek@senia.nl. KLOETINGE Koor A58 geeft vanavond een con cert in de Geertes- kerk in Kloetinge. Koor A58 staat onder leiding van Bart Orye en Chris- tian Blaha. Het con cert begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 5 euro per stuk en zijn vanavond aan de deur verkrijg baar. GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur vra gen over de compu ter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijk agent; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur: Di gitaal Café; De Mi rakel, Stelleweg, 13.30 uur: 'Modder- paradijs in de mira kel'; Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, Singel straat, 14.00-15.30 uur: Gratis stads wandeling; Sport zaal de Spinne, vanaf 15.30 uur: Zaalvoetbal voor jongeren; Pontes Goese Lyceum, 19.30-22.00 uur: Seminar van Roy Martina HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; Dorps huis Kaj Munk, 15.00-21.00 uur: Dijkatelier HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Expositie 'S-HEER ARENDSKERKE Grand Café Poel- wijck, 18.30 uur: Avondvierdaagse KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling KAPELLE De Vroone, 09.00- 11.30 uur: Activiteit Houtsnijden; 13.00- 17.00 uur: Biljarten voor senioren; 19.15 uur: Bridgeavond KLOETINGE Geerteskerk, 13.30- 16.00 uur: Open stelling kerk KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling WEMELDINGE De Wemel, 14.00- 15.30 uur: Zomer- bingo; Punt Westelijk Ha venhoofd, 19.30- 21.30 uur: Zeilwed strijd 'Twilight Races' YERSEKE Moerzicht, 10.00- 11.15 uur: Wande ling; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing VOEDSELPAKKETTEN VLISSINGEN „De mensen zijn alles kwijt. Het land waarop ze verbouwden was compleet verdwenen en er lag as op de weg." Amy Peijpers uit Vlissingen keek haar ogen uit toen ze vorige week slachtoffers van de vulkaanuitbarsting in Guatemala voedselpakketten bracht. Peijpers (26) was op bezoek bij de familie van haar vriend in El Salvador toen in buurland Guatemala de vulkaan Fuego uitbarstte. Ze wilde iets doen voor de slachtoffers en dus startte ze een inzame lingsactie. In drie dagen haalde ze 600 euro op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55