Verbod vrachtauto's in hartje Ouwerkerk 7 ZEEUWS FEESTJE CAS Ze won Schouwen- Duiveland's Got Talent en deed mee aan the Voice Kids. DeZierikzeese Gwen (15) staat morgen op de Brouwersdam bij Concert at Sea. Boren voor de fundatie van Mondragon sd Ze zag 'm echt niet aan komen. Maar toen Gwen van Oeveren (15) uit Zierikzee gevraagd werd om op te treden op Concert at Sea (CAS) kon ze haar geluk niet op. Zenuwen? „Nee, nu nog niet. Ik heb er hart stikke zin in en word hier alleen maar vrolijk van." Zo ook het be stuur van de Stichting Renesse. De stichting viert met de extra CAS- dag donderdag haar 65-jarig be staan. De mensen achter de stichting wilde op dat feestje dolgraag Schouwen-Duivelands talent op het podium. Dat is met Gwen ge lukt. De Zierikzeese zangeres heeft sinds kort een band, bestaande uit Nicky jonker (drums), Thijs Rogge band (bas) enThom Jansen (gitaar). Ook zij stappen met Concert At Sea het podium op. „We hebben nog maar een paar optredens met z'n vieren gedaan, maar ik vertrouw ze voor 100 procent." Gwen, die bijna wekelijks optreedt, vindt het super dat de Stichting Renesse de moeite heeft genomen om haar te strikken. „Ze willen dat die donderdag écht een Zeeuws feestje wordt." Blijvertje Voorzitter Hans Simons van de Stichting Renesse heeft zelfs de stille hoop dat 'de derde avond' van CAS een blijvertje gaat zijn. „Daar is nu nog niets over te zeg gen, want het is een experiment. Maar een echte Zeeuwse avond bij Concert At Sea is natuurlijk wel heel leuk." Hoe dan ook viert de stichting morgen uitbundig feest. Want van een klein ukkie dat aan vankelijk alleen maar tot doel had commerciële projectontwikke laars in Renesse buiten de deur te houden, groeide de stichting uit tot een miljoenenclub die bij de hele Schouwen-Duivelandse sa menleving is betrokken. En be droeg het startkapitaal 'slechts' 100 gulden, inmiddels staat in de kasboeken van de stich ting een algemene reserve van 6 miljoen euro genoteerd. Het totaal aan eigen vermogen bedraagt 10 miljoen. Elk jaar steekt de Stichting Re- Ze willen dat die donderdag op CAS écht een Zeeuws feestje wordt nesse een half miljoen euro in Schouwen-Duiveland. Geld dat af komstig is uit erfpacht, verhuur van woningen en beleggingen - licht Dick Kooman van de stich ting toe. Maandelijks komt het be stuur bij elkaar om aanvragen te bespreken. Simons: „We moeten zorgen dat er sprake is van een goede verdeling over het eiland. En van een goede verdeling over sport, educatie, welzijn, cultuur enzovoorts. We willen dat het al lemaal een beetje in balans is." Van zomaar wat geld in de rondte strooien, is dus geen sprake. De ja rige stichting probeert samenwer king te stimuleren en let op het lange termijnperspectief van ini tiatieven. „En we proberen in toe nemende mate mee te denken met alles wat in de samenleving speelt." Zoals bijvoorbeeld de vraag wat je met vervoer kunt doen als scholen op dorpen ver dwijnen. „We kunnen zo'n school niet in stand houden. We kunnen niet alle gaten die vallen opvullen. Maar we kunnen wel kijken hoe we, samen met de gemeente, kun nen ondersteunen." Jarig Maar eerst dan toch feest. Morgen op de Brouwersdam. Dan start CAS een dag eerder dan gebruike lijk, om het 65-jarig bestaan van de Stichting Renesse te vieren. En daar stopt het niet. Eind oktober komt een boek uit met alle ins en outs over de jarige dame. ZIERIKZEE De boorinstallatie voor de fundering van hotel Mon dragon in Zierikzee staat in de bouwput. Het echte werk kan bijna beginnen. Het gevaarte arriveerde gisteren in de Oude Haven. In ver band daarmee is de weg tegenover de bouwlocatie de hele dag gesloten voor verkeer. Vandaag wordt waar schijnlijk al een eerste proef ge boord. Gaat alles naar wens, dan volgen 107 palen waarop het nieuwe complex straks zal steunen. Het boren ge beurt met zo min mogelijk trilling in verband met de monumentale omgeving en duurt naar verwach ting tot aan de bouwvakvakantie. Vrachtwagens worden voortaan geweerd uit hartje Ouwerkerk. Het zware verkeer gebruikt de dorpsring vaak als sluiproute. De smalle weg is daar niet op inge richt. Die situatie veroorzaakt re gelmatig schade aan gebouwen, geparkeerde auto's en beplanting. De dorpsraad heeft bij de ge meente herhaaldelijk aangedron gen op een vrachtwagenverbod. Burgemeester en wethouders gaan er dan ook van uit dat het be sluit kan rekenen op een breed draagvlak en medewerking van de inwoners, om naleving van de verkeersregel te bevorderen. De directe pakkans is gering, verwijst het college naar overleg met de politie over het verbod. Verkeerscontroles in Ouwerkerk hebben niet echt een hoge priori teit. Ondanks het inrijverbod moeten bestemmingen wel be reikbaar blijven. Laden en lossen- kan dan bijvoorbeeld via een steekkar. Het probleem met touringbus- sen door de Noorsestraat heeft zich volgens B en W inmiddels zelf al opgelost. De toeristische route langs de noodwoningen in die straat is, in verband met de overlast die het gaf, geschrapt uit het aanbod van dagtochten. woensdag 27 juni 2018 Gwen heeft stik veel zin in CAS Esme Soesman Brouwersdam -Gwen van Oeveren, zangeres FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Marcel Modde Ouwerkerk A Gwen van Oeveren treedt op tijdens de Zierikzeese Avondvierdaagse. De jonge zangeres geniet van elk optreden, archieffoto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53