krantenbezorgen.nl 6 Toneelopleiding wordt voortgezet Conflict bij Beatrix- school is bijgelegd start premie Op 't Hof zet er donderdag, na 14 jaar, een punt achter. Niet omdat de formule voor haar is uitgewerkt. „It's the love of my life." Space Sta tion gaat na haar vertrek gewoon door. Onderwijs is een kwestie van men senrechten, stellen de grondleggers eensgezind. Samen zetten zij de to neelopleiding op poten. Eerst wa ren dat losse flodders, maar gaande weg werd een methodiek ontwik keld. Inmiddels kan een driejarig totaalprogramma worden aangebo den aan studenten. Uitgelachen Het was in het prille begin soms zwemmen tegen de stroom in. „Hoewel er ook organisaties zijn die ons vanaf begin af aan hebben ge steund, moesten we bij andere soms diep door de knieën. Werden we zelfs uitgelachen", blikt Op 't Hof op die begintijd terug. Nog al tijd zijn er mensen die vraagtekens zetten bij de waarde van de oplei- Die studenten is waar het echt om draait. Niet het feit dat ik ermee stop ding. Maar Op 't Hof trekt zich daar niets van aan. Zij zag hoe oogcon tact werd ontwikkeld met iemand die altijd met een gebogen hoofd voor zich uit tuurde. Zij zag ook hoe er, bij een bepaalde aanpak, op rit mes werd gereageerd. „Begeleiders uit de zorg en ouders bevestigen dat ook. Zij hebben ons trouwens al die tijd geadviseerd." Heel belangrijk vindt Op 't Hof het dat de opleiding écht op school wordt gegeven en niet ergens 'achteraf in een instel ling. „Mainstream", zoals de mede werkers zeggen. De studenten gaan er echt op uit. En er worden contac ten gelegd. „Bij de Pontes zijn er al tijd wel leerlingen die even een praatje komen maken." Niet dat er voor de toekomst niets te wensen overblijft. „Ik zou het mooi vinden als we blijven leren van onze stu denten. En steeds meer ontdekken, zien en weten wat ze waarderen." Want Space Station gaat verder. Volgend jaar wordt een nieuwe op leiding gestart in de Zierikzeese school. Vooralsnog voor twee jaar. De eerste inschrijvingen zijn bin nen, vertelt Van Westen. Net als de benodigde financiële steun. Naar uitbreiding van het vrijwilligers- team wordt nog gezocht. Donderdag wordt afscheid geno men van Op 't Hof, die zielsgeluk kig is dat de opleiding wordt voort gezet. Die dag krijgen ook zestien studenten hun diploma. Stuk voor stuk volwassenen met een ernstige meervoudige beperking, die drie jaar lang de toneelopleiding volg den. Op 't Hof: „En dat is waar het écht om draait. Niet dat ik ermee stop." Verdienste ca. 300,- per 4 weken, afhankelijk van wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen doordeweeks voor 07.00 uur en zaterdag 08.00 uur Minimumleeftijd 15 jaar Meer informatie? Mail naar: krantenbezorger@hotmail.com De ijzige kou tussen directie en bestuur enerzijds en de mede zeggenschapsraad (MR) van de Beatrixschool is uit de lucht. Di rectie en bestuur zijn diep door het stof gegaan voor de wijze waarop ze vorige week onver wachts de sluiting van de school voor primair- en voortgezet spe ciaal onderwijs in Zierikzee pre senteerden, aldus MR-lid Harm- Paul Eijgenhuijsen. De MR is maandagavond bij gepraat over de wending die het besluit afgelopen donderdag nam, na inmenging van onder wijswethouder Cees van den Bos in de kwestie. Hij blies de beoogde samenwerking tussen de Beatrixschool en basisschool de Meie nieuw leven in. Daar mee is de directe sluiting van de Beatrixschool in ieder geval op geschort tot na de kerstvakantie. Volgende week wordt de tus sentijdse samenwerking in af wachting van de verhuizing naar de nieuwe Pontes Pieter Zeeman bekrachtigd met een intentie verklaring, aldus Eijgenhuijsen. „We hebben er weer vertrouwen in. Voor dit moment is het de be ste oplossing. De Beatrixschool krijgt hiermee weer een eerlijke kans. IN DE REGIO Kunst in de Nieuwe Kerk Yoga in de natuur Fietstocht MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 27 juni 2018 SD Grondlegger stopt met Space Station ledereen heeft recht op onder wijs. Ook als je een ernstige meervoudige beperking hebt. Dat was voor Philomene op 't Hof reden om, met Ariene van Westen, de toneelopleiding Space Station op te richten. Esme Soesman Zierikzee -Philomene op 't Hof Marcel Modde Zierikzee Zierikzee In de Nieuwe Kerk in Zierikzee is vanaf zaterdag weer nieuwe kunst te be wonderen. Schil ders van Schouwen Duiveland tonen een expositie aan schilderijen. Tot en met woensdag 1 au gustus zijn de wer ken te bewonderen. Zonnemaire Marianne van den Haak begint zater dag met 'Yoga in de Natuur' in de stilte- tuin van camping De Zonnehoeve in Zonnemaire. De kosten bedragen 12 euro, inclusief koffie of thee. Bij slecht weer wordt uitge weken naar binnen. Deelnemers dienen een eigen matje of handdoek mee te nemen. Het pro gramma duurt van 10.00 tot 11.15 uur. Vanaf 9.45 uur staat de koffie klaar. Vanaf woensdag 4 juli wordt de cursus 'Yoga in de Natuur' ook gegeven op camping Groene- woude in Burgh Haamstede. Westenschouwen Natuurinformatie- punt/trampoline- centrum Westen- schouwen houdt komende zaterdag een ontdekkings fietstocht. De tocht gaat langs allerlei plekken die de historie van Schouwen vertel len. Er is onder meer aandacht voor de Noorman nen die in 837 Schouwen binnen vielen. Ook wordt er langs huizen ge fietst die herinne ren aan de Waters noodramp van 1953. De tocht is zo'n 15 kilometer lang. De aanvang is om 11.00 uur. DREISCHOR Niemand kan een lekker sappige aardbei weerstaan. Dat bleek gisteren wel met de aardbeienactie van obs De Klimop in Dreischor. Deze actie van de zeventig leerlingen tellende school leverde 900 euro op. Geld dat voor de eigen school gebruikt wordt. De leerlingen zelf zet ten zich fanatiek voor de actie in. Vlnr: Yasmine Maartense en Tirza van de Kop (beiden van achteren gezien), Anna Belle van Asperen, Bodil van Toor, Mia van Weele en Ferre van der Helm. Helemaal rechts: koopster Els Kloet. FOTOGRAAF: KATJA VAN NOORT BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie 'Een leven in Kleur'; Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan. BRUINISSE Ichtus aan het Kerk plein, 9.45-11.30 uur: Koffie inloop. HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.30 uur: Inloop avond dorpsraad. BURGHSLUIS Passagiersschip De Onrust, 10.30 uur: Natuurrondvaart, 14.00 uur: Familie- rondvaart. DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Rondlei ding. ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers. NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond. OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersba. RENESSE Centrum, 8.00- 14.00 uur: Seizoen- smarkt; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; Klimaat park Lage Zoom, 13.30-16.00 uur: Modderdag voor kinderen. SCHARENDIJKE Beachclub Perry's, 10.00-11.00 uur: Yoga on the Beach. SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten. SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Klepmid- dag. ZIERIKZEE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Gratis hulp bij solliciteren. ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week. na drie maanden goed bezorgen* ARDBEIENVERKOOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52