'Klap in gezicht van de vrije pers' baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 4 O) DE TELEGRAAF AANSLAG OP REDACTIE Twee aanslagen op mediaredacties in één week tijd. Drie prominente misdaadverslagge vers die worden bedreigd. Kan de pers nog schrijven over de onderwereld? Er waren eerderook incidenten, maar we zitten nu wel in een barre periode ie de bewakings- beelden bekijkt, kan niet anders concluderen dan dat het om een zorgvuldig voorbereide aanslag gaat. Een man in een witte Volkswagen ramt in de nacht van maandag op dinsdag twee keer de glazen pui van het kantoorpand van De Telegraaf. Dan steekt hij de auto in brand en stapt in een zwarte Audi die klaar staat om weg te scheuren. Hoewel de politie de zaak nog on derzoekt, is de conclusie dat de geor ganiseerde misdaad hierachter zit niet vergezocht. De aanslag gebeurt vier dagen nadat het kantoor van on der meer Panorama, slechts een paar honderd meter verderop, werd be schoten met een granaatwerper. Na de raketinslag op de Panorama redactie kon de politie al snel de 41- jarige Richard Z. uit Woerden oppak ken. Z. blijkt een beroepsovervaller die bijvoorbeeld in 2009 de Bank of Tokyo in het World Trade Centre in Amsterdam Zuid van 108.000 euro beroofde. Relevanter is dat Richard Z. tegenwoordig de voorman is van een nog jonge motorbende die zich Ca- loh Wagoh noemt. In politiekringen Hij verzekert dat de politie er alles aan doet om de dader of daders te pakken. „We zijn alert en waakzaam." Een nog onbekende man reed in de nacht van maandag op dinsdag om 04.00 uur een bestelbusje tegen de pui van de Telegraafredactie in Am sterdam, waarna hij de wagen in brand stak. De dader rende daarna weg en stapte in een vluchtauto. Er raakte niemand gewond bij de aanslag, wel veroorzaakten de crash en de vlammen veel schade. Amsterdam liet gisteren we ten extra maatregelen te ne men rond diverse nieuwsre- dacties in de stad. Zo komt er cameratoezicht bij de panden waar De Telegraaf, Panorama, Nieuwe Revu, AT5, Het Parool, de Volkskrant, Trouw en NRC zitten. Telegraaf-misdaadjournalist John van den Heuvel ver moedt dat de aanslag komt uit kringen van de Amsterdamse 'mocro-mafïïa'. „Redouan T. is de meest gezochte crimineel van Nederland. Iedere keer als er iets over hem wordt ge schreven is er ellende", zei hij gisteravond bij het tv-pro- gramma RTL Boulevard. wordt gezegd dat Caloh Wagoh vuile klussen opknapt voor onderwereld groeperingen, waaronder de Utrechtse Mocromafïïa. Zo worden twee leden van de motorbende ge zien als de uitvoerders van de moord op Jaïr Wessels, die op de dodenlijst zou hebben gestaan van Nederlands meest gezochte crimineel, de Utrechtse Marokkaan Redouan T.. Politiebescherming Motorbendes en de Mocromaffia. Pu blicaties over die twee groeperingen leidden ertoe datTelegraaf-journalist John van den Heuvel en Parool-jour- nalist Paul Vugts politiebescherming nodig hebben. OokTelegraaf-journa- list Mick van Wely zag zich het afge lopen jaar genoodzaakt aangifte van bedreiging te doen. Tel daar de re cente aanslagen bij op en we kunnen spreken van on-Nederlandse toe standen. Geweld en dreiging tegen journalisten is niet nieuw. Topcrimi neel Klaas Bruinsma riep rond 1990 al dat hij Parool-journalist Bart Mid delburg wilde laten vermoorden. Een plan dat hij op strikt advies van ande ren liet varen. Zelf weet ik nog goed hoe mijn vader Bert Voskuil, ook journalist, in 1993 zijn haar liet ver ven om onherkenbaar te zijn. Met het gezin moesten we onderduiken na bedreigingen van de Hells Angels, die boos waren om een artikel in Nieuwe Revu. Ze deden de vete af door een giertank met stront voor de deur van de uitgever leeg te gieten. De dreiging van nu voelt anders. De nieuwe generatie criminelen grijpt sneller naar zware wapens dan voorheen. De groepering van Re douan T., die zich volgens de politie Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl 8 dagen Kirchbergin Tirol 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Rondreis Roemenië 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Noorse fjorden, bergen en scherenkusten woensdag 27 juni 2018 Koen Voskuil Den Haag De aanslag met een bestel busje op het pand van De Telegraaf is 'een klap in het gezicht van de vrije pers en de Nederlandse democra tie', vindt premier Mark Rutte. Cyril Rosman Den Haag Kijk op de site bij /video Burgemeester Van Aartsen neemt een kijkje bij De Telegraaf 'Ondanks bedreiging Paul Vugts, journalist van Het Parool v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 noa /incan' 1 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 14, 28 juli 7 11,18, 25 aug 8,15, 22 septetc. Vertrekdata: 9 juli 7 6 aug 7 3 sept/1,15,29 okt. Vertrekdata: 7,21 juli 7 4,18 aug 71,15,29 sept. Vertrekdata: 27 aug 10, 24 sept 78, 22 okt. Vertrekdata: 2,16, 30 juli 7 13, 27 aug 710,24 sept 7 8 okt. Vertrekdata: 20 aug 7 3, 17 sept 71, 22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4