Goes pronkt tegen Feyenoord met zeven spelers Dekkers ongenaakbaar in Sint Jansteen 11 In vergelijking met de selectie die drie dagen eerder in Philippine aantreedt tegen KV Oostende zijn er drie afvallers (Klaas van Hecke, Kyle Doesburg en Roland van de Wege). Voor hen in de plaats zijn Jelle Klap, Roysel James, Steve Schalkwijk en Erwin Franse opge roepen. Laatstgenoemde speelde in de jeugdopleiding van Feyen oord. Jelle Klap, uitkomend voor Jong Sparta, is de vijfde speler in de se lectie die afkomstig is uit Zeeland, maar bij een club buiten de pro vincie speelt. De andere vier zijn Thomas van den Houten (AFC), Bart Deprez (Smitshoek), Yarick Dorst (Barendrecht) en Francis Kabwe Manengela (Halsteren). De laatste twee speelden afgelo pen seizoen wel bij een Zeeuwse club, respectievelijk bij Bruse Boys en Goes. Gisteravond trapte het Zeeuws elftal zijn voorbereiding op een drukke julimaand af. In Nieuw- dorp werd getraind onder leiding van trainer Dolf Roks. Donderdag volgt nog een training, waarna volgende week woensdag het duel met Oostende volgt. Drie dagen later wacht het duel met Feyen oord en op 12 juli wordt het zo merse drieluik in Bruinisse afge sloten tegen AZ. De Zeeuwse se lectie voor dat duel is nog 'under construction'. De kaartverkoop voor het duel met Feyenoord verloopt voor- spoedig, laat de Stichting Zeeuws Elftal weten. Zo'n 2500 kaarten zijn inmiddels verkocht; het Mid delburgse complex de Veerse Poort staat zo'n 4000 toeschou wers toe. Het oefenduel wordt live uitgezonden door Fox Sports. Daarmee loste hij Eloy Raas af die de afgelopen twee jaar deze koers won. De coureur uit 's-Heerenhoek kwam een heel eind, maar net niet ver genoeg. Hij finishte ditmaal als vijfde. Ook thuisrijder Jimmy de Bruyn reed in de top 10. Hij sprintte in de grote groep naar de achtste plaats overall. Dekkers zag gisteravond zijn aan val beloond worden met de zege in de wielerkoers van Sint-Jansteen. De IJzendijkenaar versloeg met lengtes verschil zijn medevluchters Rick Nobel en Koen van de Klun- dert in de sprint. „Ik kon rekenen op mijn sprint. Dat is toch mijn specialiteit." Dek kers verkeert de laatste in goede vorm. Na zijn derde plaats op het NK was er maandag een tweede Hans Dekkers volgt Eloy Raas op als winnaar van de Kermiskoers plaats in een sterk bezette interna tionale koers in Luyksgestel. Aanval „Ik weet dat je hier de aanval moet kiezen, want in de achtervolging is het moeilijk om een gat dicht te rij den", zei de winnaar na zijn over winning. De ervaren coureur trok nog voor half koers ten aanval. Hij kreeg Nobel en Van de Klundert mee. Het bleek de goede ontsnap ping. Het verschil liep op naar de minuut. Alleen Mattias Raemaa- kers kwam in de slotronde nog dichtbij, maar de Belg strandde op tien seconden. „Maar dan zit je door zo' n inspanning kapot", meende Dekkers. Het werd een slijtageslag, waarbij het tempo van de aanvallers hoog lag. De kopgroep dubbelde het gros van het deelnemersveld, waardoor er al snel renners moes ten afsprinten. Veertien renners eindigden in dezelfde ronde als de winnaar. Voor Dekkers was het een zekere genoegdoening dat hij in Sint-Jans- teen met de bloemen stond. Bij het NK in Philippine moest hij zaterdag zijn kroon afstaan aan Roy Pieters. Zijn behaalde derde plaats zag hij daar als het maximaal haalbare. De sport is in België veel popu lairder. Ze investeren er veel meer in, het publiek is veel fanatieker. Ik heb er een goeie periode ge had, maar ben terug gegaan naar Weert. Ik ben verwend ge weest", kijkt ze terug op afge lopen seizoen. „Ik ben van na- Trommels, het publiek gaat staan bij elk setpunt: daar heb ik van genoten ture geen technische speelster, maar was als 'diagonaal' basis speelster. Als aanvalster kan ik mijn kwaliteiten uitspelen. Ge woon lekker rammen. Ik heb veel speeltijd gekregen. Wedstrijden als tegen Sliedrecht Sport (lands kampioen) maakten de lange rei zen naar Weert goed. Daar haalde ik mijn energie uit. Het geeft een kick om in die arena van Slie drecht te spelen. Trommels, het publiek gaat staan bij elk setpunt: daar heb ik van genoten." Of ze het zal missen? Vergeer weet het niet. Sliedrecht is te hoog gegrepen, beseft ze. „Verder zijn er in de buurt waar ik woon geen eredivisieclubs. Het is een moei lijk besluit geweest", bekent ze. „Ik ben aan het skeeleren en fit nessen en ga nog eens kijken bij een softbal-en honkbaltraining. Ik vermaak me voorlopig wel. Ook een niveautje lager blijft het een tijdsinvestering, want je hebt je teamverantwoording. Het sociale leven bevalt me voorlopig goed. En als het begint te kriebelen, heb ik genoeg opties om in de eerste of tweede divisie te spelen." zich als student bij Hajraa aan meldde. „Ik had er al een jaar ge traind en heb vier weken in de derde divisie gespeeld", weet ze nog. „Daarna kwam Weert. „Ik heb heel wat stappen moeten ma ken van de promotieklasse bij Sa- vok om het niveau van de eredivi sie te halen. Het is wat dat betreft zo zonde dat er in Zeeland geen volleybalschool of regiotalenten- training is. Ik moest met spoed een paspoort aanvragen, omdat ik mijn eerste wedstrijd voor Weert in Oe kraïne speelde. Na dat seizoen heb ik twee jaar in Turnhout gespeeld. woensdag 27 juni 2018 VL Goes is met zeven spelers hof leverancier van het Zeeuws elf tal voor het duel met Feyen oord. Ook de andere Zeeuwse derdedivisionist Hoek levert met vijf spelers een wezenlijke bijdrage aan de 22-koppige spelersgroep, die op zaterdag 7 juli in Middelburg aantreedt. Rudy Boogert Middelburg Erwin Franse speelde in de jeugdopleiding van Feyenoord. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Selectie Zeeuws elftal. Doel: Joan van Belzen (Arnemui- den), Mitchell Braafhart (Kloe- tinge). Verdediging: Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden en Lionel Fitsch (allen Hoek), Milton en Renzo Roemeratoe (beiden Vlis- singen), Thomas van den Houten (AFC), Jelle Klap (Sparta), Roysel James (Goes). Middenveld: Reguillo Vandepitte en Jonathan Constansia (beiden Hoek), Yarick Dorst (Baren drecht), Tim de Winter en Ruben Hollemans (beiden Goes), Roy Mulder (Kloetinge). Aanval: Francis Kabwe Manen gela (Halsteren), Bart Deprez (Smitshoek), Daniël Wissel, Erwin Franse, Steve Schalkwijk, Mart de Kroo (allen Goes). Hans Dekkers heeft de Kermis- koers van Sint Jansteen op zijn naam geschreven. De coureur uit IJzendijke rekende in de stra ten van Sint Jansteen af met Rick Nobel en Koen van de Klun- der. Aector Doorns Sint Jansteen - Lieke Vergeer (24) Hans Dekkers komt juichend over de streep, voor nummer twee Rick Nobel en Koen van de Klundert (derde), fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43