De moois 3 Wat als niet de Zweden maar Oranje tegen Duitsland had gespeeld... We kijken wel naar het WK, maar zo zonder Oranje met het nodige hartzeer. Dan maar supporteren voor de Belgen en- vooruit-de Duitsers. „We missen toch een feestje nu." en WK voetbal zonder Nederland is een WK voetbal vol spelden prikken. Afgelopen za terdagavond, prikje voor Wilco Bloemink (38) bij het heerlijke duel van Duitsland tegen Zweden. Zweden ja, het land dat zich ten koste van Oranje kwalifi ceerde. Stel je voor hoe het had kunnen zijn, schetst Bloemink: vrienden bij hem over de vloer, de eerste echte herinneringen aan een WK voetbal met Oranje voor zijn oudste kinderen - hij heeft er vier, tussen de 10 en 2 jaar jong. De drie B's, natuurlijk: bier, barbecue, bitterballen. Oranje vlaggetjes van huis tot huis in zijn Voorschotense straat. Prima Nu niets van dit alles. Het voetbal vanuit Rusland staat soms aan, maar zijn vier kinderen spelen on verstoorbaar door. Bloemink: „En 's avonds kijk ik met mijn vrouw vaak naar onze favoriete series op Netflix in plaats van naar het WK. En weet je, dat is ook prima." Tuurlijk. Maar toch ettert het, zo'n speldenprikje. „Wat was het mooi geweest als Nederland wel mee had gedaan. We missen toch een feestje nu." Leeft het, dat WK zonder Ne derland? Niet in het straatbeeld, niet in de etalages, niet in volge pakte cafés. Maar toch nog wel redelijk in de vaderlandse huis kamers. De kijkcijfers van de uren lange sliert voetbalprogramma's bij NOS en RTL zijn lager dan vier jaar geleden, maar nog altijd res pectabel (zie kader). Mede dankzij het echtpaar Loes en Werner Kauffman, zeventigers uit Voor burg. Zij merkt op: „Voor het WK zei ik: als het lekker weer is, ga ik 's Avonds kijk ik nu met mijn vrouw vaak naar Netflix in plaats van naar het WK in de tuin zitten. En dan ga ik er niet ingewikkeld een televisie naartoe sjouwen, nu Nederland toch niet meedoet." Maar, concludeert hij triomfan telijk: „We hebben nog geen avond niet naar de wedstrijden ge keken. Ja hoor, ook Rusland- Egypte hebben we gewoon uitge zeten. En ik vond het nog een leuke wedstrijd ook. Eigenlijk ver maken we ons er nu veel meer mee dan we hadden verwacht." Tourde France Al is het WK voetbal min of meer een opwarmer voor het échte sporthoogtepunt van deze zomer: de Tour de France, dankzij de deel name van Tom Dumoulin. Ruim anderhalve week voor de start glunderen de ouders van oud- profwielrenster Monique Kauff man al van voorpret. Zij: „Dan gaat de televisie wél de tuin in, met een extra lang snoer." Hij: „Daar wil len we écht niets van missen." Misschien dat dan de televisies wél in de aanbieding komen. Want dat viel Natascha Maas (54) en haar 22-jarige dochter Jamie- Lee begin deze week op, toen ze over de televisie-afdeling van een grote elektronicawinkel struinden: geen mooie WK-aanbieding. Voetbal interesseert ze 'niets, nakka, nada', maar korting wel. KIJKCIJFERS En dat krijgen ze nu dus niet. Och, had het Nederlands elftal wel z'n sportieve eer vervuld en zich gewoon geplaatst voor het WK, dan waren ze echt wel voor de (nieuwe) televisie gekropen voor een poulewedstrijd van Oranje vanuit pak 'm beet Nizjni Novgorod of Jekaterinenburg. Maar nu vinden ze het, hoe zullen ze het eens zeggen, ook wel lekker rustig - zo'n WK zonder Neder land. Al viel het moeder en dochter zaterdagavond op een verjaardag wel op dat veel gasten zich toch rond de (niet nieuwe) televisie schaarden toen Duitsland punten dreigde te verspelen tegen Zweden. Ook opvallend: er werd hartstochtelijk gejuicht voor de Hausspezialitat van die Mannschaft, het winnende doelpunt maken in de slotseconden. Ma Maas: „Nogmaals, heel veel weten we er niet van. Maar wel dat het nieuw is dat 'wij' nu massaal juichen voor de Duitsers. Dat von den we eigenlijk wel mooi." Profiteer deze week van hoge kortingen tot wel 50 per persoon Het Beierse Woud Het Loiredal Normandië Karinthië Donau Wenen woensdag 27 juni 2018 GO WK vol speldenprikken Jeroen Schmale Leidschendam -Wilco Bloemink (38) De eerste wedstrijden van het WK voetbal op NPO 1 werden gemiddeld door ruim 1,3 mil joen mensen bekeken, blijkt uit cijfers van Stichting Kijkon derzoek (SKO). Dat zijn er 300.000 minder dan bij het EK in Frankrijk in 2016, waar aan het Nederlands elftal ook niet meedeed. Het WK in Brazilië, waar Nederland vier jaar geleden als derde eindigde, kende een gemiddelde van 2,9 miljoen kijkers per wedstrijd. Ook de talkshows op NPO 1 en RTL 7 halen minder goede kijkcijfers dan in 2016 en 2014. Toch scoren de uitzen dingen wel hoog in de rang lijsten. Zo stonden de vijf best bekeken programma's van af gelopen zondag allemaal in het teken van WK voetbal in Rusland. Wilco Bloemink kijkt soms naar het WK, maar zijn kinderen niet. FOTO JOOST HOVING Kras.nl/46006 Kras.nl/46365 Kras.nl/46368 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief res'ei Langs de Donau en naar Passau Gratis uw fiets mee op reis 1/ Klantbeoordeling 8,3 Beleef de 'Tuin van Frankrijk' Langs tal van sprookjeskastelen Klantbeoordeling 7,8 Invasiestranden Mont St.-Michel Laatste plaatsen vertrek 14/7 Klantbeoordeling 8,3 Aanrader voor natuurliefhebbers Tussen meren en de Grossglockner Klantbeoordeling 9,2 De populairste route van Europa Met o.a. Dürnstein, Melk en Krems Klantbeoordeling 8,0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3