Verdeling van portefeuilles wethouders in Vlissingen leverde geen hoofdbrekens op Cf 7 PROCESSIE NAAR MIDDELBURG Middelburg krijgt volgend jaar mogelijk een heel bijzonder evenement erbij: de Ommegang van Brussel. Met het plan wil Middelburg de stad en de Gou den Eeuw onder de aandacht van cultuurtoeristen brengen. Om dat te bereiken werkt de gemeente sa men met andere Nederlandse en Vlaamse steden met een rijke his torie. Het gaat onder meer om Amsterdam, Brugge, Brussel, Delft en Gent. Allemaal steden die tij dens de Gouden Eeuw belangrijk waren. Die samenwerking moet vanaf 2019 ervoor zorgen dat meer toeristen Middelburg aandoen, al dus beleidsambtenaar Simon Jon- gepier. Middelburg werd een jaar gele den in alle stilte benaderd door me dewerkers van het Nederlands Bu reau voor Toerisme Congressen (NBTC). Zij ontwikkelen plannen om ervoor te zorgen dat meer cul tuurtoeristen naar Nederland ko men en zich ook verspreiden, waar door de druk op Amsterdam af neemt. Om dat te bereiken worden nu verschillende toeristische pak ketten ontwikkeld en aangeboden aan internationale touroperators zoals 'Nederland en de Gouden Eeuw'. Volgens Jongepier kan alleen al dat pakket voor een toestroom van heel wat extra cultuurtoeristen zor gen. Het Mondriaanjaar, zei hij tij dens de raadscommissie Ruimte, zorgde er bijvoorbeeld voor dat in 2017 anderhalf miljoen extra toeris ten naar Nederland kwamen. „Grote touroperators zijn zeer geïn teresseerd omdat ze steeds op zoek zijn naar iets nieuws. Het gaat om operators die zich richten op de Amerikaanse, Britse, Chinese, In diase en Japanse markt." Voor het Gouden Eeuw-pakket wordt door de samenwerkende Ne derlandse steden en NBTC van alles bedacht zodat ze vanaf 2019 iets te bieden hebben. Hij benadrukt dat het echte werk gedaan wordt door ondernemers en musea uit de ver schillende steden terwijl gemeen ten voor ondersteuning zorgen. Volgens hem wordt dat heel goed Grote touroperators zijn geïnteresseerd omdat ze steeds op zoek zijn naar iets nieuws opgepakt, onder andere door het Zeeuws Museum. Directeur Marjan Ruiter van dat museum beaamt dat. Ze zegt dat Middelburg en haar museum voldoende hebben te bie den aan die internationale cultuur toeristen. „Denk alleen maar aan de wandtapijten in ons museum. Die zijn echt uniek." Ook Middelburg zelf doet het bij die groep goed, weet ze. „De stad zorgt bij die toe risten voor een heel authentiek ge voel." Samenwerking Jongepier vertelt dat Middelburg ook bezig is om aansluiting te krij gen bij de Vlaamse steden die in de Gouden Eeuw groot waren. „Ook zij willen die internationale cul tuurtoerist trekken." De samen werking levert volgens hem al re sultaten op. „Er is goed contact ont staan tussen Brussel en Middel burg, allebei steden waar Keizer Ka- rel V enige tijd verbleef. Daardoor weten we in september definitief of honderden figuranten die jaarlijks meedoen aan de Ommegang van Brussel, najaar 2019 een Omme gang in Middelburg uitvoeren." Die Ommegang reconstrueert de intrede op 5 juli 1549 van keizer Ka- rel V in Brussel. Jongepier: „Dat is echt een bonte stoet, vol pracht en praal, met tientallen paarden en ridders, een geweldig evenement voor Middelburg en Zeeland." De wethouders John de Jonge (LPV) en Sem Stroosnijder (SP) maakten de afgelopen periode ook al deel uit van het college. Met het loskoppelen van de portefeuille Nollebos en het over doen van cultuur, sport en accommo daties aan nieuweling Rens Reijnierse (soPlus) lijken De Jonge en Stroosnij der bestuurlijk meer in de luwte te ko men. De Jonge werd door velen gezien als voorstander van tientallen recreatie huisjes in het Nollebos, terwijl Stroos nijder door cultuurliefhebbers vaak verantwoordelijk werd gehouden voor 'de afbraak van de Vlissingse cultuur'. Het sluiten van poppodium De Piek en het opdoeken van andere culturele bolwerken als de Willem III-kazerne, de bibliotheek en het Theo van Does burgcentrum werd Stroosnijder door veel Vlissingers persoonlijk aangere kend. Die portefeuilles zijn Reijnierse, die zichzelf eerder al opwierp voor sport en accommodatiebeheer, echter niet in de maag gesplitst, bezweert Vader. Bij de verdeling van portefeuilles is eerst gekeken naar ieders interesses en voorkeuren „We hebben bij de verdeling rekening gehouden met ieders interesses en voorkeuren en op basis daarvan een eerlijke verdeling gemaakt. Mocht in de loop van de tijd blijken dat een be paalde portefeuille meer of minder tijd vergt dan we hadden gedacht, dan kunnen we altijd aanpassingen door voeren." Collegiaal Vader voegde er aan toe dat ook het nieuwe college 'collegiaal bestuur' hoog in het vaandel heeft staan. Een wethouder of de burgemeester is op portefeuilles als eerste aanspreekbaar, maar het beleid dat hij uitvoert, wordt door het hele college gedragen, be toogt Vader. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl SHC 54 50% tot 75% korting! woensdag 27 juni 2018 Ommegang moet toerist verleiden Emile Calon Middelburg -Simon Jongepier, beleidsambtenaar De verdeling van portefeuilles voor wethouders in de gemeente Vlissingen verliep in goede harmo nie. Er werd geen strijd geleverd om specifieke beleidsterreinen te kunnen beheren, zo zegt formateur Albert Vader. René Hoonhorst Vlissingen -Albert Vader, formateur sg damesmode op een deel van de collectie SchekJestrwt 54 Vlissingen 0118-417423 www.shopS4.nl De Ommegang van Brussel is een traditionele processie die twee keer per jaar plaatsvindt en waaraan 1400 figuranten deelnemen. FOTO BELGA PHOTO THIERRY ROGEF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39