5 HOSPICE JONGE VRIJWILLIGER No Surrender-lid uit Hulst komt niet vrij Wietkwekerij ontdekt, bewoners op straat De bewoners keken in het begin wel even vreemd op. Ben je een kleinzoon van ie mand die hier ver blijft, vroeg de een. Loop je soms stage, vroeg de ander. Maar nee, Rik van den Ouden wilde gewoon vrijwilligerswerk doen in het hos- pice. Eigenlijk kwam het doordat hij er steeds voorbij fietste, als hij naar zijn vriend ging aan de andere kant van Zierikzee. „Wat is dat toch voor gebouw, vroeg ik aan mijn moeder. Ze legde uit dat een hospice een huis is voor mensen die doodgaan. Ik vond dat mooi en het leek me goed om een steentje aan bij te dragen. Toevallig was het net dat weekend open dag. Ik heb me gelijk aangemeld." Hij werkt er nu twee of drie diensten per week. En hij staat heus niet alleen het tuintje bij te harken. „Rik was net voor het eerst binnen toen hij hoorde dat er ie mand naar kamer 3 moest", vertelt collega-vrijwilliger Elza Quist (59)- „Hij zei gelijk: ik ga wel even. Later die dag ging de telefoon toen wij net even heel druk waren. Nam Rik gewoon zelf op. We ston den allemaal te kijken. Zó bijzon- Ik merk dat bewoners een kleine boost krijgen als ze me zien der. Rik draait nergens zijn hand voor om. Ook niet als we iemand moeten verzorgen die zichzelf heeft bevuild. Want ja, dat gebeurt hier wel eens. Rik is daar niet vies van. Hij pakt gewoon aan." Rik is één van de 46 vrijwilligers in het hospice, waar maximaal vier mensen wonen. De bewoners hebben een levensverwachting van minder dan drie maanden. „Zelf heb ik nog niet meegemaakt dat iemand stierf tijdens zijn dienst. Wel dat ik kwam en dat ie mand bleek te zijn overleden. Dat is even slikken. Met sommige mensen bouw je toch een band op." Ook al is hij nog zo jong, heel eng of confronterend vindt Rik het niet om tijd door te brengen in een huis met mensen die termi naal zijn. Hij heeft er eerder mee te maken gehad. „Toen ik elf was, overleed mijn broertje Bas. Hij had juveniele dermatomyositis, een zeldzame chronische ontste kingsziekte. Dat was heftig, maar we zijn in het gezin allemaal door gegaan met leven. Ik weet ook niet of dat ermee te maken heb dat ik nu dit werk doe. Ik vind dit ge woon leuk om te doen." Het zit erin, dat sociale. Rik heeft jarenlang de E'tjes getraind bij MZC. Als bijbaantje voert hij de vulploeg aan bij Albert Heijn en na de zomer gaat hij Social Work studeren. Hij wil de geeste lijke gezondheidszorg in. „Ik wil graag iets betekenen voor mensen. In het hospice zijn ze altijd blij als je er bent. Ik merk dat bewoners een kleine boost krijgen als ze me zien." Juist omdat Rik van den Ouden zo jong is, denkt een andere vrij williger, Margot Dörr (70). „Het doet ze denken aan hun eigen kleinkinderen, of gewoon uit pure bewondering. Die jongen staat hier toch maar tussen de ouwe vrouwtjes. Hij is een voorbeeld voor anderen. Daar zouden we er meer van willen." En het is heus niet allemaal kommer en kwel in het hospice. Sterker: de sfeer is luchtig en warm. Rik: „Er wordt ook veel ge lachen. Laatst ben ik blijven han gen bij een man die ik drinken bracht. We hebben anderhalf uur slap zitten ouwehoeren. We kon den er allebei weer even tegen aan." GOES Politiehond vindt inbreker in bosjes woensdag 27 juni 2018 GRONINGEN Rico R. (41) uit Hulst blijft vastzitten. Dat heeft de rechtbank Groningen giste ren besloten. De kans op herhaling is volgens de rechtbank te groot. Het Openbaar Ministerie verdenkt R. ervan leiding te geven of in elk geval deel te nemen aan een landelijk werkende criminele organi satie. Naast Rico R. blijven ook voormannen Henk K. uit Emmen en Theo ten V. (54) uit Klazienaveen vastzitten om dezelfde reden. De straf zaken van de drie worden waarschijnlijk volgend jaar pas inhoudelijk behandeld. Klaas Otto (50), de oprich ter van de club en geen No Surrender-lid meer, kwam in april vrij na 1,5 jaar voorlo pige hechtenis. De behande ling van zijn strafzaak staat deze zomer gepland. RILLAND Een huis aan de Bathseweg in Rilland is gisteren per di rect gesloten. In de vrij staande woning werd wiet gekweekt, in totaal zijn op de zolder 180 wietplanten ge vonden. In het pand was Textielatelier Phu Thi Le ge vestigd. Het huis is verze geld. De eigenaresse van het atelier, afkomstig uit Vietnam en woonachtig in de woning, was niet bereikbaar voor commentaar. Op het adres stond ook een man inge schreven. Beide bewoners zijn op straat gezet. Burgemeester José van Eg- mond heeft het pand tot 18 september afgesloten op basis van de Wet Damocles. Rik werkt in een huis voor mensen die doodgaan Wendy Wagenmakers Zierikzee - Rik van den Ouden Rik van den Ouden (19) aan het werk in het hospice in Zierikzee. foto marieke mandemaker Politiehond Bodhi heeft in de nacht van maandag op dinsdag een inbreker op gespoord op een bouwter rein in Goes. Het gaat om een 25-jarige man uit die plaats. Hij was in het bezit van een tas vol inbrekers werktuigen en is aange houden. Agenten gingen op onder zoek uit nadat er een mel ding was binnengekomen over een inbraak op het terrein. De verdachte bleek zich te hebben verstopt in de bosjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37