België helpt mee in zaak-Ploegstra Defensie verbiedt 'wenarrangement' 2 JANVANDAMME - IB Omoda wil Koeman aan slippers helpen Column Kippenvel was er, eind vorige week. En applaus. Allemaal omdat het groovy zeebeest van Keith Haring in Amsterdam weer zichtbaar werd gemaakt. Dertig jaar zat de muurschildering op de loods achter isolatieplaten verborgen. En nu weer te bewon deren, zij het op afstand, want het terrein is niet voor publiek toegan kelijk. muurschilderijen. Goesenaren hebben vrij recent zelfs een kun stenaarsproject en een magazine van gemaakt. Van oudere datum zijn de grote werken van Johnny Beerens in West-Zeeuws-Vlaan- deren. Het gehannes met de tra nen op de watertoren van Oost burg zijn we nog niet vergeten. Ze moesten worden hersteld en bij gewerkt. Eerst was er geen geld en geen bestuurlijk begrip, uiteinde lijk is het goedgekomen. Nu dient zich een andere kwestie aan. Of misschien moet ik de vorige zin al in de verleden tijd zetten. Wat be treurenswaardig zou zijn. Het gaat om de vijf broden en twee vissen op de graansilo van Breskens. Johnny Beerens schilderde ze in 1997. Sindsdien kan ik me geen en kele haven met zo'n majestueuze, hartverwarmende entree beden ken. Het deerlijk in verval geraakte havenfront moet op de schop. Grootse plannen, nog grotere woorden. Maar voor de ruim zestig jaar oude graansilo is er geen plaats meer. Die wordt gesloopt. En daarmee ook de muurschilde ring van Beerens. Waar zijn de bakkers, de vissers, de boeren? La ten zij dit zomaar gebeuren? aan een muurschildering, weet ik nog uit mijn Groese jeugd. Herin nert u zich het landschap met de besneeuwde bergen op de tuin muur van politieman Van Ooyen, op de hoek van de Blekestraat en het Brouwerijtje? Weg is het, al ja ren. Maar nog elke keer als ik er voorbij rijd, krijg ik kippenvel - alsof er een stukje van mijn jonge jaren is weggepoetst. Beerens is van grotere orde. Met de sloop van zijn vissen en broden snijden we in de Zeeuwse ziel. Voor de ruim zestig jaar oude graansilo is er geen plaats meer DESTELLING Vandaag: Ik voel me overal door camera's bespied Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters BESTELBUSJE RAMT GEBOUW &E TELEGRAAF EN VLIEGT IN BRANfc JE HAE> RE BOZE BRIEF BETER BIJ RE BALIE KUNNEN AFSEVEN, HENK. Twee ton voor waterstofproject De pontjes gaan weervaren Varende lunch met sterrenchefs VLISSINGEN Terrassen in Top 100 Het coldcaseteam heeft niemand als verdachte aangemerkt. Maar ie dereen die sinds 2010 in verband met Ploegstra is genoemd, wordt opnieuw gehoord. Dat betekent dat het team ook Evert de C. wil spre ken. De dorpsgenoot van Ploegstra werd onlangs in België veroordeeld in de Kasteelmoordzaak. Ook de uitsmijter Mario T., ook een be kende bij justitie in België, staat op het lijstje van de speurders. Ploegstra verdween op 26 oktober 2010. Politie en Openbaar Ministe rie gaan ervan uit dat de toen 35-ja- rige kraanmachinist door een mis drijf om het leven is gekomen. Tij dens een informatieavond voor in woners van IJzendijke zei onder zoeksleider Ralph Nagelkerke dat drie scenario's mogelijk zijn. Het misdrijf kan zijn gepleegd in de fa miliaire sfeer, er kan sprake zijn van een crime passionel of mogelijk is er een crimineel motief. De informatieavond in Oostburg werd door 25 mensen bezocht. De politie legde het publiek daarbij een aantal concrete vragen voor. Zo heeft Ploegstra in de weken voor zijn verdwijning regelmatig gezegd dat hij werd bedreigd. Hij zou een kogel onder zijn ruitenwisser heb- Ploegstra heeft in de weken voor zijn verdwijning regelmatig gezegd dat hij werd bedreigd ben gevonden. Zover bekend heeft niemand de kogel gezien. Ook had Ploegstra een 'geheime telefoon' die hij gebruikte voor zijn buitenechte lijke relaties. Ook die telefoon is nooit teruggevonden. De hele pre sentatie met alle vragen is te zien op de website van de PZC. Het was een goed bedoeld gebaar, maar veertig mariniers mogen hun Zeeuwse 'wenarrangement' niet aannemen. Mariniers en andere medewerkers van Defensie mogen geen geschenken van vijftig euro of meer aannemen als die samenhan gen met hun functie. De veertig hadden in april mee gedaan aan een ludieke online-quiz over Zeeland. De quiz was een reac tie van de provincie op het nega tieve beeld dat van Zeeland werd geschetst door tegenstanders van de verhuizing van de marinierska zerne van Doorn naar Vlissingen. Het Zeeuwse bedrijfsleven had het arrangement aangeboden aan mariniers die aan de quiz deelna men. Het bestond uit twee gratis overnachtingen, een dinervoucher en een 'Ontdek Zeeland-pakket' met tips voor leuke activiteiten in Zeeland. Het veto van Defensie op het ge heel verzorgde verblijf in Zeeland kwam voor de provincie als een verrassing, zeggen gedeputeerden Jo-Annes de Bat (CDA) en Carla Schönknecht (WD). Veel woorden willen ze er niet aan vuil maken. „Maar het is een gemiste kans", vindt Schönknecht. ZIERIKZEE Het Zierikzeese schoe- nenbedrijf Omoda wil Ronald Koe man graag aan 60 paar slippers hel pen. De bondscoach spuwde op Twitter zijn gal over het feit dat 60 paar Havaianas-slippers voor de bruiloft van zijn dochter niet zijn geleverd. Omoda reageerde gevat: 'Belofte maakt schuld en aangezien de beste huwelijken met een slip pertje beginnen regelen wij die 60 paar. Laat maar weten hoe en waar? Dan zijn ze vandaag nog daar. Liefs, Omoda'. Het is onbekend of Koe man op het aanbod is ingegaan. Ha- vaianas onderzoekt de zaak. hoteldeal 4 dagen all-inclusive in Drenthe bij Assen I C. 088-0331506 woensdag 27 juni 2018 In Zeeland hebben we onze eigen Hoezeer je verknocht kunt raken Reageer op pzc.nl Gisteren: Iedere jongere moet Zeeland trouw blijven 590 stemmen SLUISKIL Voor een studie naar ver groting van het gebruik van waterstof bij Dow Terneuzen en Yara in Sluiskil stelt de provincie Zeeland 2 ton beschik baar. Het is de overheids bijdrage in een onder zoek dat een miljoen kost. Het is geld dat de provincie van het Rijk voor duurzame projecten heeft gekregen. Dow ge bruikt waterstof als brandstof in hun produc tieproces, voor Yara is waterstof een grondstof. VLISSINGEN De Zeeuwse pontjes gaan weer varen. Vanaf zondag 1 juli kan weer een oversteek gemaakt worden met één van de zeven bootjes. De VVV Zeeland heeft een gidsje met daarin alle informatie over de veerdiensten. Daarnaast zijn alle vaar- tijden ook te raadplegen via www.vvvzeeland.nl/ pontjes. De gids 'Vaar mee met de Zeeuwse pontjes' is gratis af te halen bij de Zeeuwse VVV-inspiratiepunten. WILHELMINADORP Restaurant Katseveer in Wilhelminadorp (één Mi- chelinster) brengt de chefs van twaalf restau rants met één of twee Mi- chelinsterren zaterdag 25 augustus samen tijdens een varende lunch op de Oosterschelde. Onder hen zijn onder anderen de chefs van De Treeswijk- hoeve in Waalre (twee sterren), Da Vinei in Maasbracht en Zarzo in Eindhoven. Samen leggen ze de gasten culinair in de watten in een 'walking lunch' met zeven gangen. Vijf Zeeuwse terrassen staan in de Terras Top 100 van het horecavak- blad Misset Horeca. De onthulling van de top wordt op maandag 2 juli bekendgemaakt. Vorig jaar eindigde De Werf in Veere op een verdien stelijke tweede plek. Het was daarmee het enige Zeeuwse terras met een plekje in de Top 10. Politie en justitie in België hel pen mee bij het heropende on derzoek naar de verdwijning van de IJzendijkenaar Herman Ploegstra. De Nederlandse speurders hebben medewerking van de zuiderburen nodig omdat een aantal van de mensen die ze willen spreken zich in België be vindt. Theo Giele IJzendijke Theo Giele Middelburg dagelijks tot 23:00 uur □e Bonte Wever 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 x lunch en 3 x diner in buffetvorm Drankjes, snacks en lekkernijen Op Zoover beoordeeld met een 8,6! Tip: bezoek het Drents Museum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2