29 Hans Klok's House of Horror in Carré MUZIEKFEEST Het mooiste aanbod voor een avond uit! €10,- korting per ticket* 15% korting per ticket* Als de heidense pries teres loopt Soutendijk rond als een soort kruidenvrouw tje dat er geen bezwaar tegen heeft om maagden te laten of feren als de oogst tegenvalt. Haar optreden werkt soms onbedoeld op de lachspieren. En die pruik! Mijn hemel! Van de priester Willi- brord, die de Friese heidenen nogal hardhandig tot het ge loof wil bekeren, maakt Wouterse een karikaturale vertolking die zwaar over de top is. Het koddige optreden zou niet misstaan in een afle vering van Jiskefet. De Amerikaanse acteur uit Breaking Bad schmiert er lustig op los als de Frankische koning Pepijn. Dieptepunt is als hij op zijn sterfbed 'I need a doctor' roept. Benieuwd welke zorgverzeke ring hij anno 700 heeft afgeslo ten. Vrouwen leveren in dit geheel een speciale bijdrage door driftig mee te hakken onafhankelijkheid en godsdienstvrij heid. Anno 700 willen de Franken het noorden van Nederland bezetten. Het christelijke geloof zien zij als een middel om het opstandige volk dat zijn eigen goden vereert, onder de duim te krijgen. Dat gebeurt met harde hand. Onthoofdingen, execu ties, verminkingen en genadeloze strijd op het slagveld bepalen de gang van zaken. Vrouwen leveren in dit geheel een speciale bijdrage door driftig mee te hakken. Vooral Loes Haverkort als de Deense mevrouw Redbad, die het christelijke geloof aanhangt, maakt indruk door haar heldhaftige optre den. Haar veelbetekenende blikken zeggen meer dan duizend woorden. Hadden maar meer acteurs haar voorbeeld gevolgd. Afscheidsshows zette muziek, ook op de momenten waarop dat absoluut niet nodig is. Met een budget van ongeveer 7 mil joen euro is Redbad een voor Neder landse begrippen ambitieus drama. Ook de speelduur is opmerkelijk. Al leen de verfilming van Max Havelaar uit 1976 (twee uur en vijftig minu ten) duurt langer. Toch zijn er ook positieve kanten. De stunts ogen professioneel, de fi guranten zien er authentiek uit en de weelde aan beelden die Reiné toont, vooral van stranden en landschap pen, is vaak prachtig, maar ook daar nekt de overdaad het beoogde effect. Harde hand Redbad is een verhaal over de liefde tussen de heidense hoofdfiguur en zijn Deense prinses, maar de film gaat vooral vooral over een strijd om Bestel uw tickets op pzc.nl/theater woensdag 27 juni 2018 5Renée Soutendijk (Idwina) 3 Jack Wouterse (Willi- brord) 4 Jonathan Banks (Pepijn) Gijs Naber (Redbad) en Loes Haverkort (zijn Deense vrouw) overzien het slagveld. FOTO SPLENDID FILM Met zijn meest succesvolle en alom bejubelde illusieshow "House of Horror" geeft Hans Klok nu vanaf 15 augustus zijn afscheidsvoorstellingen van dit programma in Carré, gevolgd door een korte tournee door Nederland. Dan gaan definitief de deuren dicht voor het spookachtige spectaculaire House of Horror. Door het AD tot "Hans' meest enerverende show" genoemd! Te zien van 15 t/m 31 augustus in KoninklijkTheater Carré €10,- korting per ticket* Vanaf 35,- per ticket*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29