Tourgids 2018 Bundesliga juiste pad voor Weghorst 21 Zonder Tom Dumoulin is alles anders op het NK tijdrijden 1 Terpstra ziet kansen bij Tour Haase naar tweede ronde Herlings terug in Indonesië UITSLAGEN Zittend op de bank in zijn hotel op 2050 meter hoogte legde Dumoulin vorige week uit waarom hij zijn na tionale tijdrittitel niet verdedigt. „Het is jammer, maar de trainingen hier op hoogte zijn te belangrijk", vertelde de Limburger in La Plagne. „Als ik een goed klassement wil rij den in de Tour, moet ik deze keuze maken." Vanwege zijn megalomane plan om na zijn tweede plaats in de Giro ook voor het klassement te gaan in de Tour was het puzzelen in de tus senliggende maand. En keert hij deze week pas terug van zijn hoog testage in de Franse Alpen. Zo ontbreekt de man die in sep tember op het WK in het Noorse Bergen nog alle toppers deklas seerde. Primoz Roglic eindigde op 57 seconden, nummer 3 Chris Froome op 1 minuut 21. Daardoor ligt de strijd om het rood-wit- blauw weer volledig open. Plots hebben mannen als Jos van Emden, Dylan van Baarle en Niki Terpstra kans op de titel. Gouden rand Hoe anders was het vorig jaar in Montferland. In de jaren met Du moulin had zilver een gouden rand. Stef Clement, toch al viermaal de beste bij het NK, legde zich zonder problemen neer bij diens winst. „Ik verlies van de winnaar van de Giro. Wat moet ik nog meer zeggen? Je hebt in Nederland gewoon de pech dat je het kampioenschap rijdt met de beste tijdrijder van de wereld. Dan moet je niet klagen, dan moet je gewoon trots zijn op zilver." Al leen bij een slechte dag van Du moulin, zoals in 2015 toen Wilco Kelderman won, gloorde succes. Vandaag is alles anders. Zonder Du moulin, de geblesseerde Stef Cle ment en de ook afwezige Robert Gesink ontbreekt de top 3 van vorig jaar. De favorieten in Bergen op Zoom? Van Emden, al jaren een be genadigd tijdrijder, maar op zijn PROGRAMMA NK best in de minder lange tijdritten. Kelderman, de enige die dus de heerschappij van Dumoulin onder brak, maar vorige week in de Ronde van Zwitserland nog ontevreden was over zijn tijdrit. Terpstra, veel meer een kasseien- dan een tijdrit specialist, maar wel een hardrijder pur sang in lonkende Tour-vorm. Van Baarle heeft sinds zijn overstap naar Sky een betere tijdritfiets on der zijn kont en is een kanshebber. En wellicht is er ruimte voor een grote verrassing zoals met Dion Beukeboom, de krachtpatser van de kleine Vlasman-formatie, die later een aanval wil doen op het wereld uurrecord. Ze voelen en weten het allemaal. Staan ze eind deze middag niet met het rood-wit-blauw om de schou ders, dan misschien wel nooit. Met Ellen van Dijk, Anna van der Breggen, Lucinda Brand en Chantal Blaak is de concurrentie bij de vrouwen zeer fors in Bergen op Zoom. Toch is Annemiek van Vleu ten, de wereldkampioene en al driemaal beste tijdrijdster bij het NK (2014,2016 en 2017), de favoriete voor de titel. Zij is al meer dan een jaar ongeslagen op de tijdritfiets. De meest actuele Tourgids van Nederland! Zijn superseizoen mondde uit in een droomtransfer. Wout Weg- horst (25) tekende gisteren voor vier jaar bij Bundesligaclub Vf L Wolfsburg. Er waren aanbiedin gen uit Engeland en Italië, maar al snel had de spits van AZ en Oranje door dat de Bundesliga het nieuwe jachtterrein moest worden. Weg- horst zal nu strijden met topverde- digers als Hummels en Boateng. „Daar kijk ik heel erg naar uit", zegt de spits, die gisteren een hec tische dag beleefde in Wolfsburg. Weghorst proefde de ambitie toen hij rondliep op de club en al interviews weggaf in goed Duits. Hij was eerder al overtuigd geraakt na gesprekken met technisch di recteur Jörg Schmadtke. „Er was andere interesse, maar geen club was zo concreet als Wolfsburg. Hoe ze hier over voetbal denken, gaf me direct een goed gevoel. Er is hier veel mogelijk. Nog maar kort geleden speelde de club Champi- ons League. In 2015 wonnen ze hier nog de Duitse beker." Weghorsts officiële begeleider Simon Cziommer was er gisteren bij toen hij zijn contract tekende. De in Duitsland geboren ex-prof kent Weghorst al sinds zijn vierde, toen hij hem tegenkwam in En schede als piepjonge supporter van FC Twente, waarvoor Cziom mer destijds speelde. Het lijkt geen toeval dat Weghorst nu in het land van Cziommer gaat voetballen. „De Bundesliga is een logische stap voor Wout", zegt Cziommer. „De Premier League is het hoogste niveau en in de Priméra División moet je net de juiste club kiezen. Het is goed om eerst kleine stapjes te maken. Wout heeft de afgelopen maanden keihard geïnvesteerd in zichzelf. Dit is zijn beloning." woensdag 27 juni 2018 PC WIELRENNEN Niki Terpstra gaat met zijn ploeg Quick- Step naar de Ronde van Frankrijk. Het is voor het eerst sinds 2014 dat hij meedoet. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen ziet vooral kansen in het eerste deel van de Tour. TENNIS Robin Haase heeft de tweede ronde bereikt van het grastoernooi in An- talya. Hij klopte de Rus Mi- chail Joezni met 7-6 (4) 6-7 (5) 6-4. Kiki Bertens ver speelde in de tweede ron de in Eastbourne een 6-3 5-2 voorsprong tegen de Roemeense Mihaela Bu- zarnescu: 6-3 6-7 (5) 3-6. MOTORCROSS Jeffrey Herlings maakt zondag bij de GP van Indonesië zijn rentree. De 23-jarige Bra bander brak twee weken geleden bij een training zijn rechtersleutelbeen. Hij zag zijn voorsprong in het WK van de MXGP op de Italiaan Antonio Cairoli teruglopen van 62 tot 12 punten. TENNIS Mannen. Antalya, 1ste ronde: Haase (5) - Joezni (Rus) 7-6 6-7 6-4, Basic (Bos) - Lorenzi (Ita) 6-3 6-3, Copil (Roe) - Ilkel (Tur) 6-4 7-6.2de: Vesely (Tsj) - Verdasco (Spa) 6-3 7-5, Basilashvili (Geo) - Lajovic (Ser) 6-4 2-6 7-5. Eastbourne, 2de: Mayer (Arg) - Simon (Fra) 6-4 7-6, Johnson (VS) - Medve- dev (Rus) 6-2 6-4, Lacko (Slw) - Qui- roz (Ecu) 6-4 7-6, M. Zverev (Dui) - Jarry (Chl) 3-6 6-1 6-4. Vrouwen. Eastbourne, 2de: Buzarnes- cu (Roe) - Bertens (12) 3-6 7-6 6-3, Sa- balenka (WRu) - Görges (Dui) 1-6 6-4 6- 4, Hsieh (Tai) - Ribarikova (Slw) 6-1 opg., Collins (VS) - Suarez (Spa) 6-2 6-4, Kvi- tova (Tsj) - Bondarenko (Oek) 7-5 6-3, Ostapenko (Let) - Kanepi (Est) 6-3 7-5, Mertens (Bel) - Koeznetsova (Rus) 6-1 6-1, Sevastova (Let) - Dart (GBr) 6-3 6-4. Wimbledon. Kwalificatie. Vrouwen, 1ste: Hogenkamp - Namigata (Jap) 6-0 6-2, Bouzkova (Tsj) - Kerkhove 6-3 6-0, Haas (Oos) - Schoofs 3-6 6-4 7-5. Wie van deze u; Niki Terpstra (34), een hard rijder pur sang. Tom Dumoulin reed de voorbije vier jaar naar drie rood-wit-blau- we tijdritpakken, maar is er van daag niet bij op het NK tijdrijden in Bergen op Zoom. Zonder de wereldkampioen ligt de titel strijd plots wagenwijd open. Pim Bijl Bergen op Zoom Jos van Emden, in 2010 al eens Nederland kampioen. Dylan van Baarle, betere fiets dankzij Sky. Vandaag (start en finish in Bergen op Zoom) 12.00 tijdrijden vrouwen (25,8 km) 14.00 tijdrijden mannen (52,3 km) Zaterdag (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 12.00 wegrace vrouwen (141 km) Zondag (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 10.15 wegrace mannen (221,6 km) Wilco Kelderman, winnaar in 2015. FOTO'S COR VOS 76 peujovö, 5 Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids brunu COOp JUMBffi IT BON TOURGIDS 2018 O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Blz., Bruna, Cigo, Coop, Jumbo, Libris, Primera, Spar, The Read Shop en Vivént. 8 710114 004284 Nik Kok Wolfsburg Wout Weghorst met td Jörg Schmadtke. foto wolfsburg START/ FINISH Bergen op Zoom 2 KM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21