V verschil nief maken Het sprookje van IJsland is voorbij 19 groepsduel van beschamende ondergang Snel vergeten: de eerste 0-0 Pizzi blijft bij Saoedi's Nieuwe ronde, nieuwe bal Hittegolf gentijnse bondscoach Jorge Sampa- oli zijn elftal maar weer eens op de kop gezet. Vooral het opstellen van Éver Banega, de voetballer met het timmermansoog, bleek een goede zet. Een kwartiertje, meer had Messi niet nodig om zich te bevrij den van de ketens van onmacht. Eerst was daar de prachtige pass van Banega, gevolgd door het kunstwerk van de grootmeester zelf. Messi nam de bal op het linker bovenbeen mee, tikte het leer met een subtiel tikje van weer links vooruit om vervolgens met rechts doeltreffend uit te halen. Drie acties in een flits op volle snelheid. De held ging op de knieën, de ar- men naar de hemel. De Argentijnse furie rolde door het stadion en op de tribune schreeuwde de wakker geschudde Maradona het uit. Het 'Messi, Messi' uit duizenden kelen klonk als een prachtige symfonie. Na rust wankelde Argentinië na de onnozele overtreding van mid denvelder Javier Mascherano, die Nigeria de strafschop opleverde. De gelijkmaker van Victor Moses haalde alle beperkingen van de Ar gentijnen naar boven. Messi voelde het en leed mee. Hij voetbalde met de wanhoop op de schoen, totdat verdediger Rojo alle frustraties vier minuten voor tijd aan flarden schoot: r-2. Toen Kroatië ongeveer op het zelfde moment IJsland de genade klap gaf, was het Argentijnse bevrijdingsfeest daar. Messi is er nog. Komende zater dag in Kazan zet hij het theater weer op. Argentinië - Frankrijk. Hoe mooi wil je het hebben. hoe gebrand Van Bommel is om als hoofdcoach goed te beginnen. Ambitieus was ook de start van de Aussies op het WK. Van Frank rijk werd maar net verloren en De nemarken werd op ï-r gehouden. Om door te gaan moest Australië de laatste groepswedstrijd winnen van het al uitgeschakelde Peru en vervolgens hopen dat Frankrijk de Denen zou verslaan. Dat eerste was al lastig genoeg, zo bleek in Sotsji. Van Marwijk en Van Bommel lie ten Australië volop aanvallen, maar Peru scoorde direct. André Carrillo maakte met een prachtige volley o-i, op aangeven van aanvoerder Paolo Guerrero. De vele Zuid-Ame rikaanse fans op de tribunes waren tot tranen toe geroerd. Niet zo gek, Peru scoorde 36 jaar geleden voor het laatst op een WK. Kort na rust besliste Guerrero het duel met een schot uit de draai. „We konden het verschil niet maken en dat is jammer", zo keek Van Marwijk terug. „We hebben niet de beste spelers van de wereld, maar maakten het Frankrijk, Dene marken en Peru lastig. Om wed strijden te beslissen heb je alleen ook individuele kwaliteiten nodig." Het was waarschijnlijk ook te mooi om waar te zijn, voor die Vikingen met hun woeste baar den: het bereiken van de tweede ronde op het WK. En het had er alle schijn van dat de spelers van IJsland dat zelf eveneens besef ten, direct na afloop van de ne derlaag tegen Kroatië. Het avon tuur in Rusland zit erop voor de ploeg van bondscoach Heimir Hallgrimsson. IJsland bouwde de laatste ja ren de reputatie op om graag 'de bus te parkeren'. Interessant was dus de vraag of zo'n touringcar ook het vermogen heeft om zelf te rijden. Anders gezegd: zou IJs land ook iets anders kunnen dan comfortabel achteroverleunen? Nee, zo bleek gisteren lange tijd in het snikhete Rostov. Zelfs tegen de B-keus van het al ge plaatste Kroatië zocht de ploeg slechts mondjesmaat de aanval. Reden waarom het voor de neutrale toeschouwer bepaald geen wed strijd was waarover tot in lengte van jaren zal worden gesproken. Pas na de openingstreffer van Kroaat Milan Badelj, juist toen het perspectief nóg duisterder werd, zette IJsland nadrukkelijk aan. En Gylfi Sigurdsson bracht zelfs her nieuwde hoop, door een terecht ge geven penalty te benutten: 1-1. Het zou echter de laatste serieuze actie zijn van de eilandbewoners, die de voetbalwereld de laatste ja ren zo op z'n kop zetten. Ivan Peri- sic besliste de wedstrijd in de slot fase in het voordeel van de Kroaten. IJsland kon naar huis. Denen speelden met o-o gelijk tegen Frankrijk en zagen con current Australië verliezen van Peru. Veel meer dan een plek bij de laatste 16 zit er normaal ge sproken niet in voor de ploeg, die nog niet overtuigde. Tegen de Fransen was dat ook niet nodig, want die geloofden het wel. De eerste 0-0 van dit WK tussen de nummers 1 en 2 van groep C was er één om snel te vergeten. woensdag 27 juni 2018 GO De medische dienst in Volgograd heeft gewaar schuwd dat het morgen bij Japan - Polen 40 gra den kan worden. Juan Antonio Pizzi (50) blijft bondscoach van Saoedi-Arabië tot de Azië Cup van 2019. Het contract van de Argentijn liep af na het WK. Pizzi volgde in november vorig jaar Eduardo Bauza op, die het twee maanden had volgehouden. De FIFA komt met een nieuwe bal voor de knock-outfase. De Telstar 18 maakt plaats voor de Telstar Mechta, dat Russisch is voor 'droom' of 'ambitie'. De grijze vlekken op de Telstar 18 zijn op de nieuwe bal rood van kleur. Lionel Messi Nigeria - Argentinië 1-2 0-1 14. Messi 51. Moses (pen) 1-1 1-2 86. Rojo Opstellingen Uzoho Armani Omeruo Mercado 90. Iwobi Otamendi Troost-Ekong Rojo Balogun Tagliafico Moses 80. Agüero Mikel Banega Etobo Mascherano Ndidi Pérez Idowu 61. Pavón Musa Messi 90+2. Simy Higuain Iheanacho Di Maria 46. Ighalo 72. Meza Scheidsrechter: Qakir (Tur) Toeschouwers: 64.468 j Australië - Peru 0-2 0-1 18. Carrillo 0-2 50. Guerrero Opstellingen Ryan Gallese Risdon Advincula Sainsbury Ramos Milligan Santamari'a Behich Trauco Leckie Carrillo Jedinak 79. Cartagena Rogic 72. Irvine Tapia 63. Hurtado Mooy Cueva Kruse 58. Arzani Yotün 46. Aquino Juric Flores 53. Cahill Guerrero Scheidsrechter: Karasev (Rus) Toeschouwers: 44.073 IJsland J Kroatië Heel verrassend is het niet te noemen, de uitschakeling van IJsland na de groepsfase van het WK. In de met 1-2 verloren wedstrijd tegen poulewinnaar Kroatië kon de EK-sensatie van 2016 niet weer stunten. Dennis van Bergen Rotterdam/Rostov IJsland - Kroatië 1-2 0-1 53. Badelj 76.G.Sigurdsson (pen) 1-1 1-2 90. Perisic Opstellingen Halldórsson Kalinic Saevarsson Jedvaj Ingason Corluka R. Sigurdsson Caleta-Car 70. Bergmann Sigurdarson Pivaric Magnüsson Kovacic J. Gudmundsson 81. Rakitic Gunnarsson Modric G. Sigurdsson 65. Bradaric Hallfredsson Badelj Bjarnason Pjaca 90. Traustason 70. Lovren Finnbogason Kramaric 85. A. Gudmundsson Perisic Scheidsrechter: Lahoz (Spa) Toeschouwers: 43.472 Emil Hall- f redssonweet dat het WK voorbij is. FOTO REUTERS MOSKOU In het spoor van Frankrijk gaat ook Denemar ken naar de achtste finales. De I Denemarken - Frankrijk 0-0 I Opstellingen Schmeichel Mandanda Dalsgaard Sidibé Kjaer Varane M. Jorgensen Kimpembe Eriksen Hernandez 50. Mendy Christensen Delaney 90+2. Lerager Dembélé 78. Mbappé Kanté Braithwaite Cornelius 75. Dolberg Griezmann 68. Fekir Sisto 60. Fischer Giroud Scheidsrechter: Ricci (Bra) Toeschouwers: 78.011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19