Qïi» EUWS 11 Deal met Shell niet openbaar SoLmaR.nl DIVIDENDBELASTING HOOFDPIJNDOSSIER De afschaffing van de dividend belasting is voor de oppositie de ideale stok om het kabinet te slaan. Dat heeft de politieke gevoeligheid ervan onderschat. Aparthotel Voramar Spanje 10 dagen Salou Cambrils V. 0495 - 588740 Appartementen Tropikana Spanje 10 dagen Miami p(atJa Het kabinet zit amper een halfjaar en premier Mark Rutte mocht gis teravond alweer voor de derde keer op komen draven om uitleg te geven over de voorgenomen af schaffing van de dividendbelas ting. En dat terwijl er nog niet eens een wetsvoorstel ligt: dat wordt pas met Prinsjesdag ver wacht, als de regeringspartijen het plan - dat in geen enkel verkie zingsprogramma stond - tenmin ste doorzetten. Deels heeft Rutte de aanhou dende discussie aan zichzelf te wijten. Waar hij eind vorig jaar nog zei zich niet te herinneren of er memo's waren waarin de maat regel werd onderbouwd, bleken die er toch te zijn. Uit de stukken die vervolgens naar de Kamer wer den gestuurd, bleek dat het minis terie van Financiën stelde de af schaffing geen goed idee te vin den. Tegelijkertijd zette Ruttes partijgenoot Eric Wiebes op een rij waarom de maatregel toch zou bijdragen aan een beter vestigings klimaat. Tot dusver ging de politieke dis cussie niet zozeer om de afschaf fing zelf, maar om de manier t Coalitiepartners van de VVD zullen er geen traan om laten als het voorstel er nooit komt waarop die verdedigd wordt. Rut tes falende geheugen en zijn wei gering om vorige week naar de Ka mer te komen - pas onder zware druk kwam hij alsnog - bevestigen het beeld dat de premier iets te verbergen heeft. De oppositiepar tijen benadrukken maar al te graag dat dit kabinet aan de leiband loopt van multinationals. De aan vankelijk halfslachtige verdedi ging van coalitiepartners CDA, D66 en Christenunie - die er hei melijk geen traan om zouden laten als het voorstel er nooit komt - is slechts een bevestiging dat de dividendbelasting de perfecte stok is om Rutte mee te slaan. Inmid dels vergaart de oppositie ook mu nitie om inhoudelijk gaten te schieten in het plan. De afschaf fing van de dividendbelasting, waar alleen het buitenland van profiteert, kost de schatkist bij voorbeeld geen 1,4 maar 1,6 mil jard. Trouw onthulde vorige week dat de Belastingdienst in het verle den een constructie goedkeurde, waardoor Shell zijn Britse aan deelhouders kon vrijwaren van di videndbelasting. Hierdoor zou de fiscus al 7 miljard euro zijn misge lopen. Waarom moet de taks dan helemaal worden afgeschaft, is de vraag. In coalitiekringen maakt men er geen geheim van dat men heeft onderschat wat dit voornemen uit het regeerakkoord zou losmaken. De vier regeringsfracties dachten van tevoren dat de kritiek zich veel meer zou toespitsen op een voor het publiek veel herkenbaarder pijnpunt als de verhoging van het lage btw-tarief van 6 naar 9 pro cent, die de boodschappen duur der maakt. Ophef Een eerdere wijziging van de divi dendbelasting onder het tweede kabinet-Balkenende, waarbij het tarief werd verlaagd van 25 naar 15 procent, ging zonder veel rumoer door de Kamer. Ook was in 2004 al duidelijk dat Shell afspraken met de Belastingdienst had gemaakt, zo meldde de Volkskrant. Politieke ophef daarover bleef toen uit. Nu is alles anders. Van premier Rutte en zijn WD zal afhangen of het plan, dat al zo veel publicitaire schade veroorzaakte, wordt door gezet. DEBAT De Kamer werd eerder op de dag achter gesloten deuren bijgepraat over afspraken die oliebedrijf Shell eerder met de Belastingdienst maakte. Die zorgden ervoor dat de schatkist de afgelopen jaren 7 miljard euro aan dividendbe lasting misliep, onthulde Trouw vorige week. Volgens SP-leider Lilian Marijnissen is sprake van 'ex plosieve informatie' en een 'stinkende deal', maar mag zij met de kennis niet naar bui ten treden. Volgens Rutte overtreedt de Staat de wet als zij informatie deelt over indi viduele belastingplichtigen. PvdA-voorman Lodewijk Asscher verwijt Rutte mist te creëren om Shell 'in bescher ming' te nemen. „Steeds weer komt informatie haperend naar buiten of blijkt onzorg vuldig, onjuist of gebrekkig." Jesse Klaver (GroenLinks) en Geert Wilders (PVV) vinden dat Rutte de suggestie wekt dat hij aan 'vriendjespolitiek' doet. Wilders diende een mo tie van wantrouwen in, en kreeg daarin de SP mee. 10-daagse busvakantie o.b.v. half pension Vertrek op 13, 20 of 27 juli 2018 Thuis aan de Costa 10-daagse busvakantie o.b.v. logies Vertrek op 9 of 16 juli 2018 3e t/m 6e persoon betaalt slechts 150,- woensdag 27 juni 2018 Rutte reikt oppositie volop munitie aan om te schieten Laurens Kok Den Haag Staatssecretaris Menno Snel (Financiën) overlegt tijdens het debat met premier Mark Rutte. fotoanp DEN HAAG Premier Mark Rutte is gisteravond weer hard aangevallen op zijn weigering openheid te ver schaffen over een 'belas- tingdeal' met Shell. Opposi tiepartijen vinden dat hij een 'rookgordijn' creëert en aan 'vriendjespolitiek' doet. Appartementen met hotelservice, op slechts 30m van het strand. Ind. Royal Class touringcar Cs 399 Prachtige nieuwbouw appartementen gelegen op 200m van het strand. Ind. Royal Class touringcar 299 Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2-persoonskamer, ind. eventuele vroegboekkorting,. Adm. kost. busreis bedragen €10,00. Kijk op solmar.nl voor onze voorwaarden. Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11