S9 Ik ben blij als je terugkomt Vlaanderen voert trajectcontroles in Sanitaire stop 2 DRANKRIJDER VOOR RECHTER De man die vorig jaar oktober twee fietsers op de Langevieleweg in Middelburg omver reed, vindt zichzelf een bovengemiddeld goede chauffeur. Opname na bedreigen Aboutaleb Commentaar De provincie Zeeland maakt handig gebruik van de exa mens. De provincie feliciteert de geslaagden en koppelt er meteen reclame aan vast. De boodschap is een vari ant op een bekende tekst: Ik ben blij dat je hier bent wordt Ik ben blij als je terugkomt. Het gaat ongeveer zo: Kies je voor on derwijs buiten de provincie? Bedenk dan wel dat hier volop kansen liggen. Blijf in elk geval verbonden met Zeeland. Deze oproep is niet vreemd. Hij klinkt een beetje betuttelend, maar het zou pas echt vreemd zijn als het provinciebestuur zou zwij gen. Want hier dreigen onvoldoende mensen over te blijven voor draagvlak onder bedrijvigheid, zorg, sport en cultuur. Na deze oproep zal niemand zijn kinderen een mooie toe komst buiten Zeeland afraden. In de hoofden van de geslaagde jongeren zelf zal het belang van voldoende inwoners al hele maal geen rol spelen. Dat is prima. Jonge mensen moeten vooral hun talenten zo goed mogelijk ontwikkelen. Waar dat gebeurt is van minder belang. Dit geldt later ook voor kansen op de arbeidsmarkt. Jonge Zeeuwen zijn niet gebaat bij een soort eilandmentaliteit. Oogkleppen op en net doen of je alleen hier goed kunt leven. Zo eng is de boodschap van de provincie gelukkig niet. Zeeland zegt alleen: let op jongelui, hier is meer te halen dan je misschien denkt. Weeg alles goed af. We gaan je missen als je wegblijft. En je mist zelf misschien een mooie kans. Het is een goed verhaal. Let op, geslaagde jongelui, in Zeeland is meer te halen dan je misschien denkt Trajectcontroles komen in Vlaan deren nu op nog maar drie plekken voor. Vanaf volgend jaar komen er in een paar jaar tijd tientallen bij. Dan worden op tal van locaties ca mera's geplaatst voor nummer bordherkenning, om criminaliteit tegen te gaan. Het is dan relatief goedkoop er ook camera's te hangen voor tra jectcontroles, vindt de Vlaamse re gering. Die heeft 41 plekken op het oog. In de buurt van Zeeuws- Vlaanderen zitten daar delen van de volgende wegen bij: N49A (Ant werpen - Waaslandtunnel), N403 (Kapellebrug - Sint Niklaas), N449 (Wachtebeke, bij domein Puyen- broeck), R4 (Zelzate - Gent, bij Ert- velde), N456 en N458 (Evergem - Trajectcont r oles komen nu op nog maar drie plekken in Vlaanderen voor Gent), N434 (Bentille - Eeklo) en de N9 (Maldegem - Brugge, bij Donk). Overigens is Vlaanderen ook be zig met het vervangen van flitsca- mera's door digitale exemplaren. Ook die zijn relatief gemakkelijk om te bouwen voor trajectcontro les. ALMANAK Het 'tjongejonge' was niet van de lucht op het herentoilet van het gemeentehuis in Domburg. Al twee uur vergaderen achter de kiezen en mogelijk nog niet eens halverwege. De lang uitge stelde sanitaire stop ging dan ook gepaard met bespiegelingen over de woelige Veerse politiek. „Twee wethouders benoemen, hoe lang moet dat nou duren?" De politici schudden vermoeid het hoofd. „Bizar... het lijkt wel een..." De man zocht naar woorden in het kleinste kamertje en vond de wasbak: 'SOAP' „Oja, de handjes wassen." Cultuurprijs voor Patricia Goemaere Grond van sluis voor Perkpolder? Jubileumfeest reddingsbrigade SAS VAN GENT Feestavond voor Sasse Belgen M.J. uit Roosendaal hoorde gisteren een gevangenisstraf van een jaar en een rijontzegging van vier jaar te gen zich eisen. Mocht de rechtbank deze eis overnemen, dan betekent het dat hij - na aftrek van het voor arrest - nog ongeveer negen maan den moet 'zitten'. J. wordt ervan verdacht door zijn rijgedrag op 13 oktober vorig jaar op de Langevieleweg in Middelburg een verkeersongeval te hebben ver oorzaakt, waarbij de toen 41-jarige Middelburger Jeppe de Lange en zijn 6-jarige zoontje Mees zwaar blijvend lichamelijk letsel opliepen. Vrijdag de dertiende. De dag waarop Middelburger Bo Wesdorp zou worden begraven en J. twijfelde of hij ernaartoe zou gaan. Hij was bij een kennis in Middelburg en had wat pilsjes gedronken. Terwijl de kennis naar de begrafenis ging, nam J. nog wat drank tot zich. Niets aan de hand, zo verklaarde hij. Eén flesje bier zou in twee uur zijn afge broken dus met vier pils op was er niets mis mee om later die dag ach ter het stuur te kruipen. Dacht hij, want een blaastest resulteerde in twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol. Waar hij naartoe ging werd tijdens de zitting niet bekend, maar kort na zevenen 's avonds ar riveerde J. bij de Langevieleweg. Een relatief smalle weg, tweebaans, met druk verkeer en een weg die hij kende. Voor hem reed een auto met lage snelheid. Zonder enige nood zaak haalde J. die auto in, toen er - volgens hem - ineens een auto in voegde waardoor hij gedwongen werd ook die in te halen. Uit verkla ringen bleek overigens dat er geen enkele auto had ingevoegd, maar dat J. twee auto's die achter elkaar reden inhaalde. J. bleef links rijden, passeerde ook nog steeds links een verkeersheuvel en reed frontaal te gen de slachtoffers, die met hun fiets nét waren overgestoken. „Ik wilde weer naar rechts gaan, maar ze doemden pardoes voor me op", zei J. Hard en onverantwoord gere den had hij niet, hoewel getuigen beduidend anders hadden ver klaard: 'Hij reed als een idioot. Aso- Heel vervelend om aan te horen ciaal. Als een debiel. Met loeiende motor. Hard accelererend'. De gevolgen van de aanrijding wa ren desastreus. Jeppe liep zwaar hersenletsel, gebroken ribben en uitgebreide schedelbasisfractuur op. Zoontje Mees liep eveneens hersenletsel op. Het gezin onder vindt nog dagelijks de gevolgen van het ongeval en de toekomst ziet er verre van rooskleurig uit. De raadsman van J., A. Cambier, stelde dat het ongeval niet helemaal aan J. was te wijten. „Cliënt reed op een voorrangsweg. De weg was voor de vader heel overzichtelijk en ze hadden de weg niet op mogen gaan". En de reactie van J. op een emotionele slachtofferverklaring: „Heel vervelend om aan te horen." Uitspraak 9 juli. MIDDELBURG De 43-jarige D. S. uit Sint Maartensdijk is volledig on toerekeningsvatbaar en moet een jaar lang worden opgenomen in een psychiatrische inrichting. De rechtbank in Middelburg heeft dat beslist. De rechtbank achtte bewe zen dat S. in januari burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft bedreigd. S. lijdt aan wanen en schizofrenie. S. werd begeleid door hulpverleners van het Leger des Heils. Tegen een van hen ver telde hij dat hij naar Aboutaleb zou gaan, hem iets zou aandoen en zelf moord zou plegen. Van 9?= met deze bon voor dinsdag 26 juni 2018 %n In Vlaanderen is het nog een vrij onbekend fenomeen: traject controle. Dat gaat veranderen. Er zijn plannen voor de invoering ervan op 41 locaties. Een aantal ervan ligt vlak bij Zeeuws-Vlaan- deren. Martijn de Koning Antwerpen Tip? redactie@pzc.nl SAS VAN GENT Patricia Goemaere krijgt dit jaar de Taal- en Cul tuurprijs van Marnixkring De Vier Ambachten in Sas van Gent. De Vlaamse actrice krijgt die voor haar bijdrage tot 'het bestendigen van de Vlaamse en Nederlandse cultuur'. Ze krijgt de prijs zaterdag, tijdens de vie ring van het dertigjarig bestaan van de Sasse tak van de Marnixkring. Die vindt plaats in het Churchillhotel in Terneu- zen. TERNEUZEN Is het mogelijk om grond die vrijkomt bij het graven van de Nieuwe Sluis in Terneuzen te gebruiken voor Plan Perkpolder? Dat vraagt de water schapsfractie van de PvdA aan het dagelijks bestuur van Scheldestro- men. De partij begrijpt niet dat Hulst bij Perkpol der nóg meer 'thermisch gereinigde grond' wil ge bruiken. De grond uit de Nieuwe Sluis is goed controleerbaar, stelt de PvdA. TERNEUZEN Reddingsbrigade Luctor et Emergo uit Terneuzen viert op 8 september het 50-jarig bestaan. Dat ge beurt tijdens een jubile umfeest. De brigade no digt alle (oud-)leden, (oud-)vrijwilligers en (oud-)bestuursleden uit om te komen barbe- cueën. Familieleden mogen ook komen, er wordt voor kinderspelle tjes gezorgd. Aanmelden op jubileum.rblee@gmail. com. Herberg d'Ouwe Brug in Sas van Gent ziet een kans in het groeiend aantal Belgische inwo ners in het stadje. Het restaurant houdt 7 juli voor hen een 'kennisma- kingsfeest'. Er wordt friet met stoverij geser veerd, en daarna is er live muziek. Kosten 15 euro. Reserveren: clau- dine@douwebrug.nl. 'Pardoes Ad Roos Middelburg -Reactie verdachte M.J. uit Roosendaal op de emotionele slachtofferverklaring van de familie Met 3O s KüpLs Po-ebo&k. Vind een winkel via pzc.nl/doeboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49