Eloy Raas maakt jacht op hattrick Nieuwkoop: Nieuwe ronde, nieuwe kansen 11 groep met de betere spelers, de po- tentials, en een groep die in de win terstop op zoek mocht naar een an dere club. 's Ochtends mochten die jongens niet meetrainen en 's mid dags dan weer wel. In de laatste maanden van het seizoen, na het vertrek van Gertjan Verbeek, zijn we weer teruggegaan naar het oude ritme." Hij voelt zich thuis in En schede maar vindt het ook fijn om af en toe even te rug te gaan naar Zeeland. „Als ik twee dagen vrij heb, rijd ik vaak even heen en weer om bij mijn familie en vrien din te zijn. Dat vind ik altijd lekker." Roemeratoe, wiens con tract nog twee jaar doorloopt, mag zich nu vanaf de eerste dag bewij zen bij de eerste selectie van FC Twente. „Er zijn veel spelers ver trokken en er zullen nog veel nieuwe jongens bij komen", weet hij. „Ik laat het allemaal op me afko men wat er nog gaat gebeuren." Stappen Roemeratoe heeft zich de afgelo pen jaren goed ontwikkeld, zegt hij. „Ik vind dat ik op mentaal ge bied stappen heb gezet, ook door dat ik met tegenslagen en dipjes te maken heb gehad. Dat kwam ook door de onzekerheid bij de club, ik had niet echt een houvast. Met het team zaten we in fases ook in een negatieve spiraal. Ik raakte voor de winterstop wat vermoeid, speelde de wedstrijden omdat het moest en dat was het." Het zijn de ups en downs die bij de ontwikkeling van een jonge spe ler horen. „Ik maak me er geen zor gen om. Ik geloof ook dat alles met een reden gebeurt. Daar houd ik me aan vast. Dat komt voort uit mijn geloof. Als ik blijf doen wat ik moet doen en dus hard blijf werken, dan komt het vanzelf goed. En ik heb heel veel geduld." De manier waarop Eloy Raas de Kermiskoers van Sint Jansteen in 2017 op zijn naam scheef, was vrij wel identiek aan zijn overwinning in 2016. Beide keren zette de 24-ja- rige renner van ZRTC Theo Mid delkamp het Zeeuws-Vlaamse criterium naar zijn hand door de sprint van een kopgroep van drie te winnen. Vanavond kan hij zijn hattrick compleet maken. Dat zou voor Raas de eerste zege van dit wielerseizoen betekenen. De Middelburger kwam dit jaar goed voor de dag op het regiokam pioenschap in Woensdrecht (vijfde) en in de Ronde van Nieuw-Vossemeer (zevende), maar een zege zat er nog niet in. Op het Nederlands kampioen schap voor eliterenners zonder contract in Philippine eindigde hij zaterdag als 26ste. Raas treft met de Belg Mattias Raeymaekers en Stefan Laurijssen vanavond onder meer het duo dat hij bij de vorige editie van de Ker miskoers van Sint Jansteen in de sprint aftroefde. Ook de naam van Hans Dekkers prijkt op de deelne merslijst. De coureur uit IJzen- dijke veroverde brons op het voor bije NK. David van Eerd (achtste) en Jimmy de Bruyn uit Sint Jans teen (zestiende) toonden zich ook op het NK. Ook zij zijn er bij in Sint Jansteen. Een andere naam op de deelne merslijst die in het oog springt, is die van Lars Oreel. De achttienja rige coureur uit Goes is bezig aan zijn eerste seizoen bij het conti nentale Destil-Parkhotel Valken burg. Hij werd dit seizoen onder meer zeventiende in de Midden- Brabant Poort Omloop. Oreel rijdt de wedstrijd in Sint Jansteen als voorbereiding op het NK bij de beloften van zaterdag. De Kermiskoers van Sint Jans teen is om 19.00 uur. De renners rijden vijftig rondjes, wat in totaal goed is voor een afstand van 80 ki lometer. Tweevoudig wereldkam pioen achter de derny en meer voudig winnaar van de Kermis koers van Sint Jansteen, Theo Ver- schueren, lost het startschot. Hans Dekkers, zaterdag nummer drie op het NK, is ook van de partij in Sint- Jansteen Net als veel van zijn ploeggenoten - op de vijf WK-gangers van Feyen oord na - genoot Bart Nieuwkoop de afgelopen weken van zijn vakan tie. Met zijn vriendin verbleef hij in Valencia, om er daarna nog een week op Ibiza aan vast te plakken, samen met ploeggenoot Sven van Beek en diens vriendin. „Het was hartstikke leuk, maar we hebben niet alleen maar op het strand gele gen", vertelde hij na de eerste trai ning in de Kuip. In Valencia rende Nieuwkoop eind mei door het prachtige Turia Park, terwijl vriendin Susan op de fiets achter hem aan reed. „Op Ibiza heb ik samen met Sven ook nog ge traind. Daarna zijn we nog twee weken thuis geweest en heb ik bij Tholense Boys getraind. Soms al leen, soms samen met iemand. Ja, ja, op sportpark De Bent. Ik heb geen sleutel, maar ik kan er altijd wel terecht." Hij was op tijd terug om op 16 juni aanwezig te zijn bij de promo tiewedstrijd van zijn club Tholense Boys, waar broers Koen en Sam in het eerste spelen. Tholense Boys won na strafschoppen van Wiel- drecht en promoveerde zo naar de tweede klasse. „Dat was echt span nend. Een week eerder kon ik er te gen Prinsenland niet bij zijn omdat ik nog op Ibiza was. Ik heb die straf- schoppenserie toen via Facebook gevolgd. Nu werd het dus weer Ik denk dat ik afgelopen seizoen best wat pech heb gehad strafschoppen. De ontlading na de laatste strafschop was echt mooi. Mijn vader zat ook vol emotie. In de verlenging kwam Tholense Boys door een strafschop op achterstand. Veel mensen dachten: daar gaan ze weer. Voor het derde jaar op rij leek het niet te lukken." Uiteindelijk was het toch 'drie keer is scheepsrecht' voor Tholense Boys. Dat moet het voor Bart Nieuwkoop dit seizoen ook wor den. Tijdens zijn eerste seizoen bij de eerste selectie stond hij door de Ziekte van Pfeiffer een deel van de voorbereiding buitenspel. Een jaar geleden raakte hij kort na de start van het seizoen, in de tweede oe fenwedstrijd tegen SDC Putten, ge blesseerd. Het kostte hem langer dan verwacht, waardoor Nieuw koop een pas op de plaats moest maken. „Je wilt nooit geblesseerd raken. Het zit nu ook echt niet in mijn hoofd of zo", zegt Nieuwkoop. „Ik denk dat ik afgelopen seizoen best wat pech heb gehad. Ik liep in de voorbereiding die hamstringbles sure op en later in het seizoen - toen ik weer lekker speelde - een hersenschudding. Je moet proberen zulke dingen zoveel mogelijk uit te sluiten, al is dat soms moeilijk. Ik heb er nu voor gezorgd dat ik weer fit en scherp aan de eerste training kon beginnen." 1908 Gistermiddag trainde hij in een akelig lege Kuip. Eerder op de dag had hij al op het nieuwe trainings complex 1908 een oefensessie afge werkt. „Dat nieuwe complex is echt prachtig. Het is heel anders dan we gewend zijn geweest en het geeft weer een andere energie. Ik had er heel veel zin in en ben blij dat we weer begonnen zijn." Zijn contract loopt nog tot de zomer van 2020. „Ik wil maar één ding en dat is slagen bij Feyenoord." dinsdag 26 juni 2018 Godfried Roemeratoe mag zich morgen vanaf de eerste dag bewijzen bij de eerste selectie van FC Twente. FOTO HERMAN DINGLER/ORANGE PICTURES Arwin Willemsen Sint Jansteen Eloy Raas won de afgelopen twee edities van de kermiskoers in Sint-Jansteen. fotomarcelledavidse Na een wisselvallig jaar, waarin hij minder prominent aanwezig was dan hij graag had gewild, begon Bart Nieuwkoop (22) gis teren aan zijn derde seizoen bij de hoofdmacht van Feyenoord. De Tholenaar is fris en gretig en hoopt dit seizoen een vaste waarde te worden. „Ik wil slagen bij Feyenoord." Barry van der Hooft Rotterdam -Bart Nieuwkoop (22)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43