Meelfabriek Krijger in Renesse sluit de poort Nu 50% voordeel per kaart! 8 Familiebedrijf Nemag ontwerpt 's werelds grootste grijper pf MUSICAL Een troetelnaampje heeft het stalen, blauw gespoten ge vaarte niet. Het ma ken van grote grij pers is tenslotte da gelijkse kost voor de medewerkers van het Zierikzeese familiebedrijf. Maar... een beetje trots zijn ze wel op de joekel die in de fabriek aan de Deltastraat staat. Gisteren kon den klanten een kijkje komen ne men. Vandaag wordt de grijper ge demonteerd om verscheept te worden naar Maleisië. Over pak hem beet twee maanden is-ie daar in de haven volop in bedrijf. De grijper wordt straks gebruikt om zeeschepen te lossen. Specifiek inzetbaar bij droge bulk. Bedoeld voor kranen met een hefvermogen van tussen de 82 en 85 ton. De grij per heeft een volume van 62 ku bieke meter. Moeilijk voorstelbaar voor wie er niet naast staat. Maar, even grof geschetst, daar kan-ie zo'n 60 ton lading mee tillen. Het ding zelf weegt 29 ton. Tel je die gewichten bij elkaar op dan heb je 85 stuks afgetankte Volkswagens Up te pakken, trekt salesmanager Riny Stoutjesdijk van Nemag een vergelijking. „En zet je al die Ups op een rijtje dan heb je ongeveer 300 meter aan auto staan." Nemag is wereldwijd een grote naam op grijpergebied en doet veel aan innovatie. Maar dat nu de grootste grijper ter wereld op naam van het Zierikzeese bedrijf staat, voelt toch bijzonder. „Deze is exceptioneel groot. Vooral om dat er maar een handjevol van die 80-pluskranen in de wereld zijn." Dat de keuze van de klant op Zie rikzee is gevallen, is niet toevallig. „Klanten willen per greep zo veel mogelijk overslaan. Dus hoe lich ter de grijper, hoe meer je in één greep kunt vastpakken. Wij leve ren de beste gewicht-prestatiever houding", licht general manager Michel Corbeau van Nemag de waarde van alle innovatie toe. Het in 1924 opgerichte familie bedrijf verkaste in 1980 van Katen- drecht naar Zierikzee. Dat lijkt misschien in eerste instantie niet Hoe lichter de grijper, hoe meer je in één greep kunt vastpakken de meest logische locatie voor zo'n grote grijperbouwer, maar Nemag ligt logistiek juist perfect tussen de haven van Rotterdam en Ant werpen in. Met mogelijkheden voor vervoer over weg en water. Er werken zo'n vijftig mensen bij het bedrijf, dat een eigen verkoopafde ling, engineeringsafdeling en pro ductieafdeling heeft. Bij een grote grijper als deze reizen medewer kers van het bedrijf mee naar de klant, om het ding daar ter plekke in elkaar te zetten en instructie te geven. De achttien mensen die bij de meelfabriek werken, hebben te ho ren gekregen dat ze allemaal hun baan verliezen. De verslagenheid is groot, vertelt oud-eigenaar Henk Krijger. Het bedrijf is drieënhalf jaar ge leden verkocht aan het Belgische Dossche Mills, maar het pand en de grond zijn nog steeds van de ge broeders Krijger. Zij verhuren het aan Dossche. Henk Krijger woont er nog steeds naast. „Dus ik zie ons oude personeel ook nog regelma tig. Veel van hen werken er al twin tig, soms dertig jaar. Het is mis schien niet de moeilijkste tijd om een nieuwe baan te vinden; het is niet leuk als je weg moet terwijl je het gewoon naar je zin hebt. Er zijn veel emoties." Voor Krijger zelf is dat anders. „Toen wij het verkochten, had ik al wel het gevoel dat het een keer zou stoppen. Het is één van de kleinste maalderijen van Nederland en het ligt niet bepaald op de meest strate gische plek, tussen al die campings. Voor vrachtwagens kan het in de zomer heel lastig zijn. Dus ik snap de beweegredenen best. AI is het wel heel snel gegaan. Je schrikt. Er gaat een boek dicht, definitief." Voor recreatieondernemers is het terrein van Krijger Molenaars, aan de Hoogenboomlaan, wél strate gisch. Henk Krijger verwacht dan ook veel telefoontjes van project ontwikkelaars de komende tijd. „Maar we hebben nog totaal geen idee wat we met de grond willen. Nooit over nagedacht of gepraat ook. We zijn hier ook niet op uit ge weest." 6I0KIA (H tMlUO Bestel tickets op pzc.nl/oyf dinsdag 26 juni 2018 PC Zierikzeese joekel naar Maleisië General manager Michel Corbeau (I) en salesmanager Riny Stoutjesdijk (r) van Nemag. Klant Fred Netten (m) van het bedrijf Marcor uit Rotterdam komt een kijkje nemen. „Nee, die grijper is te groot voor ons." foto marieke mandemaker Voor even staat-ie mooi opge poetst te pronken bij Nemag in Zierikzee. 's Werelds grootste grijper. Nemag ontwierp en maakte de grijper in opdracht van een havenbedrijf in Maleisië. Esme Soesman Zierikzee -Michel Corbeau, Nemag Zie: nemag.com Meelfabriek Krijger Molenaars, onderaan de duinen van Re- nesse, gaat dicht. Zeventien mensen staan op straat. De slui ting is niet geheel onverwacht, maar komt wel sneller dan ge dacht. Wendy Wagenmakers Renesse JOOP VAN DEN ENDE EN ALBERT VERLINDE PRESENTEREN DE STAGE ENTERTAINMENT PRODUCTIE VOORDEEL' Hf 1 INSPIKtKt NPl vf RH AAI VAN 1YOUR OnYour Feet! het grootste musicalfeest van dit moment stopt. Beleef de avond die alles heeft voordat het te laat is! Geniet van de grote live band, absolute topdansers en wereldhits als 'Dr. Beat' en 'Conga', nu het nog kan. Get ready to party, want dit is jouw laatste kans. Nog maar een paar weken! OnYour Feet! STOPT definitief op 5 augustus. Het musicalfeest is nog maar een paar weken te zien in het BeatrixTheater Utrecht, dus boek snel de laatste kaarten en ontvang 50% voordeel per kaart*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40