Australisch volk leeft altijd erg mee tt RUSSIA2018 4 Waterschap noch Evides voorziet komende dagen problemen Meer baby's in Zeeland niet ingeënt Het waterschap houdt het water peil in de sloten wel nauwlettend in de gaten. Voor het overgrote deel gebeurt dat geautomatiseerd. „Maar ook onze opzichters lopen in het veld om de peilen te volgen", zegt Luc Mangnus, dagelijks bestuurder van Scheldestromen. In droge perioden gebruiken agrariërs water uit de sloten om hun land te beregenen. Dat mag zo lang het water boven het zomerpeil staat. Eerder kondigde het water schap voor drie gebieden in Zeeuws-Vlaanderen een verbod op beregenen af: Nol 7, Moerspui en Braakman. „Het ziet er niet naar uit dat daar deze week nog gebieden bijko men", zegt Mangnus. „De peilen beginnen wel te zakken, vooral doordat de gewassen in volle was dom komen en dus veel vocht ont trekken. Het begint inderdaad be hoorlijk droog te worden. Uiteinde lijk sluit ik niet uit dat er nog meer gebieden zijn waar het beregenen op een gegeven moment niet meer kan, maar ik denk niet dat dat deze week al zal zijn." Het waterschap is grotendeels af hankelijk van neerslag. Alleen op Tholen en Sint Philipsland en in de Reigersbergpolder bij Rilland kan het zoet water aanvoeren. „Daar kunnen we de peilen dus langer hoog houden", zegt Mangnus. „Voor de rest van Zeeland zijn we bezig met projecten om in de toe komst de regen langer vast te hou den en op die manier de zoetwater voorziening te vergroten." Vorig jaar was er in juni ook Ik sluit niet uit dat er meer gebieden komen waar het beregenen niet meer kan sprake van een lange droogteperi ode. Toen riep Evides haar klanten op om zuinig te zijn met kraanwa ter. Zaken zoals het wassen van de auto, het sproeien van de tuin, het vullen van een zwembad of lang douchen werden afgeraden. Nu is dat niet nodig, zegt woord voerster Cindy van Kranenburg. Het verschil is dat het vorig jaar lange tijd zeer warm was, met zelfs vier dagen boven de dertig graden. „Dan zie je dat mensen heel veel water gaan gebruiken. Dat was voor ons toen een reden om die oproep te doen." Eind deze week worden ook tem peraturen tegen de dertig graden verwacht. „Maar het is geen langere periode. Na het weekend wordt het alweer koeler", zegt Van Kranen burg. Evides verzekert dat zij ook bij extreem weer voldoende drink water kan leveren. De droogte in natuurgebieden wordt in de gaten gehouden door een meetstation in de duinen van Burgh-Haamstede. Er geldt nog geen verhoogd risico op natuur- branden. Nina Lukasse wordt geboren in Hamburg. Als baby emigreert ze naar Australië. Ze groeit op in Melbourne en wordt een echte Australische. In haar middelbare schooltijd belandt Nina in Nederland. Nu woont de docente Engels samen met haar man en dochter in Middelburg. Vanmiddag hoopt ze dat de 'Socceroos' zich plaatsen voor de achtste finale van het WK. In Australië worden kinderen heel nationalistisch opgevoed Australië is qua inwoneraantal niet zo groot, maar wel een heel groot sportland. Het Australische volk leeft dan ook altijd erg mee met de presta ties van hun sporters, al is voetbal zeker niet de grootste sport." 2. Met wie ga je kijken en waar? „Vandaag heb ik een teamdag van het werk, maar hoop tussendoor stukjes van de wedstrijd op mijn telefoon te kunnen zien. Als Australië de achtste finales haalt, ga ik zeker een leuk café opzoeken in Middelburg om te kij ken. Ik heb mijn dochter die zich ook een beetje Australisch voelt." „Er steekt geen speler boven het Aus tralische elftal uit. Het team is de grootste kracht van Australië. Ik heb vooral vertrouwen in trainer Bert van Marwijk. De tweede wedstrijd tegen Denemarken viel me trouwens niet echt mee. Ik vond ze veel te behou dend spelen. Toch heb ik er vertrou wen in dat de teamspirit ze de over winning oplevert. Al zijn ze voor kwalificatie wel afhankelijk van Frankrijk, dat van Denemarken moet winnen." „Van mij mag iedereen winnen. Als ik echt een land moet noemen, dan zeg ik Brazilië. Dat heeft al veel te vaak gewonnen. Stiekem heb ik sym pathie voor Duitsland, omdat ik in Hamburg geboren ben. Ik vond het mooi dat ze in de laatste minuut van Zweden wonnen." „Nou en of, dan krijg ik echt kriebels in de buik. In Australië worden kin deren heel nationalistisch opgevoed. In mijn schooltijd werd elke week geopend met een toespraak door de schooldirecteur, waarna het volks lied gespeeld werd. Ik krijg echt een trots gevoel als ik het volkslied hoor. ZE Man opgepakt voor mishandeling baby Gewonde bij eenzijdig ongeluk VLISSINGEN Het aantal baby's dat geen enkele inenting heeft ge had, is vorig jaar in Zeeland geste gen. In acht van de dertien ge meenten was er sprake van een toename, blijkt uit cijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu. De Zeeuwse gemeente met de laagste vaccinatiegraad is nog steeds Reimerswaal. Daar is 24,5 procent van de kinderen tot drie jaar niet ingeënt, iets lager dan vorig jaar. Landelijk zijn er maar vier gemeenten waar het aandeel van niet-gevaccineerde baby's nóg hoger ligt. Op Tholen steeg het aantal niet-ingeënte kinderen van 21,6 naar 22,6 procent. Ook in Borsele, Goes, Noord-Beveland, Sluis, Ter- neuzen, Veere en Vlissingen was er sprake van een toename. Gisteren werd al bekend dat het aantal Nederlandse meisjes dat zich laat vaccineren tegen baar moederhalskanker, in twee jaar is gedaald van 61 naar nog geen 46 procent. Die trend is ook in Zee land zichtbaar. De vaccinatie graad is het hoogst in Hulst (66 procent) en het laagst in Reimers waal (25 procent). dinsdag 26 juni 2018 Recorddroogte dwingt nog niet tot maatregelen Vandaag is de negentiende droge dag op rij in Zeeland. En daar komen nog zeker vijf dagen bij, wat deze maand tot de droogste juni sinds 1962 maakt. Toch voorzien waterschap Scheldestromen en waterbedrijf Evides nog geen grote proble men. Rolf Bosboom Middelburg -Luc Mangnus, waterschap Scheldestromen Nina Lukasse en haar dochter Abigail Yindi. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Nina Lukasse 3. Op welke speler heb jij je hoop gevestigd? 4. Van mij mag iedereen wereld kampioen worden, behalve... 1. Voel je je trots als het Australi sche volkslied wordt gespeeld? FIFA WORLD CUP Bas Dingenouts WESTKAPELLE Een 27-jarige man uit Duits land is gisterochtend rond 7.00 uur aangehouden in Westkapelle. Hij wordt ver dacht van mishandeling van een baby. Naar de man werd in de nacht van zondag op maan dag al gezocht. Daarbij werd ook een politiehelikopter in gezet. Volgens de politie moet de oorzaak van de mishande ling gezocht worden in de relationele sfeer. De Duitser zit vast. HOEK Bij een eenzijdig ongeval op de Hoekseweg (N682) bij Hoek is gisteren om 10.40 uur een persoon gewond geraakt. Volgens de politie was het slachtoffer een geklapte band aan het vervangen van de aanhanger van een land bouwvoertuig en is hierbij onder de aanhanger te rechtgekomen. Het slacht offer is zwaargewond ge raakt. Een mobiel medisch team per traumahelikopter was ter plaatse. De N682 is afgesloten geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36