£3 S9 Ik ben blij als je terugkomt Zwemschool uit bad De Sprienke gestuurd ZQM 795 Sanitaire stop 2 DRANKRIJDER VOOR RECHTER De man die vorig jaar oktober twee fietsers op de Langevieleweg in Middelburg omver reed, vindt zichzelf een bovengemiddeld goede chauffeur. Opname na bedreigen Aboutaleb Commentaar De provincie Zeeland maakt handig gebruik van de exa mens. De provincie feliciteert de geslaagden en koppelt er meteen reclame aan vast. De boodschap is een vari ant op een bekende tekst: Ik ben blij dat je hier bent wordt Ik ben blij als je terugkomt. Het gaat ongeveer zo: Kies je voor on derwijs buiten de provincie? Bedenk dan wel dat hier volop kansen liggen. Blijf in elk geval verbonden met Zeeland. Deze oproep is niet vreemd. Hij klinkt een beetje betuttelend, maar het zou pas echt vreemd zijn als het provinciebestuur zou zwij gen. Want hier dreigen onvoldoende mensen over te blijven voor draagvlak onder bedrijvigheid, zorg, sport en cultuur. Na deze oproep zal niemand zijn kinderen een mooie toe komst buiten Zeeland afraden. In de hoofden van de geslaagde jongeren zelf zal het belang van voldoende inwoners al hele maal geen rol spelen. Dat is prima. Jonge mensen moeten vooral hun talenten zo goed mogelijk ontwikkelen. Waar dat gebeurt is van minder belang. Dit geldt later ook voor kansen op de arbeidsmarkt. Jonge Zeeuwen zijn niet gebaat bij een soort eilandmentaliteit. Oogkleppen op en net doen of je alleen hier goed kunt leven. Zo eng is de boodschap van de provincie gelukkig niet. Zeeland zegt alleen: let op jongelui, hier is meer te halen dan je misschien denkt. Weeg alles goed af. We gaan je missen als je wegblijft. En je mist zelf misschien een mooie kans. Het is een goed verhaal. Let op, geslaagde jongelui, in Zeeland is meer te halen dan je misschien denkt 'Na herhaalde oproepen wordt de betalingsachterstand niet ingelost', schrijft Willemstein in een brief aan de ouders van zwemleerlingen die deze week verspreid wordt. 'Er rest mij niets anders dan de samen werking te stoppen'. Uniek maakte sinds september 2012 gebruik van het bad van De Sprienke. Volgens de website van Uniek is er in Goes een wachtlijst van twee tot vier maanden. Hans Korsten, één van de vier aandeelhouders van Zwem school Uniek, betreurt de situatie. Hij erkent dat er een betalingsach terstand is. Volgens hem komt die neer op zo'n 12.000 euro, de huur van vier maanden. Willemstein wil niet op de hoogte van het be drag ingaan. Wel zegt hij bereid te zijn, als er voldoende garanties zijn, om aan een snelle doorstart te wer ken. Korsten noemt het onverstandig dat Willemstein deze stap neemt. „250 kinderen zijn nu de dupe. Het is bijna vakantie. Ik zou het fijn hebben gevonden als De Sprienke het besluit had genomen nog een week door te lessen. Dan zouden ze zes weken de tijd hebben gehad om te zien wat eruit zou komen. De zwemexamens die voor het einde van deze week staan gepland, gaan nog wel door. ALMANAK Het 'tjongejonge' was niet van de lucht op het herentoilet van het gemeentehuis in Domburg. Al twee uur vergaderen achter de kiezen en mogelijk nog niet eens halverwege. De lang uitge stelde sanitaire stop ging dan ook gepaard met bespiegelingen over de woelige Veerse politiek. „Twee wethouders benoemen, hoe lang moet dat nou duren?" De politici schudden vermoeid het hoofd. „Bizar... het lijkt wel een..." De man zocht naar woorden in het kleinste kamertje en vond de wasbak: 'SOAP' „Oja, de handjes wassen." Veere sluit 2017 in zwarte cijfers af Christenunie wil actie tegen geknal Ambon zegt dank voor oogkliniek ZIERIKZEE Extra concert Ellen Foley M.J. uit Roosendaal hoorde gisteren een gevangenisstraf van een jaar en een rijontzegging van vier jaar te gen zich eisen. Mocht de rechtbank deze eis overnemen, dan betekent het dat hij - na aftrek van het voor arrest - nog ongeveer negen maan den moet 'zitten'. J. wordt ervan verdacht door zijn rijgedrag op 13 oktober vorig jaar op de Langevieleweg in Middelburg een verkeersongeval te hebben ver oorzaakt, waarbij de toen 41-jarige Middelburger Jeppe de Lange en zijn 6-jarige zoontje Mees zwaar blijvend lichamelijk letsel opliepen. Vrijdag de dertiende. De dag waarop Middelburger Bo Wesdorp zou worden begraven en J. twijfelde of hij ernaartoe zou gaan. Hij was bij een kennis in Middelburg en had wat pilsjes gedronken. Terwijl de kennis naar de begrafenis ging, nam J. nog wat drank tot zich. Niets aan de hand, zo verklaarde hij. Eén flesje bier zou in twee uur zijn afge broken dus met vier pils op was er niets mis mee om later die dag ach ter het stuur te kruipen. Dacht hij, want een blaastest resulteerde in twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol. Waar hij naartoe ging werd tijdens de zitting niet bekend, maar kort na zevenen 's avonds ar riveerde J. bij de Langevieleweg. Een relatief smalle weg, tweebaans, met druk verkeer en een weg die hij kende. Voor hem reed een auto met lage snelheid. Zonder enige nood zaak haalde J. die auto in, toen er - volgens hem - ineens een auto in voegde waardoor hij gedwongen werd ook die in te halen. Uit verkla ringen bleek overigens dat er geen enkele auto had ingevoegd, maar dat J. twee auto's die achter elkaar reden inhaalde. J. bleef links rijden, passeerde ook nog steeds links een verkeersheuvel en reed frontaal te gen de slachtoffers, die met hun fiets nét waren overgestoken. „Ik wilde weer naar rechts gaan, maar ze doemden pardoes voor me op", zei J. Hard en onverantwoord gere den had hij niet, hoewel getuigen beduidend anders hadden ver klaard: 'Hij reed als een idioot. Aso- Heel vervelend om aan te horen ciaal. Als een debiel. Met loeiende motor. Hard accelererend'. De gevolgen van de aanrijding wa ren desastreus. Jeppe liep zwaar hersenletsel, gebroken ribben en uitgebreide schedelbasisfractuur op. Zoontje Mees liep eveneens hersenletsel op. Het gezin onder vindt nog dagelijks de gevolgen van het ongeval en de toekomst ziet er verre van rooskleurig uit. De raadsman van J., A. Cambier, stelde dat het ongeval niet helemaal aan J. was te wijten. „Cliënt reed op een voorrangsweg. De weg was voor de vader heel overzichtelijk en ze hadden de weg niet op mogen gaan". En de reactie van J. op een emotionele slachtofferverklaring: „Heel vervelend om aan te horen." Uitspraak 9 juli. MIDDELBURG De 43-jarige D. S. uit Sint Maartensdijk is volledig on toerekeningsvatbaar en moet een jaar lang worden opgenomen in een psychiatrische inrichting. De rechtbank in Middelburg heeft dat beslist. De rechtbank achtte bewe zen dat S. in januari burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam heeft bedreigd. S. lijdt aan wanen en schizofrenie. S. werd begeleid door hulpverleners van het Leger des Heils. Tegen een van hen ver telde hij dat hij naar Aboutaleb zou gaan, hem iets zou aandoen en zelf moord zou plegen. Van 9?= met deze bon voor dinsdag 26 juni 2018 Zwemschool Uniek mag vanaf maandag 2 juli geen gebruik meer maken van het bad van mytylschool De Sprienke in Goes. Volgens De Sprienke-di- recteur Hans Willemstein heeft Uniek een 'forse betalingsach terstand' en zet hij daarom de lessen stop. Michiel Bouwman Goes Tip? redactie@pzc.nl DOMBURG Veere is de enige Wal- cherse gemeente die niet in de financiële proble men zit. Uit de jaarstuk ken van 2017 blijkt een overschot van 1.416.000 euro. Het college wil 803.000 euro overheve len naar volgend jaar en overige 613.000 euro aan de algemene reserve toevoegen. De accoun tant waarschuwt Veere wel voor zwaar weer in de toekomst, vanwege nog niet in exploitatie ge nomen gronden. MIDDELBURG Tony Noom (Christen- Unie) vindt dat B en W van Middelburg actie moeten ondernemen tegen vuurwerkoverlast. Het raadslid stelt geen concrete maatregelen voor, maar roept het col lege op ideeën te beden ken om de overlastklach- ten (281 tijdens de laat ste jaarwisseling) te be perken. Ouderen, vluch telingen én kwetsbare natuurgebieden zijn erbij gebaat, stelt Noom. VLISSINGEN Een aantal zangers en dansers uit Ambon, samen in heel Indonesië befaamd als City of Music, treedt woensdag 4 juli vanaf 19.30 uur op in het atrium van de HZ. De groep artiesten be dankt 'zusterstad' Vlissin- gen voor de onlangs ge opende oogkliniek en hoopt met de opbrengst van de toegangskaartjes operaties in de nieuwe kliniek op Ambon te kun nen bekostigen. De belangstelling voor het concert van de Amerikaanse zangeres Ellen Foley, bekend van Paradise by the Dash board Light met Meat- loaf, op zondagmiddag 26 augustus in filmthea ter fiZi in Zierikzee is zo groot, dat besloten is diezelfde avond om 20.00 uur een extra concert in te plannen. 'Pardoes Ad Roos Middelburg -Reactie verdachte M.J. uit Roosendaal op de emotionele slachtofferverklaring van de familie 00 Met 3O pixgUui'i Küts Po^bo^k. Vind een winkel via pzc.nl/doeboek 4>*i ui: VJ1 ro=

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34