Zelfscanne Examenscholieren, blijf verbonden met Zeeland alsjeblieft' CDA waarschuwt voor 'ondernemertje pesten' 2 ERNSTJAN ROZENDAAL Minder studenten kiezen voor HZ Column r Sommige dingen toveren meteen een lach op je ge laat. Zoals gisteren het be richt over een klant die bij Albert Heijn een volgeladen winkelwa gen met onder meer een halve kilo kalfsoester, zes flessen champagne en vier porties gar nalen probeerde af te rekenen voor de prijs van een flesje cola. Dat deed hij met de zelfscanner, een apparaat dat sinds kort ook in gebruik is bij de Albert Heijn in Middelburg. bare boodschappen in haar fiets tassen en vervoer ik de rest voorop mijn modieuze bakkers- fiets, stevig vastgesnoerd met een spin. Daarvoor moet je de koop waar zorgvuldig sorteren, iets wat gemakkelijk kan terwijl we gezel lig staan te kletsen met een vrien delijke kassière, maar al winke lend is dat ondoenlijk. Want na tuurlijk kom je eerst langs het zachte groente en fruit en veel la ter pas langs de harde wijnflessen en melkpakken. DESTELLING Vandaag: Iedere jongere moet Zeeland trouw blijven Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL RELATIES HEBBEN PROFESSIONELE HULP Won Yip ontweek speculatieverbod Maaike Ouboter ondervraagt Slager Azc biedt kijkje in dagelijks leven Drukte verwacht richting CAS Examenscholieren in Zeeland krij gen bij hun diploma-uitreiking een felicitatiebrief namens de hele Zeeuwse gemeenschap. Het is de bedoeling dat de warme boodschap een traditie wordt, meldt de pro vincie. Doel van de felicitatie is om de examenscholieren te laten we ten dat heel Zeeland 'ze graag wil blijven zien en hoopt dat ze met onze provincie verbonden blijven'. De briefis het startsein van een online campagne en een video waarin de brief door bekende en minder bekende Zeeuwen wordt voorgedragen. Zo staat er bijvoor beeld in de brief:een Zeeuw is niet bang om zijn horizon te ver breden. Die blijft op koers. Met zo'n basis (en je diploma!) kom je er wel!' Volgens de provincie ziet de jeugd helaas een toekomst in Zee land niet altijd voor zich. 'Het is zaak dat we met zijn allen beter uit dragen dat er volop toekomst is in de provincie, ook voor degenen die voor hun studie vertrekken'. Voor het initiatief werken tal van Zeeuwse bedrijven, scholen en or ganisaties samen om breed de cam pagne uit te dragen. Zo wordt ge hoopt dat de campagne zich als een olievlek zal verspreiden. 'En zien scholieren dat ze gemist gaan wor den en groeit het besef dat het de moeite waard is om in Zeeland te blijven of terug te keren voor een Het is de moeite waard om in Zeeland te blijven of terug te keren voor een mooie toekomst mooie toekomst'. Op 29 juni wordt de teaser van de film gelanceerd die de scholieren wijst op de briefin hun diploma map. Die zal onder meer op Face- book, YouTube en Instagram te zien zijn. Op 5 juli ontvangen de laatste scholieren hun diploma's en brief en wordt de film officieel gelan ceerd. »ZEELAND2 MIDDELBURG 'Pas op met onder nemertje pesten. Door borden na achttien jaar te verwijderen vlak voor er een nieuwe verordening op komst is, loopt het geloof in de overheid schade op'. Daarvoor waarschuwt de Statenfractie van het CDA naar aanleiding het weg halen van een welkomstbord bij landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet. Het bord was te groot en tegen de regels, maar het stond er al sinds 2001. Toch kreeg eigenaar Mart van Nieuwenhuijzen enkele maanden geleden een brief van de Regionale Uitvoeringsdienst dat het bord per direct weg moest. En dat terwijl er binnenkort een nieuwe landschapsverordening verschijnt, stellen Statenleden An- ton Geluk en Rinus van 't West einde in schriftelijke vragen aan het dagelijks provinciebestuur. 'De huidige handhaving van de RUD leidt tot discussies die veel weer stand oproepen in de samenleving', schrijven ze. De CDA'ers willen weten hoe vaak er borden worden verwijderd in het buitengebied. Ze vragen ook of het mogelijk is af te zien van strafmaatregelen tot de nieuwe normen duidelijk zijn. VLISSINGEN Het voorlopige aantal aanmeldingen op de HZ in Vlissin- gen blijft achter bij vorig studiejaar. Tot 1 mei hebben zich 1298 nieuwe Nederlandse eerstejaars ingeschre ven; vorig jaar waren dat er op de zelfde datum 1404. De belangstel ling voor de zorgopleidingen is vol gens de HZ gedaald omdat Avans en de Hogeschool Rotterdam meer studenten toelaten. Daarom komen er minder studenten van buiten de provincie. De HZ verwacht dat het aantal aanmeldingen nog stijgt. De school begint na de zomer samen met Avans met opleidingen voor mbo'ers die willen doorstuderen. Die kunnen zich nog inschrijven. De HZ verwacht daarnaast een groei in het aantal internationale studenten. Het definitieve aantal eerstejaars is op 1 oktober bekend. jubelt 's lands grootste kruidenier die op de kleintjes let. Je stopt je boodschappen meteen in de tas en staat nooit meer in de rij voor de kassa, want je rekent met je bankpas af bij een betaalpaal. Ide aal, aldus mijn vrouw. Nou, ik vind het maar niks. Ergerlijk ook dat die handscan ner met je meedenkt. Pakje je fa voriete witbiertje, vraagt dat ap paraat of je niet liever het huisbier hebt dat in de bonus is. Nee, dat wil ik niet! En let op, little brother is watching you. Dat onding bere kent hoe lang je in de winkel bent. Ben je drie kwartier binnen en re ken je weinig af, dan word je eruit gepikt en moet je je tassen laten controleren, want dat lijkt op het gedrag van een winkeldief. Ter wijl je net gezellig hebt bijgekletst met een kennis die je zelden ziet Niet voor niks lijkt hij op een pistool. Hij is bedoeld om kassiè- res af te schieten. Want AH let op de kleintjes. Ideaal, aldus mijn vrouw. Nou, ik vind maar niks 3 of 4 dagen Kasteelhotel in De Harz bij Quedlinburg dinsdag 26 juni 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Niet de ge meente, maar de winkelier moet beslissen of hij 's zondags open is 1315 stemmen SPREEK IK MET tSE MEtslATOR? ÖE SLEUR ZOUtSEM WE TOCH PAS VOLSEN&E WEEK SAAM ÖOORBREKEM VRIJE TRAP RONIALRO.' AMSTERDAM Bij de lucratieve doorver koop van zijn luxe pent house in de Pontsteiger in Amsterdam ontweek za kenman Won Yip het spe culatieverbod. Dat is tegen het zere been van de gemeente, die dit soort huizenhandel wil voorkomen. De gemeente onderzoekt of er nog iets te doen valt tegen de aan- en doorverkoop van het penthouse, waarmee de uit Goes afkomstige Won Yip miljoenen winst maakte. MIDDELBURG Voor haar nieuwe tiende lige podcastserie 'Over jou' gaat Maaike Ouboter in gesprek met bekende en onbekende Nederlan ders over de vraag: Welke persoon heeft jou geïnspi reerd?' Een van de men sen waarmee ze praat is Blof-bassist Peter Slager uit Middelburg. De pod- casts zijn online te vinden op Spotify en iTtunes. De eerste drie, met Peter Sla ger, zijn inmiddels uitge bracht. MIDDELBURG Het asielzoekerscentrum (azc) in Middelburg doet zaterdag 22 september mee aan de landelijke open dag van de asielzoe kerscentra. De open dag moet bezoekers een in druk geven van het dage lijks leven in een azc. De landelijke open dag wordt dit jaar voor de vierde keer gehouden. Vorig jaar namen ruim 27.000 be zoekers een kijkje in een van de deelnemende azc's. Info: openazc.nl SCHARENDIJKE De ANWB verwacht dat het dit weekend druk wordt op de weg richting Zeeland. Oorzaak is Concert at Sea op de Brouwersdam. De N57 Rotterdam-Middelburg gaat vrijdag dicht vanaf 19 uur tot zaterdagnacht 4 uur. Op zaterdag wordt de weg opnieuw afgeslo ten vanaf 12 uur tot zon dagochtend 4 uur. Ver keer wordt omgeleid via Goeree-Overflakkee. Maurice Steketee Middelburg 'Zelfscannen is een slimme ma nier van boodschappen doen', Als we samen naar de Albert Heijn gaan, laden we de kwets- Asociaal dus, die zelfscanner. Van der Valk Parkhotel Schloss Meisdorf y 2 of 3 overnachtingen in Chalet Ludwig y 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet Vrij gebruik van sauna en zwembad y 18-holes golfbaan naast hotel y Tip: bezoek ook Blankenberg hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2