li 21 Verbazing in schaatswereld over sabbatical Koen Verweij Wolfsburg aast opWeghorst Van Emden in tijdrit bij EK FLITSEN Een schaatswinter is leuker met Koen Verweij dan zonder, vindt Mark Tuitert. „De sport kan hem goed gebruiken. Saai is het nooit." De andere kant van die grillen is dat hij ook zomaar een heel seizoen kan skippen. Net als een paar jaar gele den, toen naar eigen zeggen om medische redenen, is Verweij er de komende winter niet bij. Hij wilde een ploeg formeren met een budget van een miljoen euro, kreeg het niet rond en richt zich nu op 2019/2020. Schaatsanalytici Erben Wenne- mars, Mark Tuitert en Martin Hers man moeten het nog zien. Ze zijn bang dat Verweij na zijn tweede sabbatical niet opnieuw terugkeert op niveau. „Hij is ook geen Super man", zegt Wennemars. „Het wordt alleen maar moeilijker. Want waarom zou die sponsor er in 2019 wel komen? Nu heeft hij nog die schwung, hij reed afgelopen seizoen 1.41,6 op de 1500 meter. Hij is 27 jaar, zit in de kracht van zijn leven en zegt dat hij fit is. Dan ga je toch knoepertje hard trainen en de vorig seizoen ingeslagen weg vervolgen, in plaats van alles te laten varen?" Tuitert mist bij de blonde Noord- Hollander de pure passie voor het schaatsen. „Koen vindt het mooi Het wordt alleen maar moeilijker. Waarom zou die spon sor er in 2019 wel zijn? Koen, wees niet te groot en bedenk je. Je carrière is voorbij voor je er erg in hebt om te presteren en om op een voet stuk te staan. Maar het grote ver schil met bijvoorbeeld Sven Kramer is dat die zijn bed uitkomt om te trainen. Dat is de echte liefhebber. Trouwens, Koen vindt zichzelf een echte Viking. Maar een Viking blijft toch strijden?" Drempel Er is met Lotto-Jumbo vooralsnog slechts één ploeg die de boel voor het komend seizoen op orde heeft. „Juist daarom wordt de drempel voor anderen om te presteren al leen maar hoger. Dan begint het dus bij motivatie", zegt Tuitert. „Volgens mij redeneert Verweij verkeerd. Hij zegt: ik wil eerst de boel op orde hebben en dan preste ren. De realiteit van nu in het schaatsen is dat je eerst moet pres teren en dan iets kan opbouwen." Zonde, dacht ook Martin Hers man toen hij het nieuws hoorde. „Koen is de smaakmaker die elke sport zich wenst. Wat hij het afge lopen seizoen bij de wedstrijden in Calgary en Salt Lake City liet zien, was top. Hij blijft het grootste ta lent van deze tijd. Als hij in goeden doen is, zijn Kramer en Nuis als de dood voor hem. Maar er is geen continuïteit. „Wat straal je nou uit met zo'n beslissing, ook naar po tentiële geld schieters toe die in augustus of september hun begroting voor volgend jaar opstellen? Ik ben bang dat dit het einde van zijn carrière inluidt." Wie weet verrast Verweij vol gend jaar. Wennemars: „Ik moet toegeven dat ik het afgelopen sei zoen ook niet had verwacht dat hij het zou flikken." Hersman doet een oproep aan Verweij: „Koen, wees niet te groot en bedenk je. Ik spreek uit ervaring, je carrière is voorbij voor je er erg in hebt." Hij ontkende het eerder, maar Koen Verweij (27) knijpt er opnieuw een winter tussenuit. Jammer, onbegrijpelijker! onverstandig, vinden oud schaatsers. „Ik ben bang dat dit het einde inluidt." Verweij redeneert verkeerd. Hij wil eerst de boel op orde hebben en dan presteren dinsdag 26 juni 2018 'Wat straal je uit?' WIELRENNENJosvan Emden (foto) fietst bij de EK wielrennen op 8 augus tus de individuele tijdrit voor Nederland. Bonds coach Thorwald Veneberg heeft voor de wegwedstrijd zes renners geselecteerd: Moreno Hofland, Koen de Kort, Sebastian Langeveld, Maurits Lammertink, Pieter Weening en Oscar Riese- beek. De nieuwe coach van PSV onder negentien is Ruud van Nistelrooij (41). Hij is de opvolger van Mark van Bommel die hoofdtrai ner wordt. Tom Dumoulin (27) doet zondag mee aan de NK op de weg. Hij verdedigt mor gen niet zijn titel in de indi viduele tijdrit. Ramon Sinkeldam (29) gaat met Groupama-FDJ naar de Ronde van Frank rijk. VOETBAL De kans is groot dat Wout Weghorst (25) zijn carrière vervolgt bij VfL Wolfsburg. AZ en de Duitse club onderhandelen mo menteel over een transfer som van de spits die boven de tien miljoen euro ligt. AZ nam Weghorst in 2016 voor iets maar dan een miljoen euro over van Heracles. Naar verluidt zou Weghorst in Alkmaar al afscheid heb ben genomen. FOTO'S ANP Rik Spekenbrink Rotterdam - Erben Wennemars (42) Martin Hersman (44) - Mark Tuitert (38)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21