Marokko: afscheid met opgeheven hoofd mmr 18 William Troost-Ekong, ex-Groningen en -Dordrecht, droomt van sensationele Bij FC Groningen zat hij op de bank en ook in de Jupiler League bij FC Dordrecht werd het niet veel. Maar nu staat William Troost-Ekong (24) met Nigeria op het punt om Lionel Messi mogelijk de genadeklap te geven. WK VOETBAL RUSLAND 2018 Dikke boete voor Argentijnen r - frjr x Als de Nigeriaanse internationals vandaag zoals gebruikelijk trom melend, dansend en zingend in de spelersbus het laatste stuk afleggen naar het stadion, zullen zijn ge dachten weer gaan naar de lange weg die hij moest afleggen. Bepaald geen geplaveid pad, maar wel een route waarbij hij inmiddels is aan beland bij de periode van oogsten. Vandaag in Sint-Petersburg kan William Troost-Ekong de beste speler ter wereld uit het WK knik keren. „fa, Lionel Messi uitschake len en Argentinië naar huis sturen", lacht de 24-jarige verdediger. „Het zou wat zijn, hè." Achtbaan De mandekker van Bursaspor heeft het over 'een achtbaan'. Het WK van de Super Eagles begon slecht met een 2-0 nederlaag tegen Kroa tië. Maar de wederopstanding volgde met een fraaie 2-0 zege op het oerstugge IJsland. „We kunnen het afmaken tegen Argentinië", zegt de in Hoofddorp geboren zoon van een Nederlandse moeder en een Nigeriaanse vader. „Dat de Ar gentijnen niet konden winnen van IJsland en met 3-0 verloren van Kroatië zorgt voor een heel aparte situatie. Opeens verwachten de mensen dat wij gaan winnen. Het zorgt voor extra druk. Zeker omdat Argentinië natuurlijk niet zo slecht is als veel mensen nu willen doen Ik lees nu citaten van mensen dat ze het toch altijd al in me hadden gezien. Dat bleek toen nergens uit geloven. Al was het alleen maar omdat Messi op het veld staat." Hoofdschuddend las Troost- Ekong de analyses en commenta ren de afgelopen dagen. „Messi zou volgens sommige kenners hét grote probleem van Argentinië zijn. Dus de beste speler ter wereld is opeens een probleem voor een elftal? Bela chelijke redenering, toch? Wij laten ons niet afleiden. We moeten mini maal een punt pakken. We oefen den vorig jaar tegen Argentinië, kwamen met 2-0 achter en wonnen met 4-2. Alleen deed Messi die avond niet mee. Als het in Sint-Pe- tersburg lang 0-0 blijft, hebben we met iemand als Ahmed Musa ie mand voorin die fantastisch ge bruik kan maken van de ruimte die zal ontstaan. Musa is zo vreselijk snel en een absolute topspeler. Dat had niet iedereen in de eredivisie gezien toen hij bij VW speelde." Knipoog Met dat laatste geeft Troost-Ekong een kleine knipoog naar zijn eigen situatie. In Nederland stond hij er niet goed op. „Maar ik lees nu cita ten van mensen dat ze het toch al tijd al in me hadden gezien", lacht hij. „Dat bleek toen nergens uit. Bij FC Groningen had ik Eric Botteg- hin voor me en speelde ik weinig. ..r V- ■r% JS Bij FC Dordrecht zat ik zelfs in de WK, geeft hij aan. Troost-Ekong Jupiler League soms op de reserve- veroorzaakte tegen Kroatië een bank. Dat deed destijds pijn, maar strafschop, omdat hij Mario Mand- ik ben een soort katapult. Als ik te- zukic vasthield. „Eerst was ik ver- genslag heb, ga ik er nog harder te- ontwaardigd, maar later heb ik de genaan." beelden wel honderd keer terugge- Dat gebeurde ook tijdens het keken. Dan constateer ik dat ik het Natuurlijk loopt het water bij de voetbalkenners af en toe uit de mond als Spanje het balletje rond laat gaan. Als het weer eens positie wisselingen regent en de tegen stander het spoor even volkomen bijster lijkt. Maar is die kwaliteit, die de Spanjaarden dit WK maar mondjesmaat tonen, genoeg om de finale te halen? Er ging voor de pauze veel fout aan Spaanse kant. De verrassende openingstreffer van Marokko bij voorbeeld, waarbij Sergio Ramos en Andres Iniesta elkaar niet begre pen. Boutaïb ontsnapte en keeper David De Gea was kansloos: 0-1. Na rust was Nordin Amrabat bij de stand 1-1 dichtbij een nieuwe voorsprong voor Marokko. Hij kreeg alle tijd om aan te leggen. Het schot van de voormalig speler van VW en PSV was werkelijk subliem en spatte precies tegen de kruising. Invaller Youssef En-Nesyri (Ma laga) kopte later wel raak: 2-1, maar een doelpunt van Iago Aspas dat eerst werd afgekeurd en later alsnog werd gehonoreerd door de VAR redde Spanje op de valreep. Dat betekende alsnog de eerste plek in groep B voor de ploeg van bondscoach Fernando Hierro. Zon dag treft zijn ploeg in Moskou het gastland Rusland. Het zal beter moeten, dat weet hij ook. Een groepswedstrijd werd slechts ge wonnen en een keer daarvan ook nog eens met de hakken over de sloot, tegen Iran. Dat is mager. De FIFA heeft de Argentijnse bond een boete van ruim 90.000 euro opgelegd voor het gedrag van fans na het duel met Kroatië. Er braken vechtpartijen uit en de Argen tijnse supporters zouden homofobe spreekkoren hebben laten horen. De Kroatische bond kreeg 11.000 euro boete. dinsdag 26 juni 2018 Messi naar huis sturen, Mikos Gouka Kaliningrad Troost-Ekong (r) in duel met Otamendi tijdens een oefenwed strijd tegen Argentinië vorig jaar. -William Troost-Ekong SfSkr'ri. -J j 4 ■wïbMr itll»r j •v''. I Spanje Marokko Het al uitgeschakelde Marokko zorgde voor een knap afscheid van hun WK. Spanje pakte op de valreep een punt (2-2), maar lijkt in deze vorm ook niet de aan staande wereldkampioen. Mikos Gouka Kaliningrad Doelpuntenmaker El Nesyri van Marokkofoto reuters I Spanje - Marokko 2-2 0-1 14. Boutaïb 19. Isco 1-1 1-2 81. En-Nesyri 90+1. Aspas 2-2 Opstellingen De Gea Mohand Carvajal Dirar Piqué Saïss Ramos Da Costa Jordi Alba Hakimi Thiago N. Amrabat 74. Asensio El Ahmadi Busquets Belhanda Iniesta 63. Fajr David Silva Boussoufa 84. Rodrigo Ziyech Costa 85. Bouhaddouz 74. Aspas Boutaïb Isco 72. En-Nesyri Scheidsrechter: Irmatov (Oez) Toeschouwers: 33.973

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18