M HulstPlus vreest voor sluiproute begraafplaats Uitbreiding in zicht van Camping International EN 19 HAVENDAGEN TERNEUZEN Een lekker hapje eten, dansen tijdens een optreden van LUV of op een bankje van de schepen genieten. Het kon allemaal tijdens de 38ste editie van de Havendagen in Terneuzen. Nieuwe verkeerssituatie Oostburg wordt duidelijker Dockyard V. De bezoekers die lie ver aan wal blijven, kunnen on dertussen genieten van de klan ken van de Terneuzense shantyko- ren De Dekzwabbers en Zuid West 10 in de tent. Zolang ze af en toe op de hoogte worden gehou den van de stand van de WK voet balwedstrijd België-Tunesië, zin gen de mannelijke koorleden vro lijk verder. Foodtrucks Rein Bareman, Mark van Ham en Jan van de Velde van team 'Dre's café' uit Spui gaan liever voor de We hebben helaas nét niet gewonnen. Eén van onze teamleden liep tijdens de finale een blessure op foodtrucks buiten. De zilveren be ker die ze vanochtend wonnen tij dens de roeiwedstrijd staat naast hen op tafel te glimmen. „We heb ben helaas nét niet gewonnen", vertelt Jan. „Een van onze teamle den kreeg tijdens de finale name lijk ineens een scheurtje in zijn arm." De mannen laten het echter niet aan hun hart komen: een lek ker biertje, zonnetje en gratis op treden van de NO Longfield Jazz- crackers uit Terneuzen maken al les goed. „Laat onze vrouwen maar over de markt struinen." Clowns en ballonnen Ook de allerkleinsten vermaken zich prima tijdens de kindermid dag met schmink, clowns en bal lonnen of op de kermis. Tijdens het wachten aan de Crazy Flying Jumbo attractie kunnen ze naar enkele atleten van de Highlandga- mes Federatie kijken, die een de monstratie geven. Stoere, getatoeëerde mannen in quilts die kogelstoten met stenen van zes kilo en tegelijkertijd dan sen op het nummer 'Ze kunnen zeggen wat ze willen, maar de oli fant heeft de dikste billen van het hele land'. Tijdens de 38e editie van de Ha vendagen in Terneuzen was wer kelijk alles mogelijk. Ze kent haar twee buur vrouwen niet, maar Patricia van Raem- donck uit Hoek heeft het prima naar haar zin op het bankje aan de Scheldebou- levard in Terneuzen. „We zijn hier om de beurt ko men zitten en kletsen nu alsof we elkaar al jaren kennen", vertelt ze lachend. „Gezellig toch?" Hierna nog een rondje langs alle kraampjes met de wind in de ha ren en deze zomerse dag is voor haar compleet. Haar buurvrouwen hebben ge noeg gezien: de optredens van Frans Duijts en Anita Doth beluis teren ze wel vanuit hun flat van avond. Met een lekkere oliebol er bij, die ze net op de markt kochten. Rondvaart Maar eerst kijken de drie vrouwen nog even met plezier naar de oranje mensjes in de verte. Niet het Nederlands Elftal, wel bezoe kers met zwemvesten aan die staan te wachten voor een rond vaart op de Westerschelde, in de oude sleepbootjes Hercules en Commissielid Albert Reunis van HulstPlus vreest dat scholieren over de begraafplaats gaan fietsen om zo een paar honderd meter af te snijden. Het onderwerp kwam ter sprake omdat Hulst geld wil uit trekken om een aantal monu mentale graven op het Hulster 'Père Lachaise' te behoeden voor verder verval. De gemeente heeft de ingang van de begraafplaats aan de Zoutestraat in ere hersteld en de entree aan de Glacisweg af gesloten met een hek. Als jonge ren de begraafplaats als sluiproute hadden willen gebruiken, hadden ze dat al vele jaren kunnen doen, maar voor Reunis is het onder werp actueel. Volgens Depauw zal het echter zo'n vaart niet lopen. „Het is na tuurlijk niet de bedoeling, maar het hek aan de Glacisweg is ander halve meter hoog. Scholieren dra gen hun schooltas al met tegen zin, laat staan dat ze hun fiets over een hoog hek gaan tillen." NIEUWVLIET- Geduld is een schone zaak, maar in het geval van de uitbreiding van Camping International in Nieuwvliet duurt het al jaren. Er zit nu schot in: het bestemmingsplan wordt opnieuw vastgesteld door de Sluise raad. De camping aan de rand van het dorp wil uitbreiden van 6 naar 7,6 hectare. De toestemming daarvoor gaf de gemeente Sluis jaren geleden al, maar omwonen den stapten naar de Raad van State. Er werd onder meer onderzoek gedaan naar de gevolgen van de uitbreiding voor het omgevings geluid. De omwonenden vochten die nieuwe gegevens aan en in maart bleek dat het ingehuurde bureau Vliex deels met verkeerde gegevens had gemeten. Het akoestisch onderzoek moest op nieuw. Dat onderzoek was nog het enige waar de Raad van State over viel, alle andere bezwaren waren afgewezen. Het aange paste plan werd afgelopen week opnieuw besproken door de Sluise gemeenteraad en rolde er moeiteloos doorheen. „Het heeft allemaal al lang genoeg ge duurd", vonden raadsleden. Het bestemmingsplan is een hamerstuk en wordt op 5 juli de finitief vastgesteld. OOSTBURG - Er gaan minder au tomobilisten de fout in op het Le- delplein en de Markt in Oostburg. De herinrichting was voor veel mensen even wennen, maar het kwartje lijkt gevallen. „Er zijn veel minder overtreders", zegt wethou der Chris van de Vijver. Handhavers gaven in april nog ruim tweehonderd waarschuwin gen aan foutparkeerders. Op het Le- delplein werd veel op de stoep ge parkeerd en op de Markt naast de vakken. Op het Ledelplein komen nog een paar laatste borden ter verdui delijking, zegt de wethouder. maandag 25 juni 2018 Eten, drinken, dansen en ook varen Gertie de Boey Een rondvaart door de haven van Terneuzen in de oude sleepboot Dockyard V blijft een belevenis, foto peter nicolai - Jan van de Velde, team Dré's café Terneuzen De partij HulstPlus wil dat wet houder Gino Depauw erop let dat de begraafplaats tussen de Zoutestraat en de Glacisweg in Hulst niet gebruikt wordt als sluiproute voor fietsers. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54