II II baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! (m boldErman.nl Gruwelijke dossiers Rohingya onderzocht 4 Rohingyavrouwen die, vastge bonden aan bomen, dagenlang door soldaten van het Myanma- rese leger zijn verkracht. Man nen die in massagraven zijn ge duwd, overgoten met benzine en in brand zijn gestoken. Rechters kwamen afgelopen week achter gesloten deuren bij een om zich over de zaak te bui gen. De Britse krant The Guar dian had inzage in het bewijs materiaal, dat naar Den Haag is gestuurd door een coalitie van organisaties uit Bangladesh. In dat land verblijven honderddui zenden Rohingya die op de vlucht sloegen voor het moor dende leger van Myanmar. De documenten beschrijven onder andere het verhaal van Khurshida (20). Zij werd met een aantal andere Rohingya vrouwen gevangengenomen, uitgekleed, vastgebonden aan bomen en dagen achter elkaar verkracht. Soldaten dachten dat ze dood was en dumpten haar buiten het kamp. De VN-Commissaris voor de Mensenrechten wil dat het In ternationaal Strafhof in Den Haag een oordeel velt over de wreedheden. Probleem is dat Myanmar niet is aangesloten bij het Internatio naal Strafhof. Myanmar ontkent een etnische zuivering te voeren tegen de Rohingya, die moslim zijn en een minderheid vormen in het overwegend boeddhisti sche land. Omdat de Rohingya gedwongen naar Bangladesh zouden zijn gedeporteerd, ziet het Strafhof toch mogelijkheden voor een zaak. Myanmar heeft tot 27 juli de tijd om te reageren op de be schuldigingen. Dat is meteen de slechtst denkbare uitgangspositie voor hun volgende formele top eind deze week, waar van de slaagkansen nu nog dichter bij nul liggen. Niemand minder dan de kers verse Italiaanse premier Giuseppe Conté gooide gisteren bergen olie op het vuur, door direct aan te koer sen op een knallende ruzie met Po len, Hongarije, Tsjechië en Slowa kije. Hij wil financiële sancties te gen deze vier wegens hun perti nente weigering migranten uit het onder de voet gelopen Italië op te nemen. De Franse president Macron steunt Conté, maar ligt op zijn beurt hopeloos overhoop met Con- tes extreemrechtse rechterhand en minister van Binnenlandse Zaken Matteo Salvini. De reden: het Frans/Spaanse plan om opvangcen tra in Italië op te richten en zo te voorkomen dat migranten verder Europa in reizen. „Als het arrogante Frankrijk denkt Italië te transformeren tot vluchtelingenkamp van heel Eu ropa, misschien in ruil voor een paar euro fooi, dan vergist het zich grotelijks", aldus Legaleider Salvini. „Macron maakt van zijn land een kandidaat om publieke vijand nummer één van Italië te worden", aldus ook MsS-leider Luigi di Maio. Als Frankrijk denkt een opvangkamp van Italië te makendan vergist het zich Macron sloeg vanuit Brussel stevig terug: „Wij hebben van niemand lessen te krijgen. Frankrijk heeft vorig jaar het tweede grootste aan tal vluchtelingen opgevangen." Terugsturen Bondskanselier Merkel was gister avond de eerste die naar buiten kwam, en ook haar probleem - het ultimatum van haar minister van Binnenlandse Zaken Horst Seeh- ofer, die per 1 juli elders geregis treerde asielzoekers bij de Duitse grens wil terugsturen - is niet op gelost. Merkel blijft het de ko mende dagen proberen; in bilate rale contacten, via de telefoon en op de partijbijeenkomst donderdag. Ze sprak van 'een zeer goede bij eenkomst', waarop de lidstaten het eens waren dat illegale migratie moet worden beperkt, de buiten grenzen beter moeten worden be schermd en 'iedereen voor iedereen verantwoordelijk is'. Twee open deuren dus en een conclusie die ze enkel kan trekken omdat de Oost- Europeanen niet aan tafel zaten: zij willen juist geen verantwoordelijk heid voor 'andermans' migranten. De nieuwe Spaanse premier Pe- dro Sanchez was eerlijker. „We de len veel ideeën en reflecties, maar er zijn geen gezamenlijke conclu sies." De Maltees Joseph Muscat Wij hebben van niemand lessen te krijgen. Frankrijk doet veel aan opvang sprak van 'enige voortgang', de Belg Charles Michel van 'een intense en vrije gedachtewisseling, die als ze de komende dagen wordt voortge zet, kan leiden tot gemeenschappe lijke conclusies over betere grens bewaking, solidariteit en akkoor den met landen buiten Europa'. w 8 dagen Bohemen en Praag 8 dagen De Engelse Riviéra 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko maandag 25 juni 2018 GO Bij het Internationaal Strafhof in Den Haag zijn huivering wekkende getuigenissen over wreedheden tegen Rohingya ingediend. Annemieke van Dongen Den Haag Mini-migratietop levert niks op, EU-leiders ruziën verder De ingelaste mini-migratietop van zestien Europese landen vandaag in Brussel heeft hele maal niets opgelost. In tegen deel, leiders en lidstaten vech ten elkaar steeds openlijker bijna letterlijk de tent uit. Frans Boogaard Brussel - Legaleider Matteo Salvini Overleg tussen de Franse president Emmanuel Macron (r) en de Italiaanse premier Giuseppe Conté. FOTO AP - Franse president Macron Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 14, 28 juli 11, 25 aug 8 sept. Vertrekdata: 14, 28juli/ll, 25 aug/29 sept. Vertrekdata: 9,16 juli/20, 27 aug 3,10,17, 24 sept 1 okt etc. Vertrekdata: 7,14, 21, 28 juli I 4,11,18, 25 aug 1, 8,15 sept etc. 'lightall-inclusive' Vertrekdata: 16 juli 13 aug 1 okt. Vertrekdata: 21 juli 4.18 aug 1,15,29 sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4