Kruytenburgfair is een begrip w 18 Plannen eigenaar De Veerhoeve omstreden De commissie, bestaande uit drie Nederlandse, een Belgische en Duitse standplaatshouder, hield za terdag een bijeenkomst in dorps huis De Griffioen. Daar kwamen 126 mensen op af. „Sommigen wis ten niets van de plannen", vertelt Marian, één van de commissiele den. Ze wil alleen met haar voor naam in de krant. De vijf zijn niet te spreken over de manier waarop ge communiceerd is over de plannen. „De nieuwe eigenaar nodigde mensen in groepen uit voor een welkomstgesprek. Mensen hadden lijstjes gemaakt met ideeën om het park te verbeteren. Maar die kwa men van een koude kermis thuis. Er werd gezegd dat we november 2019 van het park moesten. Daarna is er een e-mail verstuurd." André vult aan: „Er ontstond paniek onder de mensen. Overhaast gaan ze stappen ondernemen die misschien niet nodig zijn. Daarom hebben we die bijeenkomst gehouden. Iedereen moet blijven, anders krijg je lege plekken op het park, en zegt de ei genaar: zie je wel dat het niet renda bel is." De commissie gaat proteste ren tegen de plannen van Protestborden. Een petitie. En natuurlijk demonstreren bij het gemeentehuis Leisure2B, de nieuwe eigenaar van het park. André: „De vergunningen moeten nog aangevraagd worden, dus we gaan sowieso zienswijzen indienen. Protestborden plaatsen. Een petitie opzetten. En demon streren bij het gemeentehuis. In de eerstvolgende raadsvergadering, die van 5 juli, willen we met drie mensen inspreken." „Ik hoop dat de wethouders rekening willen hou den met de mensen die hier zitten", zegt Marian. Het nieuwe park gaat Vissers kreek heten en krijgt 250 tot 300 va kantiewoningen. Het moet groen en duurzaam worden. Directeur Machiel Blom liet eerder weten dat het ook toegankelijk wordt voor de inwoners van Wolphaartsdijk. Zo komt er een wandelpad richting de haven. „En omdat er straks minder woningen zijn dan dat er nu cara vans en chalets staan, is er ook min der verkeer." De commissie ziet niets in die plannen en wil dat de camping be houden blijft. „Anders krijg je De Witte Raaf 2", zegt Marian. ,,'s Winters brandt er overal licht om half zes 's ochtends. Dat zijn geen vakantiegangers, hóór. Heb je ge zien wat voor bouwput het is? Dat is al tig keer failliet gegaan en ver kocht. Verleden week hing hier een begrafenisstemming. Het is net of je een campingfamilie uit elkaar scheurt. Maar een positief effect heeft het ook: verbroedering. Men sen zgaan bij elkaar langs. De Euro pese Unie werkt op deze camping heel goed." Jackie van Nieuwenhuijzen herin nert het zich nog goed. Die eerste editie begon eigenlijk als een lolle tje, het moest vooral gezellig zijn. Met kunstenaars en creatievelingen die hun werk graag etaleerden. Nu is dat veel groter en professi oneler. Van Nieuwenhuijzen pro moot veel, met flyers op campings in de buurt, via media en Face- book. In december begint ze al met plannen en aanschrijven. „Op de een of andere manier kij ken al die standhouders in de kerst vakantie waar ze gaan staan", ver telt ze. „Dat moet je dus vóór zijn." Duizend bezoekers Ze prijst zich gelukkig met het zon nige weer. Vorig jaar trok de fair een kleine duizend bezoekers, en van daag verwacht ze minstens het zelfde aantal. Hoofdzakelijk men sen van het eiland. „Maar ik heb er ook al van Bru en Rilland gezien." Nephorloges of tupperware zul je niet op de fair vinden, zegt Van Nieuwenhuijzen. En ze heeft gelijk. Wat is er dan wel? Houtgesneden werk, zelfge- Bi maakte knuffels, tassen, en honing. Maar ook een flink aantal vierkante meters aan boeken. Die zijn van Jo en Wilma Giljam uit Sint-Anna- land. „Er is geen bibliotheek die zoveel boeken heeft als wij", zegt Wilma. Ze staan al jaren op de fair, zegt Jo. „Hier is altijd sfeer." Dat is wel eens anders op de vele braderieën waar ze hun boeken uit stallen. „Het ligt aan het publiek. Hier komen dikwijls creatievere mensen." De Kameleon Ondertussen verkoopt hij een boek uit de serie van De Kameleon. Die worden dus nog steeds gelezen. „Vader en moeder vinden dat dik wijls mooi", knipoogt hij. „Dat roept herinneringen op." IN DE REGIO Tuinconcert Scheldegalm Modderdag voor kinderen Alzheimer Café MIJN DORP, MIJN STAD maandag 25 juni 2018 BB Campinggasten maken een vuist Vijf standplaatshouders van camping De Veerhoeve vereni gen zich in een commissie die gaat strijden tegen de plannen van de nieuwe eigenaar. Die wil het gebied omvormen tot een luxe vakantiepark met zwem bad, restaurants en winkels. Michiel Bouwman Wolphaartsdijk - André, commissielid Het begon in 2009 met vijf, zes kraampjes. Bemand door men sen die op de landschapscam ping stonden. Hoe anders is dat in 2018. Met 36 deelnemers is de Kruytenburgfair, afgelopen zaterdag in Poortvliet, een be grip geworden. Michiel Bouwman Poortvliet lT. lis- De Kruytenburgfair in Poortvliet is inmiddels uitgegroeid tot een grote en professionele fair. HANSWEERT Muziekvereniging Scheldegalm houdt vanavond een tuin concert in de Mu- ziektuin van het ver enigingsgebouw van Scheldegalm in Hansweert. De har monie en slagwerk groep van de mu ziekvereniging tre den op. Daarnaast doen ook de groe pen zeven en acht van basisschool De Eendracht in Hans- weert mee. Het be looft een mooie avond te worden. Het optreden begint om 19.00 uur en is gratis toegankelijk. GOES Het Milieu Educatie Centrum De Beve- landen organiseert woensdag een modderdag in Goes. Tijdens deze activiteit kunnen kinderen spelender wijs ontdekken wat modder is en de Zeeuwse bodem met alle zintuigen beleven. Er zijn activiteiten als kwallenballen, schilderen met modder en glijden van een heuvel. Deelnemers zijn van 13.30 tot 16.00 uur welkom in stads park de Mirakel, Stelleweg. Deel name is gratis. GOES Alzheimer Café De Bevelanden houdt vanavond een bij eenkomst in zorg centrum Randhof in Goes. Evelien Pul lens komt vertellen over haar boek 'De vierde dementie'. Christa Henstra is de gespreksleider van de avond. Belangstellenden zijn van 19.30 tot 21.30 uur welkom in Randhof, 's Heer Elsdorpweg 18 in Goes. Toegang is gratis. KRABBENDIJKE Het was zaterdag de eerste keer dat er een rommelroute gehouden werd in Krabbendijke. Maar die was wél meteen succesvol. Rond de zestig adressen ver kochten hun overbodige spullen vanaf de eigen oprit. Dat was één van de spelregels, want de openbare ruimte - zoals de stoep - mocht er niet voor worden gebruikt. Lucas, Karin, Emma, Elke en Kitty (vlnr) kijken bij de stand van Anouk en Juli. „Zoveel deelnemers, dat hadden we niet gedacht", zegt Leone Nieuwenhuize van de organisatie. „Het idee ontstond vorig jaar toen er een kleedjesmarkt was op Burendag. Daar kwamen best wat mensen op af." foto mechteldjansen COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00-18.00 uur: Ex positie Watertreder door Geer Huybers GOES Ter Weel, 08.00- 17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Inloop huis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Stadskan toor, 09.00-17.00 uur: Expositie foto's van Cornelis van Gils; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur: Di gitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gratis sporten in de beweegtuin HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen '-S HEER ARENDS- KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur: Digitaal café KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, Kerk- polder 30,14.00- 16.00 uur: Sjoelen en Biljarten voor se nioren KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30- 10.30 uur: Allevo Lessen 'Yoga-gym voor 55+' WILHELMINADORP Wilhelminahuis, 09.30-10.45 uur: Tao Ontspan les WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café YERSEKE Moerzicht, 13.30- 15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegen voor senioren. ROMMELROUTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49