Veraart doorbreekt droogte in Ovezande 'Ontploffing' deert Julia Bouthoorn niet Vier keer prijs voor Zeeuwse biljarters Plaatselijke favorieten halen hard uit in finale Open Vlastoernooi 12 Savok Beach een prooi voor De Garnalen Een aantal weken stond Jelle Ver aart op nul zeges, nadat hij daar voor enkele wedstrijden had ge wonnen. Zo was hij de beste in het criterium van Wemeldinge en, nog belangrijker, in de Ronde van Noord-Beveland. „Dat was een goede periode, waarin ik optimaal presteerde. Het gaat momenteel even wat minder, maar ik ben er van overtuigd dat dit weer goed- komt", zei Veraart een paar weken geleden nog, toen hij in West- dorpe was. Dat moment kwam er dus vrij snel, gistermiddag in Ovezande om precies te zijn. In het Beve- landse dorp trok Veraart met Menno van der Zweep - hij is al weken goed in vorm, maar het lukte hem tot nu toe nog niet een overwinning te boeken - op avon tuur. Lang reden de twee samen, maar in de spurt moest Van der Zweep het hoofd buigen voor zijn Belgische mede-vluchter. Plek twee bleek het hoogst haalbare. Bij de derny-wedstrijd was er Zeeuws succes. Daar ging de zege naar Ezra Tolhoek, die achter mo- tard Herman Bakker reed. De koers leverde uiteraard veel ge knetter op, maar er werd ook hard gereden. In de finale reed Tolheok het snelste, met een tweede plaats voor Eloy Raas en op de derde plaats finishte het Zeeuwse duo Jacob Wijnstra en Vital Timmer mans. Zij stuurde in Mi de mooi in ba lans, veel souplesse en met fraai kruisende benen wijkende vijfja rige Comnaisseur-zoon twee keer op rij naar de overwinning (65,50 en 69,33)- „Ik heb met Impression meege daan aan de Subli Cup voor jonge paarden. En het was even geleden dat hij de proeven had gelopen, maar hij pakte de draad meteen weer goed op. In de eerste proef 'ontplofte' hij bij de galopwissel even. Een foutje, maar in de tweede proef liep hij super en liet hij geen steek vallen", vertelde een trotse Bouthoorn nadat ze de buit binnen had. „Impression is ook een heel fijn paard om mee te werken", ver volgde de winnares haar verhaal. „We hebben hem als tweejarige gekocht en daarna zelf opgeleid. Hij pakt alles snel op en is heel meewerkend. Gewoon een com pleet dressuurpaard." Daarmee was de lofzang nog niet ten einde. „Impression is een echte atleet. Dit is mijn toekomstpaard", be sloot de amazone van Stal Hexa- gon uit Schore. Annemijn Boogaard uit Oude- lande kende eveneens een succes vol weekeinde. Zij stuurde de met veel souplesse door het lijf bewe gende ruin Fullspeed TC in beide proeven van het ZZ-Licht naar de zege (65,57 en 63,28). De Heinkenszandse Suzanne Kleijwegt liep, met de veel kracht en uitstraling door de arena dra vende merrie Finnlanderin KS, ook een uitstekende wedstrijd. In de klasse Z2 pakte ze twee keer op rij de overwinning (67,94 en 70,29). De broers Eric en Steven Bakker eindigden met Christoph Praet (Stevo) met 9,5 punten op precies hetzelfde aantal als het Brabantse team Rowi uit Etten-Leur. Het set gemiddelde van de Zeeuws-Vla mingen besliste over de toernooi zege. Bij de vrouwen ging de winst naar het Brabantse De Zebra's (Du- namis). Het evenement kende bij de jeugd een topbezetting qua aantal, met teams van Savok, Stevo en Vlaamse clubs. „Kortere lijntjes", verklaarde Natascha Berkhout van de Sasse jeugdcommissie de deel name van 38 teams. „Wij kennen de spelers. Ze willen wel meedoen, maar de stap om te mailen komt er niet van." Maar liefst 27 teams van minstens zes spelers bonden bij de recrean ten de strijd aan om de toernooi zege. Die ging uiteindelijk naar De Ahaatjes. Het team van de lande lijke grootgrutter won onder lei ding van captain Edwin de Groff het toernooi voor de derde keer op rij en ging met de felbegeerde Mar jolein de Vriend-wisselbeker naar huis. Veel teams met bijzondere na men beten zich stuk op De Ahaat jes, die in de finalepoule overeind bleven. Het zestal van 't Zooike, 'De Jantjes' en 'We showed Up' werden als andere poulewinnaars stuk voor stuk naar het tweede plan verwe zen. Savok Beach viert volgend jaar, op 21,22 en 23 juni, het 25-jarig be staan. Van de vijf Zeeuwse biljartteams op het Nederlands kampioen schap vielen er vier in de prijzen, 's Lands Welvaren AVH/VSS 2 ging ervandoor met goud, Treva en BV Groede pakten zilver en de Zeeuwse vrouwen van Delta Zuidwest wonnen brons. De driebanders van 's Lands Welvaren AVH/VSS 2 werden in Doetinchem, toch wel naar ver wachting, Nederlands kampioen in de derde divisie. In de finale moest Hertog Jan Mans met 6-2 buigen. Voordien was Sportprij- zenkampioen.nl in de halve fi nale met dezelfde cijfers versla gen. Treva moest in de tweede divi sie genoegen nemen met zilver, na een 2-6-nederlaag tegen DPC- Ai. Ook Bv Groede was in het li- bre C3 goed voor zilver. Als zes tiende binnengekomen zetten de Zeeuws-Vlamingen een fraaie reeks neer. Zij werden pas in de finale op percentage gestuit. Het vrouwenteam van Delta Zuid west pakte brons in het libre. Cant is zo vast als een muur in de rally's, waardoor Van Regenmortel op de juiste momenten aan het net kan toeslaan. Eerder hadden Cant en Van Regenmortel in de poule overtuigend gewonnen van de combinaties Daniël Dobbelaar/Er- win van de Wege (6-3 6-1) en Ro nald Aarnoudse/Robert Werri (6- 0 6-0). Heel wat lastiger verging het De Meijer en Sponselee om in de fi nale te geraken. Zowel tegen het als tweede geplaatste duo Frank Broeders/Josko Simic als tegen Bruno Vanassche/Edwin Verbiest werd via de tiebreak van de derde set gewonnen. Miriam Bun en Henk Monsieurs maakten hun favorietenrol waar in de mixed 6-finale tegen Catelijne Broos en Egbert Martinet: 6-1 6-2. De geroutineerde Bun brengt alles terug, terwijl de offensieve Monsi eurs veel afmaakt aan het net. In de poule hadden ze in straight sets ook de koppels Brigitte Sponse- lee/Honny van Dorsselaer en Machteld Kips/Erwin van Regen mortel bedwongen. Alleen tegen Hanna Verhelst en Erwin van de Wege moesten door Monsieurs en Bun alle zeilen worden bijgezet: 4- 66-17-6. Opvallend was dat Broos en Martinet drie keer achter elkaar in de tiebreak van de derde set had den toegeslagen, voordat de eind strijd werd bereikt. In de halve fi nale tegen Laurika Ysebaert en Chris Geysels werd het in de ver lenging 10-7. maandag 25 juni 2018 Jelle Veraart heeft de draad weer opgepakt. Na enkele weken droog te hebben ge staan, greep de coureur uit het Belgische Essen gisteren op nieuw een overwinning, in de Ronde van Ovezande. Wim de Vos Ovezande Julia Bouthoorn uit Vogel waarde schreef zaterdag in Nisse, met de ruin Infodatek's Impression, de competitie om de Weelruiter Dressuur Trofee op haar naam. Lucien Roelandt Nisse De Garnalen (links) gingen er met de toernooizege vandoor, foto peter nicolai Spannendste ontknoping ooit Savok Beach kende bij de man nen op het hoogste niveau giste ren de spannendste ontknoping ooit. Drie teams eindigden op een half punt van elkaar. De toernooiwinst ging uiteindelijk naar De Garnalen. Peter van Kouteren Sas van Gent li In het mannentoernooi ein digden drie ploegen op een puntentotaal van 9.5. Het set gemiddelde gaf uiteindelijk de doorslag, waardoor De Garna len er met de toernooizege vandoor gingen. Joop van den Oudenhoven Nieuwegein/Doetinchem In het Open Vlastoernooi van TV De Eikenhof in Koewacht waren de plaatselijke favorie ten Stijn Cant en Erwin van Re genmortel goed op dreef. Steven de Meijer en Berend Sponselee werden in de 6-f i- nale verslagen: 6-1 6-1. Henk van de Voorde Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43