M De Rijcke als eerste ooit onder 18 minuten A-junior Harinck is iedereen te snel af Maureen Arens doet lang mee 11 spijt. Nu ben ik geklopt en sta ik in elk geval nog op het podium." Ver achter Dekkers en de andere podiumklanten wordt Sven Kra mer 6iste. Ja, u leest het goed, de viervoudig olympisch- en tigvou- dig wereldkampioen schaatsen. Ook hij is zaterdag in Philippine. Aanvankelijk zou met Kjeld Nuis nog een schaatstopper starten, maar waar die is? „Kjeld komt al leen als er startgeld is", grapt een zichtbaar ontspannen Kramer. De waarheid is dat Nuis een koers dichter bij huis boven het NK ver koos. Hoogste woord Kramer dolt na afloop met zijn ploeggenoten van de Noordelijke Wielervereniging Groningen, het team waar hij op de fiets actief voor is. De Fries voert het hoogste woord. Op zo'n tweehonderd me ter van de finish, op een onopval lende plaats die is afgezet met een rood-wit lint staan een auto en een busje van zijn ploeg opgesteld. Het liefst geeft Kramer zo min mogelijk ruchtbaarheid aan zijn deelname bij wielerwedstrijden. „In de winter ligt er al genoeg druk op me", zei hij daar vorig jaar eens over. Kramer, die in zijn jeugdjaren een verdienstelijk wielrenner was en zich zijn deelname aan de Juni oren Driedaagse van Axel (2004) nog vaag herinnerde, rijdt de wie lerwedstrijden puur voor zijn ple zier en om zijn conditie op peil te houden. Zijn noteringen interes seren hem weinig. „Ik rij meestal voorin of achterin het peloton, an- Ik rij meestal voorin of achterin het peloton, anders wordt het te gek ders wordt het te gek. Ik ben vorig jaar gevallen (sleutelbeenbreuk), dus dan neem je wat minder risi co's." Maar naar zijn zin had Kramer het zeker met het NK-rondje. En niet alleen Kramer. Hoewel Philip pine de organisatie van het NK in extremis op zich had genomen - Rucphen had zich op het laatste moment teruggetrokken als gast heer - waren alle ingrediënten voor het perfecte NK-menu zater dag aanwezig in de Zeeuws- Vlaamse stad. ANDERE CATEGORIEËN De vrije slagspecialiste van ZC Koe wacht was met haar tijd ruim schoots sneller dan Judith Stap (De Stormvogel) in 2010 (28.05,83) en dook als eerste Zeeuwse onder de achttien minutengrens. „Dat was superleuk natuurlijk. Ik wilde graag onder de achttien minuten zwem men en ik wist dat het erin zat", zei De Rijcke. Saillant detail is dat er slechts vijf Zeeuwse mannen zijn die ooit sneller zwommen. Ook op de 800 meter (vierde in 9.13,37) en 400 me ter (vijfde in 4.28,39) liet de zwemster uit Hulst zien dat ze op de lange afstanden dicht tegen de top van Nederland aanzit. De Rijcke: „Voor volgend jaar is het ze ker een doel om het podium te ha len. Als ik echt in vorm ben, zit dat er wel in." Verder zwom De Rijcke, die in Amerika studeert, nog twee B-fina les. Op de 200 meter werd ze vierde in 2.05,31 en 100 meter zwom zij in 58,39 de zesde tijd (serie 58,32). „Ik ga nu genieten van mijn vakantie en zwem nog een paar openwater- wedstrijden. Maar ik kom volgend sei zoen terug naar Ne derland voor de NK korte baan en de Swim Cup. Dan wil ik graag laten zien wat ik kan." Bij de mannen vlinderde Vlissinger Kalle van Gemert van De Zeeuwse Kust (DZK) in de B-fi- nale in een persoonlijke toptijd naar de winst: 58,03, tevens een Zeeuws record voor 20-jarigen. Op de 50 meter zwom hij in de B-finale met 25,93 eveneens sneller dan ooit. Dat leverde hem een zevende plek op. A-junior Sergio Harinck liep za terdag in Oostburg een bekeken race op de 1500 meter en werd Zeeuws kampioen in een tijd van 4.20,64. Bij de vrouwen masters liep de voorzitter van atletiekver eniging de Wielingen Frederique Versluijs lekker mee op de 1500 meter tussen de mannen en kwam uit een tijd van 5.25,22. Op de sprint had A-junior Ru ben Heijnen weinig tegenstand nadat Ivar van de Wege na een valse start zijn spikes boos uit schopte en naar de kant werd ver wezen door de startcommissaris. Moederziel alleen liep Heijnen naar een tijd van 11,91 seconden iets boven zijn pr van vorige week op het NK in Emmeloord. Op de 400 meter wilde Van de Wege zijn fout goed maken een had na 300 meter ruimschoots de leiding. In de laatste 100 meter schroefde Heijnen de turbo open en Van de Wege werd op de meet geklopt. Tijd Heijnen 58,92 en Van de Wege 59,32. Als troostprijs won Van de Wege wel het discuswer pen en het kogelstoten en nam Heijnen met 5.61 meter de kampi oensmedaille mee naar huis op het verspringen, Chris Wieles was bij jongens B met 56.57 overigens sneller dan zijn A-junioren Bij de vrouwen was er de ge bruikelijke strijd tussen Vera Wisse en Marieke Riemens op het discuswerpen. Wisse pakte de Zeeuwse titel met een afstand van 37.28 meter, vijf meter verder dan Marieke Riemens die wel de titel bij het kogelstoten pakte. maandag 25 juni 2018 GO spotlights, Kramer de schaduw - Sven Kramer De Zeeuwse junio ren en nieuwelingen konden de bronzen plak van Hans Dek kers geen passend vervolg geven op het NK. Maureen Arens en Jochem Kerck- haert kwamen het dichtst in de buurt van eremetaal. Arens deed bij de nieuwelingen meis jes lange tijd voor aan mee. Ze maakte onderdeel uit van een kopgroep van 24 rensters. In de fi nale moest ze de rol vooraan lossen. De renster uit Kruinin- gen finishte als acht tiende, op iets meer dan een minuut van winnares Sofie van Rooijen. Lisanne de Munnik uit Kapelle haalde de finish niet. Kerckhaert deed het bij de junior-mannen één plekje minder dan Arens. De cou reur uit Schoondijke kwam in het peloton over de finish, op minder dan tien se conden van winnaar Max Kroonen. Arjan Poleij uit Kruiningen werd 55ste bij de ju nioren. Yoeri Slok kers uit Oud-Vosse- meer voltooide de wedstrijd niet. Bij de junior-vrouwen werd Daphne Mesu uit Middelburg 32ste. Zoë Mulder (Heinkenszand) staakte de strijd vroegtijdig. Dat zelfde gold voor Rowdy Reunis (Hulst) en Joran Wiskerke ('s-Heer Hendrikskinderen) bij de nieuwelingen. Met meer dan gemiddelde interesse werden de verrichtingen van schaatskampioen Sven Kramer zaterdag op de Zeeuwse wegen ge volgd. FOTO PETER NICOLAI Zwemster Simone de Rijcke heeft bij de open NK lange baan het Zeeuws record op de 1500 meter vrije slag flink aange scherpt. Na 30 baantjes tikte zij in een tijd van 17.46,30 als vierde aan. Joram Lawalata Eindhoven Sjaak Sinke Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39