In het diepe Mosselen duurder, kweker gered? Thom de Graaf is onderkoning Hippe meesters met baarden popelen om het onderwijs op te schudden D66-coryfee krijgt topfunctie als belangrijkste adviseur van de regering HET EUROPESE INTERIEUR Een leven in het buitenbad, van kurkjes tot gettoblaster Brutale mocro-maff ia beschiet pand Panorama met luchtdoelraket »P4 magazine Dat De Graaf de topfunctie zou krijgen, hing al een tijdje in de lucht. Als vicevoorzitter wordt hij de belangrijkste adviseur van de re gering én naaste vertrouwensper soon van koning Willem-Alexan- der. De kandidatuur van De Graaf zou vorig jaar al tijdens de kabinetsfor matie zijn afgekaart tussen coalitie partijen WD, CDA, D66 en Chris tenunie. D66-leider Pechtold pol ste de onderhandelaars of zij be zwaar hadden tegen De Graaf. Dat bleek niet het geval, zij zouden geen tegenkandidaten steunen. Het ongenoegen over die 'achter kamertjespolitiek' was groot. Een aantal leden van de Raad van State vroeg aan oud-minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën (PvdA) om óók te solliciteren. Afgelopen donderdag werd bekend dat Dijs selbloem niet langer in de race was voor de functie. De benoeming van De Graaf is saillant, omdat hij in 2000 als D66- fractievoorzitter grote druk op het koningshuis zette. Hij wilde onder meer dat de koning niet langer lid zou zijn van de regering. Ook zou de koning geen voorzitter van de Raad van State meer mogen zijn. Nu wordt de D66'er zijn rechter hand. Vanaf dit najaar moet De Graaf kroonprinses Amalia staats rechtelijk opvoeden. Eerder ver vulde vicevoorzitter Tjeenk Wil link die taak voor Willem-Alexan- der, toen de kroonprins 18 jaar werd. „Ik beschouw deze benoe ming als een grote eer en als een blijk van vertrouwen die ik vanaf de eerste dag dat ik aan de slag ga, hoop waar te maken", zei De Graaf. Premier Rutte laat weten dat de eerdere uitspraken van De Graaf over de rol van de koning niet van belang zijn voor zijn benoeming. „Politici in Nederland hebben op vattingen, dat is vaak zo." AntiekJuwelen, Zilver, Oudheden Kunst Nieuwsmedia »P8 Dennis Flikweert uit Goes geniet van een pannetje mosselen in proeflokaal de Kleine Schorre in Drei- schor. Die mosselen konden straks wel eens een stuk duurder worden. Kwekers hebben zich ver enigd om een betere prijs voor hun product te krij gen. En met name om te voorkomen dat ze worden uitgeknepen door de supermarkten. Flikweert, die oorspronkelijk uit Nieuwerkerk komt, heeft niet zo'n moeite met de prijs van mosselen: „Je eet ze echt niet alle dagen, dus als ze duurder worden, blijf ik ze gewoon eten. Ik houd van vis, schaal- en schelpdieren. Ik ben de hele wereld over gereisd, maar ben blij dat ik terug ben in Zeeland. En als ik zin heb in mosselen, dan eet ik ze. Of ze nou duur der worden of niet!" foto marieke mandemaker ZEELAND 3 Ondanks felle kritiek op zijn kandidatuur wordt D66-coryfee Thom de Graaf (61) vicevoorzit- ter van de Raad van State. Hij volgt Piet Hein Donner op en troeft daarmee oud-minister Jeroen Dijsselbloem af. Peter Winterman Den Haag Veiling: maandag 2 juli, 12 uur Kijkdagen: 29 juni t/m 1 juli, 10 -17 uur Catalogus: www.veilinghuisaag.com Lekstraat 63 11079 EM Amsterdam 020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com Weekend nog koel pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1