RENATE WENNEMARS Militairen eten voorlopig niet uit kazernekeukens 6 De top-10 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt of bel 088-0885 886 Column Ik ben op een vakantie-eiland. En ik ben een grens overgegaan. Een grens van beschaving, vind ik zelf. Het kwam zo: mijn vrien din en ik zijn samen een weekje naar de zon. Wekenlang hebben we ons verkneukeld bij het voor uitzicht. We stuurden elkaar af en toe een foto van het hotel via WhatsApp. Op de achtergrond steeds de blauwe zee en wuivende palmen. Goh, wat zouden we gaan genieten van onze e-readers en het feit dat we even voor helemaal niemand hoefden te zorgen. Niks geen excursies of culturele uitstapjes, nee, we gingen het vakantie-eiland gewoon keihard tekort doen door dagenlang liggend door te bren gen. Onze vakantie zou beginnen op Schiphol met mensen kijken en uitgebreid lunchen. Misschien nog even shoppen. We vertrokken te laat, want het was va derdag en dat wilde ik wel even aandacht ge ven. We zouden parke ren bij een hotel in de buurt van Schiphol. Mooi makkelijk, want er ging om de tien minuten een shuttle naar het vliegveld. Het was drukker op de weg dan verwacht. Aangekomen bij het hotel was er eerst geen parkeerplek. Vervolgens bleek dat de eerstvolgende shuttle pas over 25 minuten zou gaan. Er stonden geen taxi's. Op de luchthaven was er geen rij bij de incheckbalie, dus smeten we vol goede moed de tassen op de band en stoven richting de douanecontrole. Waar iedereen die moest vliegen zich leek te heb ben verzameld. Wachttijd: dertig minuten. We hadden nog net tijd voor een voorverpakt broodje, want het boarden was al begon nen. Eenmaal aan boord moesten we drie kwartier op vertrek wachten vanwege een sta king van de Franse lucht verkeersleiders. Maar dat maakte allemaal niks uit: morgen zouden we de hele dag in de zon liggen. De volgende ochtend bleek de lucht grijs. Donkergrijs. En er stonden van die mooie Bali-bed- den. Met matrassen en mooie kus sentjes erop en alles. Helemaal klaar voor ons. We gingen dus maar shoppen. Om de volgende ochtend begroet te worden door een grijze lucht. Toen de zon doorbrak, bleek dat mensen overal al handdoeken op de bedden hadden gelegd. Bij wijze van reservering. Dag drie hetzelfde liedje: alvast handdoekje leggen voor als de zon ging schij nen. Wat een treurnis. We spraken er schande van. Het is nu dag vier. We hebben nog steeds niet een hele dag platgelegen. En vanoch tend, toen we naar het ontbijt gin gen, hebben we het gedaan. We zijn eerst even langs de zonnebed- den gelopen... en ik ben een trapje gezakt op de ladder van beschaving. Het is nu dag vier. We hebben nog steeds niet een hele dag platgelegen Staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, WD) zei dat tegen de Tweede Kamer. Volgens haar ont breekt bij defensiecateraar Paresto een kwaliteitssysteem. Deze krant meldde gisteren dat de Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) de cateraar van defensie onder de loep neemt vanwege jarenlange misstanden zoals muizen- en rattenplagen, slechte lucht en oude keukens. Visser noemde in het debat de top-10 van kazernes waar de voedselvoorziening niet meer aan de eisen voldoen en voedselveilig heid mogelijk in het geding is (zie kader). Naast de NVWA inspec teert ook het Rijksvastgoedbedrijf die locaties. Er zouden geen acute problemen zijn. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot reageerde geschokt op de lijst. „Dat zijn alle grote kazernes van de landmacht, waar heel veel mi litairen werken." Bruins Slot, landmachtveteraan, herkende in de lijst haar oude kazerne. „Dat was toen al een gribuszooi." Volgens Visser is de situatie het gevolg van jarenlange bezuinigin gen. Nu Defensie er weer geld bij krijgt, worden de problemen aan gepakt. „De vastgoedportefeuille is 25 jaar lang de sluitpost geweest. Je merkt dat je daar nu de rekening voor betaalt." Kras.nl/46051 Kras.nl/31245 Kras.nl/36190 Autovakantie Brugge Fietsvakantie Bodensee Zonvakantie Gambia Rondreis Exotisch Zuid-Thailand Zeecruise Per MS Zenith***+ vrijdag 22 juni 2018 GO anddoek In de defensiekantine in Assen mag vanwege de smerige keu ken geen vers voedsel meer worden bereid. Net als de ka zerne in Amersfoort krijgen mi litairen daar maaltijden aange leverd via andere kazernes. Hanneke Keultjes Den Haag 1. Johan Willem Frisoka- zerne in Assen 2. Bernhardkazerne in Amersfoort 3. Meeuwennest in Den Helder 4. Johannes Postkazerne in Havelte 5. Legerplaats Oldebroek 6. Legerplaats Harskam 7. Oranjekazene in Schaarsbergen 8. Engelbrecht van Nassau- kazerne in Roosendaal 9. Vliegbasis Woensdrecht 10. Trip van Zoudtlandtka- zerne in Breda Prijzen per persoon o.bwJz.personen exclusief ^ejvi^ebijdrage (cruise), reserverjjigskosten en Calamiteit» Verblijf in een klassiek herenhuis Wandelen naar de Grote Markt Klantbeoordeling 8,7 Sportieve 3-landenreis Neem gratis uw fiets mee op reis Klantbeoordeling 8,2 O.a. Lanzarote, Mallorca en Agadir All inclusive cruisen, incl. fooien Vanuit Tenerife of Gran Canaria Hotel aan het zandstrand Tip: safari door de jungle Klantbeoordeling 8,5 Bangkok en tropische stranden Geniet van vrije eilanddagen Klantbeoordeling 8,3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6