'Ze zijn in ieder geval ouder dan m'n vader' 9 Tim Verschuren (26) uit Made en zijn maten bouwden in hun mancave een eenvoudige Volvo-trekker om tot een pull-monster met zo'n 900 pk. Bi innenkort gaat het dak er af, in de mancave van Tim Ver schuren. Nu eens niet figuur lijk, maar letterlijk. Een snelle blik naar boven vertelt waarom: asbest. Uiterlijk in 2024 moet heel Neder land vrij zijn van dit potentieel ge vaarlijke bouwmateriaal. Tim en zijn maten willen het dak al ruim voor die tijd aangepakt hebben, want ze willen graag verder met de afwerking van hün mancave. Tim deelt de oude schuur op zijn ouders' erf met vijf vrienden. Ze hebben één doel: zor gen dat hun Swedisch Legend, de Volvo BM 650, in staat is om maxi male resultaten neer te zetten tijdens trekkertrekwedstrijden. „Origineel heeft deze 85 pk, nu zijn dat er onge veer 900", zegt Verschuren trots. Elke woensdag klussen de gasten samen. „Soms zijn er klussen, zoals het fre zen van een bepaald onderdeel, die ik makkelijker even alleen kan doen", zegt Tim. „In aanloop naar de eerste wedstrijden van het seizoen zitten we hier soms weken achter elkaar elke dag." Voordat de Volvo de mancave in kon, is de hele ruimte onder handen genomen. „De verdieping hebben we zelf gemaakt. De ijzeren trap hebben we gevonden via Marktplaats. Net als de roldeur trouwens. De vloer heb ben we ook opnieuw gelegd. Zodra het dak vervangen is, maken we nog een scheidingswand, zodat we de draaibank en andere machines waar een hoop stof en vuil vanaf komt, kunnen scheiden van andere gereed schappen." Zoals dat hoort in een werkplaats, is er een hok gerealiseerd waar tussen het klussen door koffie kan worden gedronken en na afloop een biertje. „We hebben gekozen voor sandwich- platen omdat die praktisch zijn en te gelijkertijd zorgen voor een nette af werking", aldus Verschuren. „Er moet nog een raam in komen, verder De kalender met mooie vrouwen moeten we nog ophangen houden we het graag praktisch." Het keukenblokje dat hier geplaatst is, komt van Ikea. „Net zo makkelijk en het kost bijna geen drol. Het heeft weinig zin om daar op internet naar te gaan zoeken." Koud bier Aan een van de wanden hangt een whiteboard. Handig om lopende af spraken of evenementen op bij te houden. Het bord is bijna leeg. Alleen onder het kopje 'altijd aanwezig' staan drie zaken vermeld: bier (koud), goeie moed en muziek. Het werkhok oogt nog wat kaal. Er hangt zelfs geen clichématige kalen der met mooie vrouwen erop. „Die is er wel, maar die moeten we nog op hangen." Er blijkt zelfs een kalender te liggen waarin hun eigen Swedisch Legend prijkt bij de maand augustus. „Dat is een lokaal initiatief van een meisje die daarmee geld inzamelt voor het KWF", zegt Tim. „Het is wel mooi dat ze ons daar dan voor vra gen." DORIEN GROTE EN KLEINE SCHILDPAD ""'4;* vrijdag 22 juni 2018 °or*chot Vlak voor het wedstrijd seizoen wer ken de vrien den elke dag aan hun trekker. FOTO JAN STADS Klaar voor trekkertrek Martijn Schraven —Tim Verschuren De huisdieren van Do- rien Nicolai (34) uit Breskens waren er al lang voor zij geboren werd. Ze zou Grote en Kleine Schildpad niet kunnen missen. „Mijn vader kreeg de grote schildpad, een vrouwtje, toen hij twaalf jaar was. Een vriend van hem verhuisde naar Ca nada en kon het dier niet meenemen. Toen mijn pa zestien was, kocht hij er een mannetje bij. Tenmin ste, dat dacht hij, want uiteindelijk bleek het ook een vrouwtje te zijn. Hoe oud deze dames zijn, weten we niet. In elk geval ouder dan mijn vader, hij is 69. En ze kun nen wel honderd worden. Zo lang ik leef, zijn deze schildpadden er. Ik weet niet beter. Natuurlijk zijn ze niet zo aaibaar als een hond, maar het zijn wel degelijk leuke dieren. Ze zijn vooral leuk om naar te kij ken. Ik aai ze weieens over hun schild, maar ze worden liever niet opge pakt. Dat heb ik voor de foto wel gedaan, toen be gonnen ze direct te poe pen en te plassen. Wat ze wel doen? Rond elf uur 's ochtends komen ze uit hun hokje om sla, tomaten of appels te eten. Verder zitten ze graag in het zonnetje en lopen ze wat heen en weer. Van november tot Pasen ongeveer houden ze een winterslaap. Dan zetten we ze in de ga rage, waar het lekker warm is en zien we ze maanden niet. Het zijn makkelijke huisdieren." —Gertie de Boey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57