r Zeefdruk van de zomer 66 7 MAISON MARLOUS Vissen Van asbak tot zitzak Banaan Wortels Chemisch anker Plug Ring en moer et een bloedhete meimaand achter ons en de zomer vóór ons, voelt het logisch om een column over de zo mer te schrijven. Niet dat ik fan ben, verder. Ik heb het namelijk altijd warm. Ik voel me in de zo mer als een husky met een kouwelijk baasje. Een baasje die de verwarming nog wat hoger opstookt, terwijl jij zelf al een gewatteerde win terjas aan hebt die je niet uit kan trekken. Of iets in die strekking. Vliegenmepper Zomer is niet slapen, maar zweten in het donker. Zo mer is wakker worden van een mug. Hem moeten zoe ken (want ze zitten bijkans in je oor, tot het moment dat je wakker wordt, dan heb ben ze zich ineens ver schanst in de gordijnen. Blijf daar dan, klojo!) en, als je hem dan eindelijk getra ceerd hebt, hem ver schroeien met je elektroni sche vliegenmepper. Om dat ritueel nog een keer of drie, vier te moeten herha len omdat die eerste gast zijn broer, neef, moeder en buurman ook mee naar bin nen nam. De zomer is zoals sparen voor iets leuks. De gedachte eraan, het verlangen er- Wie vertelt Evert Dick dat er opnieuw erg wordt genoten van zijn werk? naar..dat is leuk. Is eenmaal de dag aangebroken dat het in je bezit is, dan ben je er na twee dagen wel op uitgeke ken. Ik vond Zonshoogte, de naam van deze zeefdruk, ironisch genoeg tijdens een ijskoude wintermaand in een kringloop in Limburg. Hij lag er verfomfaaid bij. De lijst was kapot, het pa pier geknakt (beiden meta- WAT DOEN WE ERMEE? foren voor mijn toestand tij dens de zomer). Wellicht dat hij daarom maar drie euro kostte. Het is echter een schitterende zeefdruk, met wel honderd (of toch zeker tien) kleurnuances. De tanende warmte van de zomerdag die voorbij gaat is bijna voelbaar. Als ik dan toch een moment in de zo mer moet aanwijzen waar ik van geniet, dan is het vast gelegd op Zonshoogte. Zonshoogte gaat over het moment vlak voordat de nacht zijn intrede doet en, als je geluk hebt, de koelte. Verwarming Ik kijk dus graag naar Zons hoogte. Ook omdat ik me nu al verheug op het moment dat de verwarming weer aangaat, ik ernaar zal kijken en zal denken: dat.over negen maanden pas weer. En dan nog een vraag aan u, beste lezer: kent u Evert Dick, de maker van dit prachtige werk? Het inter net zwijgt namelijk op dit vlak. Wilt u hem vertellen dat zijn werk niet alleen een tweede leven kreeg, maar dat er opnieuw erg van wordt genoten? vrijdag 22 juni 2018 GO €23,90, Zoku €9,95 per 2, Fred €13,95, Peleg Design Ga voor een chemisch anker. Dat klinkt moei lijk, maar dat is het niet. Boor een gat in de juiste maat. Borstel dit gat goed uit zodat alle boor- stof weg is. Omdat het anker chemisch is, heb je hechting nodig met het oppervlak. Stof is funest hiervoor. Doe er een speciale plug in voor chemische ankers. Spuit dan het middel in het gat, steek de tuit helemaal naar binnen zodat ook ach terin vulling komt. Draai de schroefdaad erin. Dus niet duwen maar draaien tot de draad he lemaal tot achterin de plug zit. Laat de vloeistof uit harden volgens de tij den op de verpakking, meestal rond een kwar tier. Dan is het anker al belastbaar. Zet het scherm met een ring en moer vast. Laat het scherm helemaal aan sluiten tegen de muur. Klaar voor een drankje op het schaduwvrij ter ras? Vergeet niet het scherm dicht te doen bij regen en wind. Zomer. Dat is voor Mar- lous zoiets als: sparen voor iets leuks. De ge dachte eraan is leuker dan het moment zelf. De 'kunstafdeling' bij de kringloop is een uitdaging. Er zijn kringloopwinkels die de kunst zo onhandig uitstallen, dat er geen be ginnen aan lijkt om alles te bekijken. Toch, sla deze afdeling niet over. Er kun nen echte, letterlijke kunstwerken tussen de op eengepakte lijsten staan. Maar je vindt er ook mooie oude merklappen of wat dies meer zij. Scan de lijsten voordat je in een stapel kunstwer ken duikt. Oude (witte) lijs ten van gips zijn vaak een indicatie van een schat, omdat oude prenten en kunstwerken vroeger vaak in dat soort lijsten ingelijst werden. Sla ook de emmer met losse pos ters in de kringloop niet over. Ik vond er eens vijf oude Dick Bruna reclame posters voor 20 cent per stuk! Heb je een mooi kunst werk op de kop getikt? Geef hem een nieuw leven in een nieuwe lijst. Op lijs- tenfabriek.nl bestel je be taalbare lijsten in alle soor ten en maten, eventueel met ontspiegeld glas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55