5 Monumentale panden in historische steden ff Even voorstellen KIJK VERGELIJK Ik vind het leuk de tafeltjes aan te kleden met oude serviesjes Joep: „Ik vind dit huis veel mooier dan onze vorige woning: het omarmt je. Het is een huis dat je doorgeeft aan een volgende generatie. Je mag hier een aantal jaren wonen en dan geef je het weer door. Het nadeel van een oud huis is dat er veel onderhoud aan is. Het moet ieder jaar geschilderd worden en de tuin doe ik grotendeels zelf. Ik ben de klusjesman hier. Maar dat vind ik geen probleem, zitten is mijn ding niet. Niks doen is niks." Pronkstuk Trudie: „De eetruimte van de B&B noem ik weieens mijn poppenhuis. Dat heb ik nooit gehad als kind. Ik vind het leuk om oude serviesjes te verzamelen en daarmee de tafeltjes aan te kleden. Een paar keer per dag loop ik hier binnen. Het heeft iets in tiems, het voelt als een huiskamer van vroeger. Maar ook de tuin is fan tastisch: het is het eerste jaar dat we alles in volle bloei meemaken. Ie mand zei eens dat de oude beuken boom die hier staat de mooiste is van Domburg. Het stukje bos hoort ook bij onze tuin. Als je daarin loopt, ben je even helemaal weg van alles." Joep: „Het hart van het huis is de keuken. Hier zitten we altijd, koken we en eten we." Trudie: „De keuken sprak meteen tot mijn verbeelding. Ik vind het pan- nenrekje dat aan het plafond hangt erg leuk. Alles is schots en scheef en er zijn wat stukken van de muur tegeltjes af, maar dat hoort erbij. Dat is juist de charme ervan. De vloer hebben we wel vernieuwd, want daar zaten veel scheuren in." Joep: „Ik zei altijd dat mijn werk binnen een straal van twintig kilo meter van mijn woning moest zijn, nu rij ik een paar keer per week naar Dongen..." Trudie: „Het is onze intentie om hier oud te worden, al kun je niet in de toekomst kijken. Ik vind het heer lijk om zo dicht bij de zee te wonen, we gaan er zeker een paar keer per week heen. Het mooiste moment vind ik als het strand 's avonds leeg loopt." vrijdag 22 juni 2018 Joep en Trudie namen drie keer als gast een kijkje in de B&B waar ze nu zelf wonen. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Veere Adres: Kraanstraat 2 Prijs: €249.000 k.k. Bouwjaar: 1635 Kenmerken: Monu mentale eengezins woning met een woonoppervlakte van 53 m2. Twee slaap kamers en een bad kamer met douche en toilet. Aan een rustige weg, met achtertuin. Middelburg Adres: Kinderdijk 20 Prijs: €449.000 k.k. Bouwjaar: 1560 Kenmerken: Monu mentaal herenhuis met een woonopper vlakte van 228 m2. Zes slaapkamers, drie badkamers en een apart toilet. Aan het water in het cen trum, met achtertuin. Middelburg Adres: Oostkerkplein 9 Prijs: €325.000 k.k. Bouwjaar: 1687 Kenmerken: Eenge zinswoning met een woonoppervlakte van 98 m2. Twee slaap kamers, een achter tuin op het noord oosten. Gelegen in een woonwijk. Middelburg Adres: Bellinkstraat 12 Prijs: €249.000 k.k. Bouwjaar: 1973 Kenmerken: Een woonoppervlakte van 90 m2. Twee slaap kamers, badkamer met douche en toilet en een apart toilet. Aan rustige weg in het centrum. Joep (60) en Trudie (59) de Pont verhuis den van Oosterhout naar Domburg. Joep heeft zijn eigen bedrijf in Dongen, dat gespe cialiseerd is in spiraal kabels. Trudie runt B&B Villa de Wael. Ze hebben twee zoons. Veere Adres: Kaai 57 Prijs: €795.000 k.k. Bouwjaar: 1540 Kenmerken: Heren huis met een woon oppervlakte van 280 m2. De tussenwoning heeft vier slaap kamers, twee bad kamers en twee aparte toiletten. In het centrum en aan vaarwater. doorgeeft 44 —Trudie de Pont

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53