Van de Ketterij krijgt beloning 2000euro bij zege Gold Event 13 zv hem naburige Philippine zijn Ne derlandse titel bij de elites zonder contract te prolongeren. 'Het spelletje koers', noemt Dek kers de wielersport liefkozend. Op dat spelletje is hij op zijn 36ste nog altijd even dol als op zijn twintig ste. „En als je er eenmaal mee be zig bent, wil je het ook zo goed mogelijk kunnen spelen", vertelt de geboren Eindhovenaar. „Dus: genoeg blijven trainen. Kijk, uit eindelijk draait het om het win nen, bij mij ook. Maar ik kan er achteraf oprecht van genieten als ik een goede koers rij en niet win. Dat is waarschijnlijk ook waarom ik het nog steeds volhoud en goed presteer." Na achtereenvolgens voor Rabo bank, Agritubel, Mitsubishi-Jar- tazi, Garmin-Slipstream en Land bouwkrediet te zijn uitgekomen, Liet Dekkers het profpeloton in 20U - mede door blessureleed - na acht jaar voor wat het was. Hij maakte de overstap naar de ama teurs. Dat ging in het begin met horten en stoten. „Ik reed wel wedstrijden, maar was vooral druk met andere bezigheden, zoals mijn werk." Om goede uitslagen te rijden, moet je flink blijven trai nen. Ook bij de ama teurs, ervoer Dekkers. Pas een paar jaarna zijn overstap naar de amateurtak pakte Dekkers de koers weer 'serieus op' en tikte hij een ho ger niveau aan. Bij het Arrow Cycling Team en Team Shifting Ge- ars, waarvoor Dek kers sinds dit jaar actiefis, heeft hij de juiste balans tussen wielrennen en zijn werk en privéleven gevonden. Het 'spelletje koers' ging Dek kers de voorbije jaren bij vlagen zelfs zo goed af, dat je jezelf af vroeg of hij wellicht nog op een te rugkeer naar het continentale- of profniveau zinspeelde. „Nee, dat heb ik nooit overwogen", haakt hij daar op in. „Dan moet je er nog meer voor doen en kost het nog meer tijd. Dan is het ook bijna geen hobby meer. Bij mij gaat dat ook niet. Ik heb mijn werk en mijn Als je er eenmaal mee bezig bent, wil je het ook zo goed mogelijk kunnen kinderen, dan kan ik niet zomaar een week van huis gaan voor een etappekoers." Bij jonge renners ligt dat anders, begrijpt Dekkers. „Die hebben nog de ambitie en droom om prof te worden." Dekkers heeft dat alle maal al meegemaakt. Veel van zijn generatiegenoten zijn inmiddels gestopt. „Ik voel me soms bijna een veteraan als ik om me heen kijk in het peloton", zegt hij la chend. „Soms staan de geboorte data van de renners in de uitslag vermeld. Dan zie ik soms 2999 staan, terwijl ik van 1981 ben. Vroeger vond ik een renner die van 1969 was een oude man, dus dat zullen ze nu andersom ook wel van mij vinden." „Maar het belangrijkste is dat ik ongeacht mijn leeftijd nog altijd fit ben", vervolgt Dekkers. „Al moet ik dat even afkloppen." De Zeeuws-Vlaming is zelfs nog der mate fit dat hij dit seizoen al zeven wedstrijden op zijn naam schreef. Misschien haalde de Nederlandse driekleur die hij in 2017 met de winst op het NK in 's-Heerenberg veroverde wel extra krachten in hem naar boven. Dekkers genoot in elk geval enorm van het dragen van de kampioenstrui. „Mensen herkenden me overal." Aanvankelijk zou het NK voor elites zonder contract, junioren en nieuwelingen dit jaar in Rucphen plaatsvinden, maar om financiële redenen gaf de Brabantse plaats het kampioenschap terug aan wie lerbond KNWU, dat in Philippine een nieuwe locatie vond. Daar was thuisrijder Dekkers, die op luttele kilometers van Philippine woont, niet bepaald rouwig om. „Een NK in je thuisomgeving is best speci aal", vindt de sinds 2004 in IJzen- dijke woonachtige coureur. Parkoers De elites zonder contract werken het NK-rondje van bijna 21 kilo meter morgen acht keer af. Dat be tekent dat zij een afstand van r66 kilometer afleggen, waarvan ruim twintig kilometer over de Zeeuws-Vlaamse kasseien. „Alles zit in dit parkoers", zegt Dekkers, die de kasseienstroken de laatste weken ter voorbereiding bewust wat vaker opzocht in zijn trai ningsrondjes. „Je moet op dit par koers met zoveel kasseien ook een beetje geluk hebben. Je materiaal moet heel blijven." Logischerwijs behoort de im port-Zeeuw als regerend kampi oen tot de favorieten voor de titel. „Als je zeven koersen wint, kun je daar moeilijk omheen draaien", zegt hij. Maar Dekkers beseft maar al te goed dat de zeges die hij dit jaar behaalde geen enkele garantie bieden op meer succes. „Vorig jaar had ik tot het NK geen koers ge wonnen en won ik ineens de titel. Het kan dit jaar ook zomaar an dersom zijn. Ik denk dat een man of twintig kans maakt op de winst. Ik verwacht dat het een open koers wordt." Stiekem had Van de Ketterij wel re kening gehouden met de promotie, maar helemaal zeker was hij er niet van. „Bij het laatste tussentijdse rapport was ik de beste", vertelt de arbiter uit Goes. „Maar het was niet helemaal duidelijk of ik mocht pro moveren. De KNVB kiest vaak voor de talenten en ik ben nu 45. Maar gelukkig gaven mijn prestaties de doorslag en mag ik volgend seizoen in de derde divisie fluiten." Voor de Zeeuwse scheidsrechter een beloning voor een goed sei zoen. „Ik heb weer écht met plezier gefloten. Daardoor is het denk ik ook zo goed gegaan", legt hij uit. Tijdens het seizoen werden de prestaties van de leidsman al be loond door de KNVB. „Ik merkte het aan het aanstellingsbeleid. Ze ker in de tweede seizoenshelft heb ik een aantal toppers in de hoofd klasse toegewezen gekregen." Eén van die toppers was het duel tussen Hoek - dat hij dit seizoen drie keer floot - en Noordwijk. Toe val of niet, maar doordat ook Hoek promoveerde, kan Van de Ketterij de Zeeuws-Vlamingen volgend sei zoen weer tegenkomen. „Het is leuk dat je over die club begint", zegt de Goesenaar. „In 1996 promo veerde ik naar de hoofdklasse. Sindsdien ben ik Hoek ieder jaar te gengekomen als scheidsrechter en nu is dat dus weer mogelijk." Mocht Hoek wéér promoveren, komt Van de Ketterij die ploeg niet meer tegen. „De derde divisie is voor mij namelijk het hoogst haal bare. In de tweede divisie lopen al leen jonge scheidsrechters rond." Hij heeft zijn plafond dus bereikt. „Voor de tweede keer in mijn loop baan. Ik heb al in de topklasse geflo ten, dat was toen ook het hoogst mogelijke niveau." De dag vol voetbal en activiteiten - een evenement willen ze het nog niet noemen - wordt georga niseerd door drie Vlissingse voet ballers: Salim Ben Sellam, Khalid El Hattach en Mohammed Alha- jaji. In de Randstad en België za gen zij de afgelopen jaren al verge lijkbare toernooien. „Daar ging het er, natuurlijk ook door die geldprijs, altijd heel serieus aan toe", legt Ben Sellam uit. „Voetbal van hoog niveau, waarbij echt ie dereen wil winnen." Inschrijfgeld Ieder deelnemend team betaalt 250 euro inschrijfgeld en speelt 7 tegen 7 op een half veld. „We heb ben nu acht teams", vertelt Salim Ben Sellam. „We mikken op twaalf teams, maar we hebben op 30 juni nogal wat concurrentie van andere wedstrijden." Hij doelt op het oefenduel tussen RCS en FC Dordrecht in Oost-Souburg en de benefietwedstrijd voor Suri name, die in Middelburg georga niseerd wordt. „Sommige jongens hadden bijvoorbeeld al toegezegd mee te doen aan de benefietwed strijd. Anders hadden ze ook een team bij ons ingeschreven." Ben Sellam, oud-speler van Groene Ster Vlissingen en ko mend seizoen trainer van Zeelan- dia Middelburg, doet zelf niet mee. „Ik ga me met de organisatie bezighouden en ervoor zorgen dat alles goed verloopt." Tegelijkertijd met het toernooi worden allerlei activiteiten georganiseerd voor de jeugd, mede dankzij de medewer king van Djezfit, Zeeuws Fit en de Voetbal Stars uit Goes, een initia tief van Salim Sandee. Eén van die activiteiten is een heuse af- scheidswedstrijd voor Ilai Groot- faam, het talent dat deze zomer Vlissingen verruilt voor de jeugd opleiding van Ajax. Ben Sellam: „Ilai heeft zelf een team met vriendjes samen mogen stellen. Ze spelen tegen een team met an dere talenten, van wie er veel bij Vlissingen en JVOZ voetballen." Aan het hoofdtoernooi van het Gold Event - dat op social media al werd aangeprezen door Rick van Drongelen, Justin Kluivert, ADO-speler Nasser El Khayati en We mikken op twaalf teams, maar hebben op 30 juni veel concurrentie balkunstenaar Soufiane Touzani - doen teams uit onder meer Rot terdam en Eindhoven mee. Bij het team uit Rotterdam is zaalvoet balinternational Karim Mossaoui één van de blikvangers, het team uit Eindhoven herbergt onder an dere de broers Ieljas en Bilal Achenteh. Terneuzenaar Can Ki- ran heeft ook een team ingeschre ven en speelt samen met onder anderen Jonathan Constansia en Abdoe Abdenbi. „Joran Malie paard, die volgend seizoen bij Groene Ster speelt, doet met een team mee en we hebben ook een team uit Vlissingen. Daarnaast komen er twee ploegen uit Den Haag. We hebben er veel tijd in moeten steken, maar we vonden dat we dit echt eens moesten or ganiseren. Ik weet zeker dat het een mooie dag wordt." vrijdag 22 juni 2018 'spelletje koers' - Hans Dekkers Na Hoek en Goes is het Zeeuwse voetbal weer een der- dedivisionist rijker. Scheidsrech ter Harold van de Ketterij heeft namelijk van de KNVB te horen gekregen dat hij promoveert van groep C naar groep B en ko mend seizoen dus actief is in de derde divisie. Daniël Vervelde Goes Mede-organisator Salim Ben Sellam: „Ik weet zeker dat het een mooie dag wordt." foto lex de meester Dat er aan het eind van het voetbalseizoen in deze provin cie nog verschillende toer nooien worden gespeeld, is niets nieuws. Maar een toer nooi waarbij voor de winnaar een hoofdprijs van maar liefst 2.000 euro ligt te wachten; dat is wel een noviteit in Zeeland. Het is de beloning voor de win naar van het eerste Gold Event Zeeland, dat op zaterdag 30 juni plaatsvindt op en rond de kunstgrasvelden aan de Iri slaan in Vlissingen. Barry van der Hooft Vlissingen -Salim Ben Sellam Harold van de Ketterij op ar chiefbeeld. FOTO JOHAN VAN DERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47