Patrijzen haalt toppers uit Sleeuwijk in huis O O) 0 O W Ti 12 ZE Kerkhovedoet vertrouwen op Leonidas of Roda JC voor Yildizturan Zeeuwse arbiters fluiten profclubs Wielrenner Hans Dekkers uit IJzendijke is 36 jaar, maar houdt nog steeds evenveel van de wielersport als op zijn twintigste. Voor de tweede week op rij staat Lesley Kerk- hove in de halve finales van een WTA-toer- nooi. De Zierikzeese bereikte donderdag op het gras van Mallorca samen met de Wit-Rus- sische Lidzija Marozava de laatste vier. Vorige week gebeurde dat ook in Rosmalen. Het duo schakelde de Oekraïense Nadiia Ki- chenok en de Australische Anastasia Rodio- nova, die als tweede geplaatst waren, uit. De eindstand was 6-7 7-510-5. Door de overwinning zal Kerkhove voor het eerst in haar carrière de top 60 van de wereld ranglijst binnenkomen. Haar goede prestaties op gras wekken ook vertrouwen voor Wim- bledon, het Grand Slamtoernooi dat in juli is. Voetballer Eren Yildizturan (20) trekt de deur bij FC Dordrecht achter zich dicht. De uit Vlissingen afkomstige aanvaller verkast naar zondag-hoofdklasser Leonidas. „Maar er is nog een kans dat ik naar een bvo ga." „Ik heb vorige week getekend bij Leonidas, omdat ik in Rotterdam studeer", vervolgt hij. „Maar Roda JC is nu best serieus. Ik mag vanaf maandag een week meetrainen. Dit is niet mijn plafond, dus ik ga het zien." Afgelopen seizoen moest Yildizturan het vooral doen met minuten in het tweede elftal bij Dordrecht. Bij Roda hoopt hij op meer. Mocht het daar niets worden, gaat hij voor Le onidas spelen in de hoofdklasse. De scheidsrechters voor de duels die het Zeeuws elftal deze zomer speelt, zijn bekend. Twee van de drie wedstrijden die de beste spelers van Zeeland spelen - tegen profclubs - staan onder leiding van Zeeuwse arbiters. Matthijs Jobse is als eerste aan de beurt. Hij moet het duel tussen het Zeeuws elftal en Oostende, dat op 4 juli wordt gespeeld in Phi- lippine, in goede banen leiden. Het treffen met bekerwinnaar Feyenoord, op 7 juli in Middelburg, staat onder leiding van Harold van de Ketterij. De wedstrijd Zeeuws elftal- AZ (12 juli in Bruinisse) wordt gefloten door betaald voetbalscheidsrechter Christiaan Bax. Vander Lijke WIELRENNEN NEDERLANDSE TITEL Dubbelslag Ovezande In Vogelwaarde, waar ieder jaar eenzelfde toernooi wordt gehou den, kwamen de mensen uit 's- Heerenhoek met het duo uit Sleeu wijk in contact. „We zijn gewoon op ze afgestapt en hebben gevraagd of ze mee wilden doen. Dat zagen ze wel zitten", vertelt grondlegger Dries Dijkmans. Het was geen toeval dat de orga nisatie van Patrijzen in Vogel waarde aanwezig was. „We zien het wel zitten om samen te werken", aldus Dijkmans. „We zijn geen concurrenten van elkaar - zitten niet in dezelfde regio en dezelfde tijd van het jaar - en wij denken dat beide evenementen elkaar sterker kunnen maken. In de toekomst zien we een samenwerking wel zit ten." Het toernooi in Vogelwaarde was al toe aan zijn 22ste editie toe. Slin ger en De Gruijter wonnen dat toernooi, net als het jaar daarvoor. Daarom is Dijkmans trots dat het sterke koppel ook naar de zesde edi tie in 's-Heerenhoek komt. „We krijgen steeds meer duo's van buiten de regio. We zijn echt aan het groeien", geeft de organisa tor aan. In totaal komen er morgen zo'n 45 tweetallen in actie; 16 in de prestatieve klasse, de rest in de re creatieve klasse. Daarvoor is het de beurt aan de jeugd. Vanavond ko men de vrouwen al in actie op het beachvoetvolleytoernooi van Pa trijzen. Tijdens de finale van het toer nooi, op zaterdag, is er bovendien een speciale gast. Voetbalscheids rechter Wim Broekhoven zal de eindstrijd in goede banen leiden. „Ik kwam hem laatst een keer tegen bij Apollo'69", legt Dijkmans uit. „Ik vroeg aan Wim of hij zin had om te komen en dat had hij wel. Za terdag komt hij dus op de fiets naar 's-Heerenhoek, om de finale te flui ten." Geld hl" f J' M om. Rond deze tijd in 2006 zag Hans Dekkers een vrijwel zekere selec tie voor de Tour de France in rook opgaan wegens een infectie. Twaalf jaar later behoort de voormalig profwielrenner uit IJzendijke (36) tot de toppers in de categorie onder de beroepsren ners. Morgen hoopt hij in het voor vrijdag 22 juni 2018 TENNIS Eren Yildizturan. foto stefan maas VOETBAL VOETBAL M De Middel burgse wielren ner Nick van der Lijke is 74ste gewor den in de tweede etappe van de Itali aanse ritten koers Adriatica lonica. In het algemeen klas sement staat hij nu 70ste. l De familie Tol- hoek sloeg deze week twee keer toe in de zomer- avondwieler- competitie. Ezra Tolhoek was de beste in de A-categorie. Zijn vader Ray- mond Tolhoek won de wed strijd in de B- categorie. In de krant van gisteren stond abusievelijk vermeld dat de wielerronde van Ovezande morgen is. Dat was onjuist. De Ronde van Ovezande vindt zondag plaats. Om 12.45 gaat de dag van start in de Hoofdstraat. Voor de zesde keer staat mor gen het beachvoetvolleytoer- nooi van voetbalvereniging Pa trijzen op het programma. Met Corjan Slinger en Björn de Gruij- ter verwelkomt de organisatie deze editie twee namen van for maat. Daniël Vervelde 's-Heerenhoek a Eren Yildizturan. foto stefan maas Hans Dekkers in zijn kampioenstrui. foto PETER NICOLAI Dol op het Arwin Willemsen IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46