Ruime steun voor kunstgrasveld Geen schoolzwemmen in nieuw schooljaar 7 GEMEENSCHAPSCENTRUM HULST IN VERVAL Vochtplekken, rotte deuren en kapotte klim- touwen: een rondje door Den Dullaert I zv mmooxdut de basisschool- leerlingen weer kun- nen gymmen in Den Dullaert in Hulst, moet er nog heel wat gebeuren. Dat leert een rondgang door het gemeenschapscentrum. „Dat is een van de eerste priori teiten", zegt wethouder Adri Totté bij de ingang van het gebouw, waarvan de elektrische deuren in middels weerwerken. „De kleed kamers en douches moeten zo snel mogelijk opgeknapt worden. Dan kunnen de scholen terugkeren." De gemeente Hulst gaat spoedig met voormalige gebruikers in ge sprek over een terugkeer. Nadat Hulst het gemeenschapscentrum in april sloot, vanwege de gebrek kige brandveiligheid, hebben die elders onderdak gevonden. De or- thodontist is inmiddels terug op de oude stek en ook Kreatieve Vor ming wil graag terugkeren. Komma We betreden het gebouw via de voormalige bibliotheek. Het is nu één grote, lege ruimte. „Met een paar nieuwe wanden kunnen we hier meerdere zaaltjes maken." Jongerencentrum Komma, dat nu een zwervend bestaan door Hulst heeft, betrekt wellicht zo'n zaaltje. De rondgang gaat verder naar de entree. De roodbruine tegels blij ven liggen, de muren krijgen een likje verf. „Verder willen we het hier wat moderner maken." Ook de vloer in het café krijgt een schildersbeurt. In de vergaderzaal achter het café komt laminaat te liggen. Dat is niet voor zijn tijd, want tape houdt de vloerbedek king bij elkaar. Het gebrek aan onderhoud door het vorige bestuur is op meerdere plekken te zien. In de gang bij Kre atieve Vorming hangt het stof aan de muur. In het goededoelenwin- keltje zitten grote vochtplekken in We weten nog niet wat er precies met het gebouw gaat gebeuren de vloer, vanwege een lek in het dak. Dat is inmiddels verholpen. Een van de meest gehoorde klach ten van gebruikers ging over de ranzige toiletten. „Hier moeten duidelijk nieuwe deuren en toilet potten komen", ziet ook Totté. Het is echter nog niets vergele ken met de kleedkamers. Ook daar zijn vochtplekken zichtbaar. De deuren van de douches zijn op meerdere plekken rot en zitten vol gaten. In de sporthal is duidelijk waarom de gymtoestellen eind vo rig jaar zijn afgekeurd. De klim- touwen zijn half vergaan. „Die worden zo snel mogelijk vervan gen", zegt de wethouder. „Voor de rest is met de sporthal weinig mis." Brandscheiding Nadat de gemeenteraad de aankoop van Den Dullaert een aantal weken geleden goedkeurde, is de ge meente direct aan de slag gegaan. Zo zijn er de benodigde brandbe- strijdingsmiddelen aangebracht. Ook het dak is op meerdere locaties brandwerend gemaakt. Verder gaat Hulst nog niet al te veel besteden. „We kunnen nu wel enorme inves teringen doen, maar we weten nog niet wat er precies met het gebouw gaat gebeuren", aldus Totté. De functie wordt tegen het licht ge houden in het onderzoek naar de Dullaertwijk. Dat onderzoek moet de toekomstige leefbaarheid van de wijk, met veel scholen en (sport)verenigingen, in kaart bren gen. Een conclusie zou kunnen zijn dat een deel van Den Dullaert niet meer nodig is, en dus gesloopt mag worden. „Daar is het nog veel te vroeg voor. Eerst willen we zo veel mogelijk gebruikers terug." Schoolzwemmen wordt vanaf ko mend schooljaar nog niet inge voerd op basisscholen in de ge meente Hulst. Volgens wethouder Diana van Damme (onderwijs) gaat schoolzwemmen 'ontzettend veel geld' kosten. Afgelopen februari diende Al gemeen Belang Groot Hulst een raadsbreed gesteunde motie in over de invoering van school zwemmen. Vanuit de scholen was veel animo, een derde van het budget van het Jeugdsportfonds ging al naar het betalen van schoolzwemmen en de partijen vinden het van levensbelang dat kinderen zich op jonge leeftijd le ren redden in het water. Boven dien heeft de gemeente de be schikking over twee baden en is er ook onder ouders een grote vraag naar schoolzwemmen. In de motie werd verzocht het schoolzwemmen bij de start van het nieuwe schooljaar in te voe ren, maar navraag door HulstPlus leerde dat dat niet haalbaar is. Van Damme: „We zijn nog steeds be zig met het formuleren van een advies. Ik kan u nu alleen zeggen dat het ontzettend veel geld gaat kosten." Alleen de fractie van de SP maakt voorlopig een voorbehoud, maar de rest van de politieke partijen in Hulst gunt voetbalvereniging Hontenisse van harte een nieuw kunstgrasveld. Een kunstgrasveld stond al lang op de verlanglijst van de club uit Kloosterzande. Met Hontenisse er straks bij, telt de gemeente Hulst drie kunstvel- den; van HW24 in Hulst en het hybride veld van W Steen. Door het kunstgrasveld hoeven trai ningen en wedstrijden niet zo vaak afgeblazen te worden. Het is wel de bedoeling dat Hontenisse het kunstgrasveld deelt met an dere verenigingen. Dat geldt ook voor Hulst en Sint Jansteen. Sportwethouder Jean-Paul Hage- man sprak van drie robuuste ver enigingen binnen de gemeente. Kritische noot Jan Pleunis, de voorzitter van HVV'24, kraakte als inspreker in de commissievergadering Sa menleving nog wel een kritische noot. Hij stelde voorop dat HW'24 ook Hontenisse een mooi kunstgrasveld gunt, maar plaatste kanttekeningen bij de subsidieverlening. „De andere verenigingen hebben er volledige subsidie voor gekregen en wij betalen alles zelf." Volgens Jos de Block van Algemeen Belang Groot Hulst is de bestuursvorm van HVV'24 anders en is het daarom 'appels met citroenen vergelijken'. Het kunstgrasveld van Hontenisse kost vier ton. Wel was er nog een puntje van zorg. „Er is veel discussie over kunst grasvelden, ze worden tegen woordig juist vaak weggehaald", klonk het. Hageman erkende dat dit inderdaad het geval is. „Maar dan hebben we het over bijvoor beeld de eredivisie. Ik vind HVV'24, VV Steen en Hontenisse goeie clubs, maar dat niveau gaan ze niet halen." KHOVEN vrijdag 22 juni 2018 Den Dullaert smeekt om aandacht Bob Maes HULST Ook de bui tenkant van het gebouw is zwaar in verval geraakt. -Adri Totté, wethouder Duidelijk toe aan vervanging. FOTO'S PETER NICOLAI Sheila van Doorsselaer Hulst Sheila van Doorsselaer Kloosterzande •BVJW' NVA fAN KERC' ierckhovenprefab.nl WWW.VANK Ikerckhovenpref

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45