Mogelijk migranten in oude fabriek 6 Einde aan slepende kwestie Vrij baan voor opknapbeurt Nieuwstraat Steen voor steen m Met de gunning komt een einde aan een kwestie die al sinds 2015 speelt. Het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan- deren van de gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen slaagde er maar niet de Europese aanbesteding rond te krijgen door bezwarenprocedu res. Taxi Segers uit Philippine en Taxi Grenszicht uit Clinge die sinds jaar en dag het Wmo-vervoer in Zeeuws-Vlaanderen rijden, voch ten ook nu in kort geding de voor lopige gunning aan het Tielse taxi bedrijf aan. Ze verloren deze keer. Rechter „De rechter heeft ons op alle pun ten in het gelijk gesteld", aldus de Terneuzense wethouder Ben van Assche. Hij is sinds zijn aantreden in mei voorzitter van het gemeen telijk Samenwerkingsverband. Hoger beroep is nog mogelijk. Hans Lauret van Taxi Segers die ernstig teleurgesteld is, sluit dat niet uit. „Maar", tekent hij aan, „juridisch is er niks meer aan te doen. Het Wmo-vervoer gaat sowieso naar Citax. We kunnen nog wel een schadevergoeding vragen." Taxi Segers en Taxi Grenszicht zullen moe ten inkrimpen. Voor het personeel is in de collectieve ar- beidsovereen- De rechter geeft ons op alle punten gelijk komst (cao) een overgangsregeling vastgelegd. Minimaal 75 procent moet over naar de nieuwe vervoer der. Het Sociaal Fonds Taxi houdt daar toezicht op en regelt de overdracht van personeelslijsten, op basis waarvan Citax medewerkers een baanaanbod kan doen. Citax, dat al Wmo-vervoer verzorgt in onder meer Gelderland en Zuid-Holland, heeft vaker met dit bijltje gehakt. „Hoeveel mensen wij overnemen, is wisselend", laat Bernd Verbeek van Citax weten. „Het minimum is 75 procent, maar we hebben wel 90 procent gehaald." Citax komt met dertig 'splinter nieuwe' auto's naar Zeeuws-Vlaan- deren, waarvan achttien a ne gentien voor rolstoelver voer, meldt Verbeek. Of Citax een vaste vestiging in Zeeuws-Vlaande- ren opent, kan hij nog niet zeggen. Terneuzen, Oost- >burg en Hulst zijn als uitvalsbases aan gewezen. „Het kan zijn dat chauffeurs de auto's ook thuis houden." Planning Voor de gebruikers verandert er in principe weinig. De Gemeentelijke Vervoerscentrale Zeeland in Ter neuzen blijft de planning doen. De tariefstructuur wijzigt wel per 1 ok tober, maar dat staat los van de aan besteding. De betaling per zone wordt vervangen door betaling per kilometer, waarmee mensen daad werkelijk betalen wat ze hebben verreden. SP-raadslid Jean Paul Casteleijn vroeg woensdagavond in de raads commissie omgeving of hiertoe een verzoek is gedaan bij de gemeente. Wethouder Frank van Hulle beves tigde dat. „We zijn een afweging aan het maken." Het bedrijfsterrein aan de Haar- manweg waar Philips zat heeft nog steeds de bestemming 'industrie'. Die moet gewijzigd worden om bewoning mogelijk te maken. Eignaar A.V.V. Beheer uit Middelburg, was niet bereikbaar voor een toelichting op het verzoek. Om huisvesting van de groeiende stroom arbeidsmigranten te rege len, werkt Terneuzen aan een be leidsnotitie. Die komt 3 juli in het college van B en W. Ondertussen beraadt de ge meente zich op vervolgstappen te gen de Oostappen Groep vanwege illegale bewoning door in vakantie park Marina Beach bij Hoek. Ze moesten vrijdag weg zijn, maar wo nen er nog steeds. TERNEUZEN De Nieuwstraat- Zuid in de Terneuzense binnen stad kan worden aangepakt. De Terneuzense raadscommissie omgeving ging eensgezind ak koord met het langslepende mil joenenplan. Een kritisch geluid was alleen te horen over de par keervoorziening. Die moet vol doende groot zijn. Nieuwstraat 6 tot en met 18 worden gesloopt, Nieuwstraat 20 wordt opge knapt. In de nieuwbouw op de nummers 6 tot en met 18 krijgt instelling voor psychiatrische zorg Zeeuwse Gronden kanto ren. Mei 2020 is de oplevering van het project gepland. 3-daagse excursiereis Zuidoost Engeland Groepsreizen v.di 14 augustus v.a.€349,~ Dagtocht Giethoorn Zomerse tocht met buffetcruise do 12 juli €79,- Musical Soldaat van Oranje Dagtocht Maastricht vr 29 juni, do 30 aug €35,- Dagtocht Parijs zo 29 juli, za 24 aug 59,-- Annie M.G. Schmidt za30juni,za6okt,za17nov €85,— IN DE REGIO Zwem4daagse Kunstrondje Rozenweekend MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 22 juni 2018 Taxibedrijf uit Tiel wint Wmo-vervoer Citax uit Tiel gaat vanaf 1 okto ber het Wmo-vervoer in Zeeuws- Vlaanderen rijden. Het vijfjarig contract voor dit vervoer waar van veel ouderen en gehandi capten gebruik maken, is deze week aan het Gelderse taxibe drijf gegund. Harmen van der Werf Terneuzen -Ben van Assche, wethouder Het vroegere Philips-fabrieks- complex aan de Mr. F. J. Haar- manweg in Terneuzen is in beeld voor de huisvesting van arbeids migranten. Harmen van der Werf TERNEUZEN Bij deze reis is het excursieprogramma inbegrepen Het kleine groene Hollandse Venetië. Inclusief diner wo 5 september 79,-- Inclusief bezoek wijnboerderij en lunch! Matineevoorstelling met (diner)stop diverse data v.a. 99,— Maastricht is magisch! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden P JJr 0113-351551 vindt u op onze site. J --L AXEL Zwemclub Koe wacht houdt van maandag tot en met vrijdag de jaar lijkse Zwem4- daagse in open- luchtbad 't Plaatje in Axel. Er kan elke dag gezwommen worden tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Vier van de vijf avonden moeten worden afgewerkt. Er kan gekozen worden voor 250 meter (vijf baan tjes), 500 meter (tien baantjes) of 1000 meter (twintig baantjes). Kosten bedragen 5 euro. Aanmelden kan via www.zckoewacht.nl /zwem4daagse. HEIKANT Kunstkring Heikant houdt zaterdag en zondag voor de tiende keer het Kunstrondje Hei kant. Kunstenaars die op fiets- en loopafstand van el kaar wonen en wer ken stellen hun ate lier en tuin open van 10.00 tot 17.00 uur. De hele route van 4,5 kilometer be staat uit acht adressen met in to taal 18 kunstenaars. De ateliers zijn te herkennen aan de kunstroute vlag. SCHOONDIJKE Zaterdag en zon dag is de kijtuin 'Juust Wa'k Wou' van Kees Jacobse geopend voor het jaarlijkse Rozen- weekend. In de tuin van 5200 m2 zijn vele tuinkamers, borders en vijvers, de koningin der bloemen is door de hele tuin te vinden. In de expositie ruimte zijn aquarel len van Kees te zien. De tuin is te bezich- ten tussen 10.00 en 17.00 uur aan de Tragel Oost 21 in Schoondijke. Toe gang is gratis. OFFICIËLE AFTRAP ONDERWIJSPALEIS SINT JANSTEEN De oh's en ah's waren niet van de lucht. De splinternieuwe basisschool Inghelosenberghe aan de Badhuisweg in Sint Jansteen is, wat de Hulster onderwijs wethouder Diana van Damme betreft, niet zomaar een brede school, maar een 'onderwijspaleis' met de leerlingen als prinsjes en prinsesjes. Die krijgen er al even les, maar don derdag werd de school officieel geopend met een aftrap. Van Damme deed dat met collega Adri Totté en oud-wethou der van onderwijs Frank van Driessche. foto peter nicolai AXEL 't Trefpunt, 9.00 uur: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 19.00 uur: Jeugdsoos; HOEK Basisschool 't Kom pas, 11.00 uur: Feest en reünie vanwege 125 jarig bestaan; HULST Willibrordus basi liek, 20.00 uur: Or gelconcert Laurens de Man; KLOOSTERZANDE Zwembad De Honte, 11.00-18.00 uur: Zwemvier- daagse; KOEWACHT De Lange Akkers, 14.00 uur: Koffie met PHILIPPINE Mosselmonument, 14.00 uur: 'strippen kaart' wandeling met gids; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 19.00 uur: SAVOK beachvolleybal toernooi voor de jeugd; SLUIS Groote Markt, van 08.00 -16.00 uur: Weekmarkt; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: 13.00 uur: Klaver jassen, soos; Vlie gende Vaart, 14.00 uur: Aangepast be wegen; Portaal van Vlaanderen, 10.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 uur: Rondleidingen en rondvaarten; Veerplein en omge ving, 15.00 uur: Ha vendagen met ker mis, vlootschouw, roeiwedstrijden en live optreden Glen- nis Grace; ZAAMSLAG Kantine 't Kotje, vanaf 17.00 uur: Jubileumfeest korf balvereniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44