g-3 Mooie motorrit met rafelrandje 'Parkerenproblemen hebben top bereikt' rm Auto Ploegstra wordt opnieuw onderzocht Kat 2 Drie weken geleden wisten ze niet hoe snel ze het water van de akkers moesten krijgen. Nu moeten de boeren hun land beregenen. De droogte houdt aan. DROOGTE BOEREN WILLEN REGEN Commentaar In Middelburg is morgen de bekende motorrit voor de Molukken. Het is een leuk evenement met een goed doel: sociaal werk op Am- bon. Maar er zit een rafelrandje aan. Burgemeester Harald Berg- mann verplaatste de start al eens uit het centrum van Middelburg. Dat past in het landelijke beleid om criminele motorclubs aan te pakken, in dit geval Satudarah. Prompt probeerde de club Bergmann juridisch het leven zuur te maken, maar dat mislukte. Andersom boekte justitie eerder deze week wel succes. De rechter verbood Satudarah. De motorclub kan nog in beroep gaan, maar daar hoeft Berg mann niet op te wachten. Het verbod is civielrechtelijk, maar Berg mann treedt op in het kader van het bestuursrecht. Hij is vrij om de lijn voort te zetten die hij al jaren volgt. Morgen mogen geen uitingen van Satudarah zichtbaar zijn. Dat is een goed besluit. Want er is geen twijfel over het criminele gehalte van de club. Het is alleen een punt van discussie of Satudarah als geheel daarop moet worden aangespro ken of de individuele leden. Het laatste heeft de voorkeur. Maar omdat de clubcultuur dit dwarsboomt, moet de overheid zich wel op het ge heel richten. Alle leden van Satudarah kunnen morgen hun ware aard laten zien. Als zij kiezen voor het goede doel, en dus hun hesjes thuislaten en min of meer anoniem meerijden in Middelburg, geven ze een belangrijk signaal af. Dat hun clubcultuur van ondergeschikt belang is. Dat zij de wet respecteren. Leden van motorclub Satudarah kunnen morgen laten zien dat zij de wet respecteren 'Kom op, doe er eens wat aan!'. Pa- tricia Vingerhoets, inwoonster van de Terneuzense binnenstad, nam woensdagavond geen blad voor de mond in de raadscommissie omge ving. „De parkeerproblemen heb ben de top bereikt." Overdag is er in de Terneuzense binnenstad voldoende parkeer ruimte. Veel bewoners zijn dan weg, aan het werk. „Maar kom je 's avonds wat later thuis", vertelde Vingerhoets, „dan is het parkeren een ramp. Op veel plekken staan buitenlandse busjes. Boetes uitde len helpt niet, want die kunnen toch niet worden geïnd." Hoofdoorzaak van de problemen is volgens Vingerhoets de invoering van het digitaal vergunningparke- ren zonder aanvullende maatrege len als het kunnen aanbrengen van een wielklem en desnoods wegsle pen. Ze verwacht dat het alleen maar erger wordt, als nieuwbouw projecten in en bij de binnnenstad klaar zijn. Wethouder Ben van Assche was Boetes uitdelen helpt niet, want die kunnen toch niet worden geïnd zelf poolshoogte gaan nemen en had ook veel buitenlandse parkeer ders gezien. Hij beloofde er 'zeker iets aan te doen', waarmee Vinger hoets in elk geval genoegen leek te nemen. ALMANAK In goed vertrouwen kreeg hij de sleutel van het huis, de installa teur die een nieuwe keuken ging zetten in Vlissingen. De bewoonster moest werken en vertrouwde de vriendelijk ogende monteur wel. Die voelde zich dan ook flink schul dig toen hij op een onbewaakt ogenblik de achterdeur open liet staan en een kat naar buiten zag snellen. Zijn lunchpauze en een deel van zijn werktijd offerde hij op voor een vergeefse zoek tocht. Met lood in de schoenen belde hij zijn opdrachtgeefster. Die reageerde verbaasd. „Een kat? Die heb ik helemaal niet!" Laatste winkel aan Kennedylaan bezet Expositie Aalders opent met concert Strandje klaar voor de zomer TERNEUZEN Uitvalsweg Othene mogelijk later „We gaan van het ene extreme naar het andere", zegt directeur Vincent Coolbergen van de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder. Precies drie weken geleden stonden grote plassen water op zijn land. In één week tijd verloor het bedrijf, dat 1400 hectare aan akkers heeft rondom Goes, tien tot vijftien pro cent van de opbrengsten. De plassen verdwenen, maar ble ven weg: er is in juni bijna geen druppel regen meer gevallen. „De gewassen ondervinden heel veel stress", zegt Coolbergen. „Door de enorme hoeveelheden regen is de structuur van de bodem verslech terd. De weerbaarheid van de ge wassen is aangetast." De aardappe len en uien reageren heftig op de droogte. „Ze groeien niet zoals ze normaal gesproken zouden groeien. We hoopten dat de schade beperkt zou kunnen worden, maar het zet door." Beregenen is niet altijd mogelijk. „We doen dat maar heel beperkt: alleen als we echt denken dat het rendement oplevert", zegt Cool- De politie heeft woensdagavond de auto van de sinds 2010 vermiste Herman Ploegstra in beslag geno men voor technisch en forensisch onderzoek. De IJzendijkenaar verdween op 26 oktober 2010. Hij kwam nooit thuis na een bezoek aan een sport school in Breskens. Zijn auto werd aangetroffen aan de Duivelshoek- seweg tussen Breskens en Nummer Een. Deze week werd bekend dat de politie het onderzoek in de zaak heeft heropend. De auto, een zilvergrijze BMW X5, werd na het eerste onderzoek teruggegeven aan de familie. De af gelopen jaren is de auto diverse ma len van eigenaar gewisseld. De huidige eigenaar, die volgens gegevens van het RDW de auto pas een maand in bezit had, krijgt de BMW in principe weer terug als de onderzoekers hun werk hebben ge daan. Hij heeft niets te maken met de verdwijning van Ploegstra. Hoewel het al bijna acht jaar ge leden is dat de auto werd terugge vonden zullen forensisch onder zoekers de BMW nog eens minuti eus nazoeken op sporen. Gisteren kreeg de politie vijf nieuwe tips binnen. Woensdag hadden zich tien mensen met in formatie gemeld. vrijdag 22 juni 2018 Harmen van der Werf Terneuzen - Patricia Vingerhoets Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN De laatste winkel in het april geopende winkel centrum aan de Kenne- dylaan-West in Terneu zen is verhuurd, aan het goedkope warenhuis Big Bazar. Big Bazar zat eer der in de Terneuzense binnenstad, maar vertrok daar enkele jaren terug bij gebrek aan ruimte. Het horecadeel van Ken- nedy-West is nu nog vrij. Met 'een paar men sen' wordt erover ge sproken, aldus ontwikke laar Nico Boussen. MIDDELBURG De in Middelburg gebo ren kunstenaar Steven Aalders (1959) exposeert met zijn olieverfschilde rijen in de Koorkerk in Middelburg. In zijn werk is het ge dachtegoed van het mo dernisme van Piet Mon driaan en de Ameri kaanse componist Mor ton Feldman verwerkt. Daarom opent de ten toonstelling morgen met een orgelconcert van Rien Koopman. Aanvang 15.30 uur. PERKPOLDER Het strandje bij Perkpol- der wordt zomerklaar ge maakt. Het strand en de dijk, beide erg in trek bij badgasten, krijgen een opschoonbeurt en ook oesterschelpen en keien worden zoveel mogelijk verwijderd. Pop-up bar 'Bar Goed' is op mooie dagen geopend en daar kunnen de recreanten gebruikmaken van toilet ten en een EHBO-koffer. Camping Perkpolder be schikt over een AED. De Terneuzense wijk Othene moet mogelijk nog langer wachten op de ontsluitingsweg rich ting de provinciale weg Terneuzen-Zaamslag. Niet alle grond voor het doortrekken van de Laan van Othene is ver worven. Loek de Beleir (CDA) kaartte dit aan. Eind 2018 zou de weg er moeten zijn. Eind mei Cornelleke Blok Wilhelminadorp Vincent Coolbergen: „We hebben het idee dat de extre men vaker voorkomen" FOTO MARCELLE DAVIDSE Theo Giele IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43