Een McDonald's voor één dag Yogini's vieren yogadag op Abdijplein Staatssecretaris komt met ander financieel overzicht Wielrenner Hans Dekkers verdedigt zijn Nederlandse Al was het maar voor één dag, Burghsluis had gisteren een heuse vestiging van McDonald's. Eregast was Adriaan van Binsbergen die samen met burgemeester Gerard Rabelink de 'openingshandeling' mocht verrichten. Adriaan had in een brief om een McDonald's gevraagd. Nu de hamburgerketen een mobiele vestiging heeft, werd die voor het eerst bij Burghsluis neergezet. zeeland 5 Staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, WD) komt nog voor het zomerreces met een nieuw overzicht van de begrote kos ten van de bouw van de marinierska zerne in Vlissingen. Dit overzicht zal ver trouwelijk aan de Kamer worden ver strekt. Die toezegging deed Visser gistermid dag tijdens het overleg met de Kamer commissie Defensie. Sinds zes jaar gele den de Kamer besloot de mariniers naar Vlissingen te verhuizen is er wel het een en ander veranderd, zei Visser. Na de zo mer volgt een analyse van de reden van vertrek van mariniers uit de krijgsmacht. Dan praat de Tweede Kamer verder over de verhuizing van de mariniers en zal duidelijk worden tot welke prijs het par lement bereid is de verhuizing door te zetten. Visser herhaalde enerzijds dat de Tweede Kamer in 2012 het besluit heeft genomen een kazerne voor de mariniers in Vlissingen te bouwen. „Dat besluit voeren wij nu uit. We kunnen niet zo maar stoppen", reageerde ze op een vraag van Isabelle Diks (Groenlinks) of er geen pauze kan worden ingelast. Anderzijds herhaalde de staatssecreta ris dat het project pas in juli 2019 wordt gegund. Drie aannemerscombinaties zijn bezig met het maken van een offerte voor de Michiel Adriaanszoon de Ruyterka- zerne die aan de Buitenhaven in Vlissin gen moet komen. Stopzetten van het pro- ject heeft wel een prijs, waarschuwde Visser de Kamer. Groenlinks en de PW vroegen in eer- Wij moeten hier op een zakelijke manier naar kijken. Hoe pijnlijk dat ook is voor de mensen in Zeeland ste instantie om een nieuw onderzoek van de Rekenkamer naar de kosten, maar namen genoegen met de toezegging van de staatssecretaris een financieel over zicht te verstrekken. De Rekenkamer heeft eind 2012 al eerder kritiek geuit op de financiële onderbouwing van het ka zerneproject. Tijdens het overleg sprak alleen 50- Plus zich onomwonden uit voor uitvoe ring van het besluit om de mariniers in Vlissingen te vestigen. „Zeeland is niet de slechtste plek om je te vestigen", aldus Henk Krol die niet gelooft dat mariniers alleen vanwege de verhuizing naar Vlis singen het korps zouden verlaten. De regeringspartijen VVD, CDA en Christenunie - de laatste was niet eens aanwezig bij het overleg - hielden giste ren hun kruit droog in het debat. De vierde coalitiepartner D66 heeft bij her haling de verhuizing naar Vlissingen een slecht besluit genoemd. Kamerlid Salima Belhaj zei dat het ging om een afweging tussen de belangen van mensen, de kos ten en politieke betrouwbaarheid. „Wij moeten hier zakelijk naar kijken. Hoe pijnlijk dat ook is voor de mensen in Zee land en in Vlissingen." d vrijdag 22 juni 2018 c-Mitm. icuauuc.ici iicu^o m ZEELAND^ pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl titel» ZEELAND 12 Kosten van nieuwe kazerne gewijzigd Op aandringen van de Tweede Kamer komt staatssecretaris Visser met een nieuw overzicht van de kosten van de marinierskazerne. Ze wil het project nu nog niet stopzetten. Theo Giele Den Haag - Salima Belhaj, Kamerlid D66 MIDDELBURG Interna tionale Yoga Dag werd gisteren in Zeeland groots gevierd op het Middelburgse Abdijcom plex. Zo'n vierhonderd yogini's schreven zich in voor het tweede Yoga Health Event Zeeland, dat begon met een mas sale yogales op het Ab dijplein. Daar lag voor de gelegenheid tweehon derd vierkante meter kunstgras uitgespreid. De driehonderd yogamatjes die de organisatie vast had neergelegd, dreigden vanwege een wispelturig windje voortdurend op te stijgen, maar dat mocht de pret niet drukken. Ook in de Kruidentuin en de Kloostergangen kon het publiek de hele dag kie zen uit onder meer anti- en after burn-out yoga, lach yoga, yin yoga, res- torative yoga, hatha yoga, garuda en essentrics. Ini tiatiefneemster Karen Vrolijk: „Volgend jaar wil len we het nóg wat groter opzetten, met meer side events en actieve bezig heden rond het thema 'Yoga, health, food, music, meditation, inspiration'. Het Abdijplein is er in elk geval groot genoeg voor!" FOTO LEX DE MEESTER K?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42