II Baby trekt waterkoker omver Dominee put inspiratie voor gebed uit liedjes van Bief 4 Brand in spuitcabine van autobedrijf WESTKAPELLE Een 13 maan den oude baby is woensdag bij het Fletcher Zuiderduin Beach- hotel in Westkapelle met een traumahelikopter naar het zie kenhuis gebracht nadat het ko kend water over zich heen kreeg. De baby trok rond 19.00 uur in de hotelkamer een waterkoker omver. Hotelmanager Jack Stof fels: „We hebben de huid direct gekoeld en de centrale gealar meerd." Een traumahelikopter, twee ambulances en politie kwamen ter plaatse. Vanwege de lange aanvliegtijd, werd de baby met spoed naar de Schietbaan in Middelburg gebracht. Vanaf daar vlogen vader en baby naar een ziekenhuis in Rotterdam. Inmiddels is de baby uit het ziekenhuis ontslagen. De ver wondingen bleken mee te val len, zegt Stoffels. „De baby hoefde niet in het ziekenhuis te blijven. De ouders waren afkom stig uit Duitsland en zijn wel di rect naar huis gereden. Je vakan tie is na zo'n ongeluk natuurlijk wel voorbij." VROUWENPOLDER Bij auto bedrijf Schadeherstel Roland Poppe aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder is gisteren brand uitgebroken. De brand ontstond om 14.40 uur in een spuitcabine van het autobedrijf. De vlammen sloe gen door naar het dak. Blusploe- gen uit Serooskerke en Veere hebben het vuur rond 15.30 uur geblust. Ambulancepersoneel behandelde ter controle een me dewerker van het autobedrijf. Om 16.00 uur werd het sein 'brand meester' gegeven. Burgemeester Rob van der Zwaag kwam korte tijd na de brand poolshoogte nemen. Stichting Salvage was ter plaatse voor ondersteuning bij de af handeling van de schade. Jan Andries de Boer is niet zomaar een dominee. De predikant uit het Noord-Hollandse Winkel experi menteert graag in de kerk. Een ge bed kan bij hem ook een drumsolo zijn. Sinds 2006 maakt hij naam als rockdominee, door kerkdiensten waarbij hij liedjes van U2 ofBlof ge bruikt om de christelijke bood schap uit te dragen. „Ik ben ermee begonnen toen ik op de kansel stond in Broek op Langedijk. Ik was naar een concert van de Vertigo- tour van U2 geweest. Het trof me hoeveel elementen uit het concert overeenkwamen met elementen in een kerkdienst. Ik ben dat gaan ver binden. Al vrij snel deed ik het zelfde met Blof. Ik zat in de auto en draaide de cd Boven. Daarop staat het liedje 'Welkom thuis'. Dat deed me sterk denken aan de gelijkenis van de verloren zoon. Dat resul teerde in oktober 2006 in mijn eerst Blofdienst." Aanvankelijk draaide De Boer zelf de bijbehorende muziek, maar al snel boden de coverbands U2 Two en teBoven hun diensten aan. „Met livemuziek werd het nog leuker", vindt De Boer. „Ik heb een mooie mengvorm gevonden tussen een kerkdienst en een rockconcert." Thuiskomen Met de vierde versie van zijn Blof dienst getiteld Verbinding verbro ken? staan De Boer, die van zijn ze vende tot zijn dertiende in Middel burg woonde, en teBoven morgen avond in de Zionskerk in Oostka pelle. De eerste Blofdienst in Zee land. „Dat voelt toch een beetje als thuiskomen." Op het repertoire staan onder meer nummers als 'Aan/Uit', 'Mens', 'Wraak' en 'Wereld van ver schil'. De Boer citeert de eerste zin nen uit 'Aan/Uit': 'Het is een hele dunne lijn, tussen hemel en aarde, Het is geen wanhopige poging om de leegloop van de kerken te keren tussen zijn en niet-zijn, en het is moeilijk te begrijpen, wat de prijs is en wat de waarde.' Dat zijn religi euze vragen. Blof is geen christe lijke band, maar veel van hun tek sten zijn wel christelijk uit te leg gen. Het liedje 'Mens' komt voor mij overeen met het Kyriëgebed. Daarin wordt de Heer aangeroepen om ontferming voor de nood in de wereld. In 'Mens' gaat het letterlijk over de moeite om een mens te zijn op aarde. Het is niet bedoeld als een gebed, maar ik gebruik het als ge bed." De rockdiensten vinden zelden op zondagochtend om to uur plaats. Dat is niet alleen vroeg voor mu ziekliefhebbers, maar zo worden ook traditionele kerkgangers niet tegen de haren in gestreken. Vaak wordt voor afwijkende tijden geko zen en soms ook voor andere loca ties, zoals vorig weekend toen de kerk van West-Terschelling de Blofdienst programmeerde tijdens het theaterfestival Oerol. Onder de bezoekers zijn vaak fans van Blof. „Mensen rijden soms uren om zo'n dienst bij te wonen", vertelt De Boer. „Sommigen zijn nog nooit in een kerk geweest. Het is nooit mijn bedoeling geweest om er zieltjes mee te winnen, hoezeer ik er ook blij mee ben als dat gebeurt. De rockdienst is geen wanhopige po ging om de leegloop van de kerken te keren. Het is gewoon een idee dat goed is uitgepakt. En hoe leuk het ook is, het is ook meer dan een combinatie van mijn hobby met mijn werk. Het gaat me wel degelijk om de inhoud en dat is het evange lie." Open Havendag Zeeland én Havendagen Terneuzen één evenement! vrijdag 22 juni 2018 PC Tussen kerkdienst en rockconcert Met zijn 74ste rockdienst doet predikant Jan Andries de Boer morgen eindelijk Zeeland aan. Met liedjes van Bief in plaats van psalmen. Ernst Jan Rozendaal Oostkapelle Jan Andries de Boer (I) met Blof-tributeband teBoven (vlnr Tom Snelting, Chris Poldervaart, Jacco van Achter berg, Maurits Holm en Matthias van Mourik) tijdens de rockdienst op Oerol. fotoalbertwester/terschelungphotography - Jan Andries de Boer, rockdominee Blofdienst, zaterdag in de Zions kerk in Oostkapelle, aanvang: 18.30 uur. PORTAAL VAN VLAANDEREN SCHELDEBOULEVARD DAMEN SHIPREPAIR VLISSINGEN HAVENNUMMER 1010 WWW.ZEEUWSEHAVENDAGEN.NL Het weekend van 22/23/24 juni a.s biedt vele activiteiten op logistiek en maritiem gebied, zoals o.a. rondvaarten, bedrijfsbezoeken, een bedrijvenmarkt, een carrièremarkt, een vlootschouw, sloeproeien en een heftruckwedstrijd. Er is op alle locaties volop entertainment voor jong en oud en ook aan de inwendige mens is gedacht! HUIS VAN DE TECHNIEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32