Era ech Rechter wil meer zicht in zaak 'Ko' Grote kans op een doorstart van De Piek 2 MAAN LEO Geen treinen dit weekend Column Als je de website van de PZC opent, doemt een groot zwart kader op: 'Dossier Cold Case Herman Ploegstra'. De politiezaak betreffende de ver dwenen Herman wordt opnieuw geopend. Het is natuurlijk erg troostrijk voor de familie Ploegstra dat de zoektocht weer van start gaat. Het interessante is echter dat er, naast dit heuglijke feit, betrek kelijk weinig nieuws te melden valt. Toch zijn dit de meest gelezen artikelen op de website. Het past in een bredere obses sie met nieuws over waarge beurde misdrijven. Dit is geen nieuwe ontwikkeling: in de Victo riaanse tijd was Jack the Ripper al een cultheld. Tegenwoordig kun nen we elke avond true-crimese- ries verzwelgen, en ik doe zelf vro lijk mee. Ik heb de Netflix-serie Making a Murderer verslonden en ik ben lichtelijk geobsedeerd door Charles Manson. Toch heb ik een onbehaaglijk gevoel bij mijn uit bundige true-crimeconsumptie. Eigenlijk verlekker ik me schaam teloos aan het lijden van mijn me demens. Het feit dat de rest van de mensheid blijmoedig meedoet aan deze leedexploitatie, maakt het er niet beter op. naargeestige genre? Misschien is het wel hetzelfde wat je ervaart in een achtbaan: een doodsangst die uiteindelijk toch overzichtelijk en ongevaarlijk is. Hoe realistischer en aanschouwelijker, hoe verleide lijker. Toch zit er een grens aan. Zo heb ik het verhaal van Anne Faber met moeite kunnen volgen. Ik ben opgegroeid in Utrecht in de tijd dat daar een serieverkrachter ac tief was. Ik ken het gebied waar Anne verdween goed. Op het mo ment dat een verhaal zó dichtbij komt, verpulvert de amusements waarde in rap tempo. In plaats van me te laten bedwelmen door het verhaal van Herman, probeer ik daarom in gedachten bij zijn fami lie te zijn. Ik kan het u aanraden: het is behoorlijk ontnuchterend. Ik ben lichtelijk geobsedeerd door Charles Manson DESTELLING Vandaag: Van mij mag het gaan regenen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Transport goed voor banen Minder uitstoot Zeeland Refinery Drie nieuwe opleidingen HZ SLUIS Hackersteelt naaktfoto's De rechtbank wil dat duidelijk wordt of het 'nalaten van zorg' van negatieve invloed is geweest op de gezondheidstoestand van 'Ko'. De twee worden verdacht van mishandeling, oplichting, diefstal en het vervalsen van documenten. In juridische termen is 'het nalaten van zorg' gelijk aan 'mishandeling'. Tegen beide verdachten was een gevangenisstraf geëist van een jaar, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Ook moeten ze binnen drie maanden een bedrag van 232.660 euro terug laten vloeien in de nala tenschap van 'Ko'. Dat bedrag zou den ze hem in een paar jaar hebben afgetroggeld. Het alles ontken nende echtpaar wierp zich in de ja ren tussen 2013 en 2015 op als man- telzorger voor de oude en demente rende Ko. Voor zichzelf zorgen kon hij nauwelijks. R. beheerde ('op verzoek van Ko') zijn vermogen, zorgde dat er di verse grote uitgaven werden gedaan en geld van de ene naar de andere rekening werd gesluisd. Ook kwam er een testament met W. en De R. als enige erfgenamen en kregen ze een bedrag van een dikke ton geschonken. Daarnaast waren er nog legio bankoverschrij- vingen met een valse handtekening waarmee geshopt werd op onder meer Marktplaats. Opgenomen Dankzij buren stapte eind 2015 de politie de woning binnen en trof daar een sterk vervuild huis en een vervuilde en ondervoede demen terende man aan. 'Ko' werd opge nomen in een inrichting, waar hij een halfjaar later overleed. Wanneer de zaak verder wordt behandeld, is niet bekend. VLISSINGEN Podium De Piek in Vlissingen blijft mogelijk toch be staan. Plannen van Initiatiefgroep De Piek Gaat Door voor een door start lijken kansrijk. De Piek sloot eerder deze maand de deuren. Stichting Cul- tuurwerf zag geen toekomst meer voor het podium nadat de ge meente Vlissingen de geldkraan had dichtgedraaid. Achter de schermen ging een groep mensen uit de regionale cultuurwereld meteen aan de slag om De Piek te behouden. En dat ziet er goed uit, meldt Kevin van Gorkom namens die initiatiefgroep. De groep wil De Piek omvor men tot 'een laagdrempelige ont moetingsruimte voor iedereen die iets heeft met muziek of kunst', vertelt Van Gorkom. „We willen veel meer bieden dan al leen popmuziek. Je moet bij ons terecht kunnen met je begin nende band, als je een film hebt gemaakt of als je kunst wil expo seren." Ander verschil met voorheen: De Piek werkt straks alleen met vrijwilligers. „Dat scheelt natuur lijk in de kosten." De initiatiefgroep gaat nu pro beren een bestuur voor De Piek samen te stellen. Dat zal onder meer met de gemeente Vlissingen gaan overleggen over verdere stappen. VLISSINGEN Vanwege werk zaamheden rijden komend week end geen treinen tussen Vlissingen en Roosendaal. NS zet bussen in. De extra reistijd bedraagt een kwartier tot een uur. ProRail voert samen met aanne mers diverse werkzaamheden uit op de Zeeuwse lijn. Tussen Middel burg en Goes worden delen van het spoor vernieuwd. Op station Arne- muiden wordt de hoogte van het perron aangepast. In Rilland-Bath, Krabbendijke en Bergen op Zoom worden geluidsschermen geplaatst. Zie reisplanner op www.ns.ni. 3 of 5 dagen 4*-hotel in de Achterhoek incl. tapasmenu KINDEREN BEWEGEN VEEL JE ZOU TOCH MET JE VRIENDJES ©AAM B ALLEN TE WEINIG ZIJM WE AL EEN HALF UUR AAN HET BOEN vrijdag 22 juni 2018 Wat trekt ons toch zo aan in dit Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik koop nooit schoenen online 712 reacties VLISSINGEN Het aantal WW-uitkerin- gen in Zeeland blijft dalen. In vergelijking met een jaar geleden daalde het aantal met 25 pro cent, meldt het UWV. Met name in de sector Ver voer en Logistiek is de vraag naar personeel groot. In vergelijking met mei 2017 nam het aantal verstrekte WW-uitkerin- gen in Zeeland aan deze beroepsgroep met 31 procent af tot net iets minder dan 600 uitkerin gen. VLISSINGEN-OOST Olieraffinaderij Zeeland Refinery in Vlissingen- Oost breidt de hydro- cracker uit met een extra reactor. „Dankzij de derde reactor wordt een C02-uitstoot van onge veer 10.000 ton per jaar vermeden. Daarnaast be tekent de bouw van de derde reactor een toe name van de werkgele genheid in de regio met 75 tot 100 manjaren werk", aldus algemeen directeur Tanneguy Des- cazeaud (foto midden). VLISSINGEN De HZ begint in septem ber met drie nieuwe deel tijdopleidingen op hbo-ni- veau: bedrijfskunde, technische bedrijfskunde en 'pedagogisch profes sional kind en educatie'. Deze associate degrees zijn bedoeld voor mbo'ers die een stapje hogerop willen. Het niveau van de opleidingen valt tussen mbo 4 en hbo-bachelor in. De opleidingen duren twee jaar. Een 19-jarige man uit de gemeente Sluis is dins dag opgepakt voor het online stelen van naakt foto's van meisjes en jonge vrouwen die hij kende. De politie weet nog niet hoeveel men sen slachtoffer zijn ge worden. Er zijn geen aanwijzingen dat hij de beelden heeft verspreid. De rechtbank in Middelburg wil meer duidelijkheid in de zaak tegen de Oost-Souburgse man- telzorgers V. de R. (42) en F. W. (41) voor ze uitspraak doet. De twee staan terecht voor onder meer mishandeling en oplichting van hun voormalige buurman, de toen 85-jarige Middelburger 'Ko'. Ad Roos Middelburg Hampshire Hotel Avenarius 2 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet lxTapasmenut.w.v.€24,95p.p. 1 x Avenarius menu (bij 4 nachten) S 1 x voucher voor ijscoupe Tip: verken de omgeving per fiets hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2