Met Tadic krijgt nieuwe Ajax snel vorm 25 Onenigheid tussen KNVB en arbiters bedreigt snelle invoering 'Vreemd, we zijn nog in gesprek' Dressuurploeg begint goed Team Sky boos op Hinault André Greipel als Tour-troef FLITSEN Het plan om komend seizoen bij alle duels in de eredivisie een 'videoref te hebben, lijkt gedoemd te mislukken. De arbiters willen meer invloed hebben bij de aanstellingen. Een penaltysituatie bij Ajax - Feyenoord die wordt beslecht door tussenkomst van de videoref. Een extra paar ogen bij de degradatie kraker op de slotdag tussen De Graafschap en Emmen. Het zou ko mend seizoen voor het eerst prak tijk moeten zijn in de eredivisie, in het verlengde van wat er al gebeurt op het WK in Rusland. Maar uitstel dreigt nu de KNVB, als onderhandelaar namens de clubs, er niet uitkomt met de scheidsrechtersbond BSBV. Pro bleem is de aanstelling van de videorefs. De scheidsrechtersbond wil een roulatiesysteem waarin ie dereen zo veel mogelijk democra tisch aan de beurt komt. De KNVB wil aanstelling naar prestatie en de beste mensen op de belangrijkste wedstrijden. Bovendien wil de bond uit principe baas blijven in ei gen huis. En dus bepalen wie men aanstelt, net als nu bij de arbitrage. Geklapt De KNVB bracht gisteren naar bui ten dat de onderhandelingen zijn geklapt. „Er is de scheidsrechters een pakket van arbeidsvoorwaar den aangeboden. Dit pakket is na herhaaldelijk overleg en verre gaande tegemoetkoming aan hen, afgewezen door de BSBV," stelt de bond. Uitstel zou meteen betekenen dat er een jaar overheen gaat. Want na pak hem beet 9 of 10 speelronden het project alsnog invoeren zien ze in Zeist als competitievervalsing. Het nieuws is als een bom inge- slagen bij de clubs. Bij PSV, de landskampioen, verwoordt alge meen directeur Toon Gerbrands het algehele gevoel: „In de vergade ring betaald voetbal is beslist dat we voor drie jaar geld reserveren voor het videoref-project. Dus je denkt: eindelijk hebben we als clubs er gens onderling consensus over, de verdere afhandeling wordt een fluitje van een cent. We zijn volko men verrast door het bericht dat men er tóch niet uitkomt. We zijn REACTIE BSBV tussentijds ook niet ingelicht over problemen of gevraagd om hulp." Ingevoerd De VAR (Video Assistent Referee) zou komend seizoen ingevoerd worden vanaf de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal op 4 augustus en aansluitend in alle eredivisie duels, de play-offs en in een deel van het toernooi om de KNVB-be- ker, inclusief de bekerfinale. Uiteraard kan onder de huidige druk alles alsnog vloeibaar worden. Maar de KNVB wil niet afwachten en gaat vacatures uitschrijven. Ie dereen met ervaring als scheids rechter in het betaald voetbal wordt uitgenodigd te solliciteren. Geld is niet het probleem. De KNVB bood de scheidsrechters bond gemiddeld 1200 euro per videoscheids per keer. Dat benadert naar verluidt het bedrag dat Duits land en Italië betalen aan hun vi deorefs. Het bedrag ligt hoger dan in Frankrijk, Portugal en België. De scheidsrechters zelf blijven hopen op een invoering van video arbitrage vanaf augustus. „Het is voor mij lastig om wat te zeggen over de onderhandelingen," zegt toparbiter Bas Nijhuis. „Maar wij als scheidsrechters zijn natuurlijk heel positief over de VAR. Ik denk zeker dat een meer waarde zal zijn voor het Neder landse voetbal komend seizoen. Op het WK zie je dat nog niet alles goed gaat, maar het grote meren deel wel." Tadic (29) heeft nog een doorlo pend contract bij Southampton, maar kan daar weg voor een gelimi teerde transfersom van naar ver luidt zeventien miljoen euro. Ajax, met een overvolle bankrekening, is bereid dat bedrag te betalen omdat het aankomend jaar alles op alles zet om weer eens kampioen van Nederland te worden. Bovendien speelt Ajax over ruim een maand al de voorrondes van de Champions League. Tadic speelde in Nederland eer der voor FC Groningen en FC Twente. Henk Veldmate, nu hoofd scouting van Ajax, haalde hem van uit Servië naar Nederland. Tadic ziet Veldmate dan ook als zijn voet balvader. Eén van de redenen dat Tadic voor Ajax kiest. Bovendien werkte assistent-trainer Alfred Schreuder bij FC Twente zeer pret tig samen met de aanvallende mid denvelder. Trainer Erik ten Hag stelt dat Ajax na het vertrek van Justin Kluivert (AS Roma) en het naderende ver trek van Ziyech, geen spelers meer zal verkopen. In elke linie wil Ajax een versterking. Die ambitie krijgt nu vorm. UITSLAGEN vrijdag 22 juni 2018 PC PAARDENSPORT De Ne derlandse dressuurequipe is bij de strijd om de FEI Nations Cup bij het CHIO van Rotterdam verdienste lijk van start gegaan. Na het eerste onderdeel, de Grand Prix, staan de ruiters van bondscoach Rien van der Schaft op de voorlopig eerste plaats. Edward Gal zette met zijn paard Glock's Zonik de beste score neer, 76.957. WIELRENNEN Wielerploeg Team Sky is woedend op Bernard Hinault, die ren ners van andere ploegen heeft opgeroepen de Tour te boycotten als Chris Froome meedoet. „Zijn op merkingen zijn onverant woord", aldus een woord voerder. Hinault vindt dat Froome niet mag starten, omdat hij vorig jaar in de Ronde van Spanje positief heeft getest op salbutamol. WIELRENNEN André Grei pel (foto) en Thomas De Gendt zijn de voornaamste troeven van Lotto Soudal in de Tour. De ploeg publi ceerde een filmpje op Twit- ter, waarin teammanager Mare Sergeant een Whats- App-groep aanmaakt met de tekst: 'Gefeliciteerd, jul lie zitten in het team voor de Tour!' Heracles heeft Joey Ko- nings (20) voor twee jaar vastgelegd. Hij komt van PSV. De transfervrije Emre Can (24) verruilt Liverpool voor Juventus. Sparta heeft verdediger Xandro Schenk(25) van Go Ahead aangetrokken. Sifan Hassan en Na- dine Visser hebben zich afgemeld voor de NK atle tiek van de komende dagen in Utrecht. Op het Domplein in Utrecht zijn Rutger Kop pelaar en Killiana Hey- mans nationaal kampioen polsstokhoogspringen ge worden met respectievelijk 5.40 meter en 4.10 meter. Fiasco dreigt voor de videoscheidsrechter Maarten Wijffels Rotterdam Danny Makkelie tuurt naar het scherm in de strijd om de Johan Cruijff Schaal vorig jaar. foto pim ras ROTTERDAM Volgens Roger Geutjes, bestuurder van de belangenvereniging van scheids rechters, is zijn BSBV nog in gesprek met de KNVB over de videoref. „Het is heel gek dat dit nu naar buiten komt. We hebben een voorstel gedaan en wachten op een reactie. Nu komt dit er tussen", aldus Geutjes. Het gaat de belangenvereniging van scheidsrechters onder an dere om de arbeidsvoorwaarden van de arbiters. AMSTERDAM Het elftal van trai ner Erik ten Hag dat voor Ajax eindelijk weer eens een prijs moet pakken, krijgt vorm. Met de aanstaande komst van Dusan Ta dic, nu actief met Servië op het WK, is de vervanger van Hakim Ziyech binnen. De Marokkaan vertrekt waarschijnlijk naar AS Roma. TENNIS Londen, Queen's Mannen, achtste finale: Kyrgios (Aus)-Edmund (Gbr) 7-6 (7/3), 6-7 (5/7), 6-3, Djokovic (Ser)- Dimitrov (Bul) 6-4, 6-1, López (Spa)- Raonic (Can) (opgave Raonic). Halle, mannen, achtste finale: Federer (Zwi)-Paire (Fra) 6-3 3-6 7- 6(7), Ebden (Aus)-Kohlschreiber (Dui) 4-6 6-1 6-2, Seppi (Ita)-Mayer (Dui) 6- 2 6-4, Coric (Kro)-Basilashvili (Geo) 6-4 6-2. Birmingham, vrouwen, achtste fi nale: Strycova (Tsj)-Muguruza (Spa) 6-2 6-4 mim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25