Verstappen II BELEEF HET WK VOETBAL MET SPORTNIEUWS.NL 24 FORMULE 1GP FRANKRIJK Het moest gaan over Frankrijk. De langverwachte terugkeer van Formule 1 in een land waar autosport vele wortels heeft. Maar het ging alleen maar over Red Buil en Honda. a tien jaar ontheemd dolen over de wereld eindelijk weer een thuisrace voor de Fransen, komende zondag. Dus werd er gisteravond op z'n Frans geborreld bij Renault. Een glas rosé. Glaasje wit op tafel, pastis erbij. De avondzon op het hoofd, cipressen op de achter grond. Vive la fête. Maar heel uit bundig wilde het feest maar niet worden. De hele persdag ging het bij terugkeer op Circuit Paul Ri- card in de Provence immers maar over één ding. Honda. Honda. Honda. Honda. Honda. En nog meer Honda. Prima timing wel, van Red Buil Racing, om na twaalf jaar samen werking de overstap naar Honda- motoren uitgerekend voorafgaand aan Renaults thuisfeestje aan te kondigen. Veel zin om alle brave statements nog wat toe te lichten, hadden ze bij Renault dan ook niet. „Meneer Prost heeft heel wei nig tijd, nu. Maar we zijn hier nóg drie dagen, hè", klonk het uit de mond van de persman van Re nault, die zich daarna snel uit de voeten maakte met Renault-icoon Alain Prost in zijn spoor. Ricciardo De switch van Red Buil Racing, zoveel verhalen zitten er aan vast. Zo moet Daniël Ricciardo nu kie zen. Zijn aflopende contract ver lengen en vertrouwen op Honda, of ondervinden of het gras elders werkelijk groener is. „Ik wist dat dit kon gebeuren, hield er zelfs al rekening mee. Nu moet ik nog voor mezelf bepalen of het een goede move is", zo sprak de Aus traliër. „Mijn team denkt van wel." Van de twijfel die je proefde bij Ricciardo was niets te bespeuren bij ploegmaat Verstappen. De Limbur ger bezocht vorig jaar in de herfst al de Honda-fabriek in Japan ('Heel indrukwekkend, daar werken ze zeer efficiënt'), waarna hij zijn con tract tot en met 2020 verlengde. „Maar dat had daar niks mee te ma ken", hield Verstappen vol. „Wel wist ik dit al een tijdje", bekende hij. „Het team heeft me altijd goed op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen, want het gaat ook over mijn toekomst. Ik geloof in Honda. Het team gelooft er helemaal in. En het is ook wel een uitdagend idee. Honda is straks puur en alleen bezig met onze auto en dat is heel positief." Honda werkt straks alleen voor Red Buil en satellietteam Toro Honda is straks puur en alleen bezig met onze auto en dat is heel positief Rosso. Exclusiviteit is precies wat Verstappen zo gemist heeft bij Re nault, de laatste jaren. „Nu moeten we altijd wachten. Eerst is het fa- brieksteam aan de beurt. Mis schien een race later wij. Als je iets nieuws hebt om te testen, kan dat straks meteen op de testbank bij Honda. En geld is daar ook geen probleem." Dan mocht het commentaar van McLaren-coureur Fernando Alonso ('Vorig jaar had ik nu nul punten, nu sta ik zevende') die zijn Honda-motor vorig jaar juist verfoeide, dan wat zuur zijn, Ver stappen schrok er niet van. Via Honda hoorde hij ook al genoeg verhalen over McLaren. „Ze kun nen daar alles wel heel makkelijk op de motor afschuiven, maar ik denk niet dat ze daar zelf vooruit zijn gegaan ten opzichte van vorig jaar." Lees: de Britse auto-ontwer pers moeten zelf eens in de spiegel kijken. Zo slecht was die Honda niet. Verstappen: „De progressie die ze nu bij Toro Rosso maken, ziet er veelbelovend uit. Ik denk dat we met Honda alleen maar be ter kunnen worden" Muziek Maar hoe zit dat met Fransen? Zit er voor de resterende veertien races van dit lopende seizoen nog wel muziek in die aflopende sa menwerking met Renault? Bestaat niet de vrees dat ze daar uitslui tend nog gaan rennen voor hun fa- brieksteam? „Als wij vooraan blij ven rijden zoals nu, geloof ik niet dat de liefde snel zal doven", be sloot Ricciardo. „Je probeert er gewoon nog het beste van te maken", vulde Ver stappen aan. „Ik geloof niet dat ze bij Renault dingen voor ons achter gaan houden. Dat kan, maar dan gebeurt er helemaal niks meer." Google Play DOWNLOAD NU DE APP! App Store vrijdag 22 juni 2018 PC geloven in Honda Arjan Schouten Le Castellet - Max Verstappen (20) Red Buil is voor het eerst sinds 2016 terug op Circuit Paul Ricard, hier test Daniil Kvjat. Inzet: Max deelt handte keningen uit. FOTO'S GETTY IMAGES Download on the

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24